TworzymyGłos Regionu

Piknik rycerski w Muzeum Ziemi Wschowskiej

„Średniowieczne miasto. Przywilej króla Jagiełły” (ZAPOWIEDŹ)

Czwartek, 07 lipca 2022 o 18:43, aktualizacja Czwartek, 07 lipca 2022 o 20:01, autor: 2 2456
Piknik rycerski w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Muzeum Ziemi Wschowskiej ma zaszczyt zaprosić na piknik rycerski "Średniowieczne miasto. Przywilej króla Jagiełły", który odbędzie się 9 lipca 2022 r.  na dziedzińcu MZW przy pl. Farnym 3 oraz na ul. ks. Józefa Rogalińskiego.

Po ubiegłorocznym sukcesie postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować wydarzenie związane ze średniowieczną historią Wschowy. Mamy nadzieję, że zagości ono już na stałe w naszym kalendarzu. Tegoroczny piknik będzie wyjątkowy, ponieważ związany jest z okrągłą 600. rocznicą inkorporacji Wschowy do Polski.

Relację z ubiegłorocznej edycji pikniku rycerskiego znajdziesz TUTAJ

Dla mieszkańców oraz turystów zaplanowaliśmy wiele atrakcji, a wśród nich między innymi turniej rycerski, warsztaty z tkactwa, wykłady okolicznościowe i wiele innych. Średniowieczną atmosferę zapewni grupa rekonstrukcyjna rycerzy „Rota Zaciężna św. Judy Tadeusza”, która w ubiegłym roku swymi pokazami przeniosła nas do piętnastowiecznej Wschowy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy oraz do odwiedzenia naszego muzeum!

(MZW)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Lechoslaw
11.07.2022 06:00

Tłoku nie było.

avatar
~Urszula Chudak
11.07.2022 11:12

Może i nie było tłoku, ponieważ było to wydarzenie skierowane do wybranej grupy odbiorców - ale ci co przybyli, wyraźnie świetnie się bawili. I to najważniejsze! Natomiast nie wierzyłam własnym oczom, gdy zobaczyłam zapowiedź występu "Baciarów" w Lginiu. Musiałam przejść do plakatu, by zobaczyć lidera i uwierzyć. Bardzo często dla poprawy nastroju [akuratnie dużej dawki nie potrzebuję] włączam youtube i "Baciarów". Są cudowni! Często myślałam - jak bardzo bym chciała ich zobaczyć na żywo - i zobaczę!!! I tu będą tłumy. I tu przyjdą ci, którzy lubią takie ludyczne zabawy. Każdy widz ma inne potrzeby, słucha tego co mu w duszy gra i to jest ten wspólny mianownik obu imprez.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl