TworzymyGłos Regionu

reklama

Trzeci piknik rycerski we Wschowie: „Średniowieczne miasto. Krajobraz przed bitwą”

Czwartek, 29 czerwca 2023 o 14:32, aktualizacja Czwartek, 29 czerwca 2023 o 23:43, autor: 2
Trzeci piknik rycerski we Wschowie: „Średniowieczne miasto. Krajobraz przed bitwą”

Zbliża się trzeci piknik rycerski organizowany przez Muzeum Ziemi Wschowskiej i Rotę Zaciężną św. Judy Tadeusza ze Wschowy. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 1 lipca 2023 r. o godz. 12.30 i będzie nosić nazwę: „Średniowieczne miasto. Krajobraz przed bitwą". Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Czekają nas emocjonujące wydarzenia, które przeniosą nas w czasy średniowiecza.

Planowane atrakcje podczas Pikniku Rycerskiego

Organizatorzy pikniku przygotowali bogaty program atrakcji, które zapewnią niezapomniane przeżycia wszystkim uczestnikom. Na ul. Ks. Rogalińskiego odbędą się turnieje rycerskie, w których udział wezmą doświadczeni wojownicy. Będzie można również podziwiać pokaz średniowiecznej jazdy konnej, którą zaprezentuje utalentowana grupa kaskaderów z zespołu Apolinarski Group.

Wystawy i wykład

W trakcie pikniku odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej początkom państwa pierwszych Piastów. To doskonała okazja, aby zgłębić historię Polski i poznać fascynujące fakty z tamtego okresu. Ponadto, o godz. 14.30 odbędzie się wykład pt. „Średniowiecze polskie. Początki państwa polskiego", który dostarczy ciekawych informacji na temat tamtej epoki.

Obozowisko i turnieje

Rota Zaciężna św. Judy Tadeusza zajmie się organizacją średniowiecznego obozowiska, które będzie można odwiedzić podczas pikniku. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się ze stylem życia oraz uzbrojeniem rycerzy z tamtego okresu. W obozowisku będzie można również spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku pod okiem doświadczonych łuczników.

Nie zabraknie również emocjonujących turniejów rycerskich. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli okazję uczestniczyć w tych widowiskowych pojedynkach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym wysokiej jakości rzemieślnicze wyroby.

Pokazy jazdy konnej

Jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji pikniku będą pokazy dawnej jazdy konnej. Grupa kaskaderów z zespołu Apolinarski Group zaprezentuje umiejętności jeździeckie w stylu średniowiecznym. To niesamowite widowisko, które dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom pikniku.

Handel i gastronomia

W średniowiecznym mieście nie zabraknie również miejsca na handel i gastronomię. Na dziedzińcu muzeum będzie można zakupić tradycyjnie pieczony chleb oraz wschowski miód. Miód dostarczy Koło Pszczelarzy we Wschowie, a chleb będzie przygotowany przez Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa z Osiecznej. Będzie to doskonała okazja, aby spróbować lokalnych smakołyków przygotowanych zgodnie z tradycyjnymi metodami.

Zaproszenie

Trzeci piknik rycerski we Wschowie zakończy się wyjątkowym wydarzeniem - wymarszem wszystkich zbrojnych na pole bitwy. To symboliczne pożegnanie, które zapowiada kolejną, jeszcze bardziej emocjonującą edycję pikniku w przyszłym roku. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników historii i średniowiecznej kultury na dziedziniec Muzeum Ziemi Wschowskiej w sobotę, 1 lipca 2023 r. Niezwykłe atrakcje, emocjonujące widowiska i autentyczna atmosfera średniowiecznego miasta czekają na wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~FWS
16.06.2023 15:32

Nasze władze robią wszystko, żeby Wschowa była uważana za średniowieczne miasto.... nic się tu nie zmienia.

avatar
~Ewa
16.06.2023 16:03

Super będę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl