TworzymyGłos Regionu

Obejrzyj film z Pikniku Rycerskiego we Wschowie

Niedziela, 01 sierpnia 2021 o 12:57, aktualizacja Niedziela, 01 sierpnia 2021 o 13:52, autor: 0 1316
Obejrzyj film z Pikniku Rycerskiego we Wschowie

Wczoraj (31 lipca) na dziedzińcu Muzeum Ziemi Wschowskiej odbył się Piknik Rycerski - "Średniowieczne Miasto, Husci pod Wschową".  Życie obozowe w taborze husyckim odtwarzali członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Roty Świętego Judy Tadeusza.

Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje, które przybliżyły zainteresowanym dzień z życia średniowiecznego rycerza. Na dziedzińcu funkcjonowało stanowisko mennicze, w którym można było nabyć wybijane monety Szóstaka i Tymfa. Uczestnicy pikniku mieli okazję strzelać z łuku, a za sprawą Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej spróbować i nabyć swojskiego chleba i miodu. 

Całe wydarzenie uświetnił wykład historyka przybliżający zarys historyczny odtwarzanych wydarzeń oraz odczytanie przetłumaczonego przywileju wystawionego przez króla Władysława Jagiełłę dla ziemi wschowskiej z 12 lipca 1422 r. kończącego proces przyłączenia tych ziem do Królestwa Polskiego.

Tegoroczny piknik jest przygotowaniem do przyszłorocznych obchodów 600. rocznicy prawnej inkorporacji Wschowy do Korony Królestwa Polskiego. Dokument ten udało nam się przetłumaczyć z pomocą naukowców z UJ.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl