TworzymyGłos Regionu

reklama

Debata wyborcza kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa
obrazek

18 października w Zamku Królewskim we Wschowie przeprowadziliśmy debatę wyborczą kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. W debacie wzięli udział: Justyna Urbaniak z KWW Zwyczajni Razem, Miłosz Czopek z KWW Nasza Wschowa Nasz Samorząd, Konrad Antkowiak z KWW Konrad Antkowiak, Przemysław Gliński z KW Prawo i Sprawiedliwość, Paweł Giezek z KWW Dla Wschowy Dla Ludzi.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~prawda
19.10.2018 08:21

Pamiętajcie, że głos oddany na P.Glińskiego to głos na ekipę Grabki. Do ratusza wrócą Rękoś, Nowicki. Kandydat PIS nie ma żadnego zaplecza kadrowego oprócz ludzi Grabki i partyjnych działaczy PIS.

avatar
~Obserwator
19.10.2018 10:10

Oj pilnie do doktora na badania bo źle z tobom chłopie

avatar
~Widz
19.10.2018 08:23

Pan Antkowiak i pani Urbaniak nieznajom problemu oswiaty dppiero jak zostanom burmistrzami to bedom jeździć po szkołach wiejskich i im się przyglądać zero przygotowania . Tylko Czopek i Glinski mądrego do powiedzenia .Giezek to czysta porazka .Mówi jak należy traktować ludzi spytajcie panie z komunalki jak je obrażał .Niedostal posady dyrektora w komunalce co wyrabial na sesjach atakując swoich przyjaciół czopkow judasz który za stołek zdradził swoich . Tak wygląda uniego uczciwość .

avatar
~Do Antkowiaka
19.10.2018 08:30

Panie Antkowiak czy to prawda ze nie jest pan zameldowany w gminie Wschowa i poszła skarga do komisarza wyborczego ?

avatar
~bar
19.10.2018 09:11

Sprawdź przepisy, zanim błyśniesz pytaniem. Pan Antkowiak nie mógłby być zarejestrowany jak kandydat na radnego, jeżeli nie jest zameldowany we Wschowie.

avatar
~Myto
19.10.2018 09:24

Bzdura...

avatar
~Beczkowy
19.10.2018 08:55

Trochę z innej beczki; na liście nr 5 do sejmiku wojewodztwa lubuskieigo na poz. 4 jest Emil RAU- słynny obywatel z Zielonej Góry który dobrał się do samowolnych straży miejskich, które bezkarnie panoszyły się na drogach. Posługujac się zasadami prawa punktował ich na każdym kroku. Warto mieć takeigo człowieka w samorządzie, warto na niego zagłoosować.

avatar
~Wyborca
19.10.2018 09:13

Wolę prostego pracowitego mówiącego prosto w oczy niż śliskiego wyuczonego kręcić i ściemniać picusia. Burmistrz musi być odważny i szczery.Brawo Paweł Giezek

avatar
~Do wyborcy.
19.10.2018 14:35

Chyba nie masz zielonego pojęcia co prezentuje Giezek. Sam start tego Pana to wstyd dla Wschowy że tacy ludzie ubiegają się o stanowisko Burmistrza.

avatar
~do Wyborcy
19.10.2018 19:31

Masakra taki komentarz!! Jesteś z pisu, bo tylko tam takie indywidua!

avatar
~FWS1234
19.10.2018 09:29

Pani Urbaniak Brawo! moja rodzina oddaje głos na Panią ! druga tura czekamy!

avatar
~Prawda sama obroni
19.10.2018 10:08

Szanowny wyborco pamiętaj, że wcześniej czy później prawda zawsze się sama obroni - nie zależnie, od tego, że teraz przy tych wyborach zabłądzisz i popełnisz tzw. "se-puku" - pamiętaj inni są od ciebie czujniejsi i nie dadzą się tej taniej prymitywnej propagandzie wszelkiego rodzaju populistą, moherom i trollom popierającym "malowanych" kandydatom takich jak : Giezek - inaczej mówią wypadek przy pracy dawnych Czopkistów; - czy emeryt resortowy o którym trafnie napisał forumowicz "@-cóż" oraz "prawda"!!!. Przypominam, iż jak to możliwe, że jako zawodowy strażak Państwowej Straży Pożarnej woj Lubuskiego i to na etacie oficera, ten człowiek będąc od tej władzy / władzy pisowskiej/ zależny służbowo potrafił z nimi partycypować o przyszłe miejsce w Kampanii Wyborczej do Naszego Samorządu - mało tego jako zawodowy strażak został przez partię PiS zgłoszony jako ich kandydat!!!. Jak to się ma do jego uczciwości?, jego oficerskiego honoru ? wobec jego kolegów i koleżanek strażaków??, kiedy Oni w tym czasie min. protestowali wraz z innym mundurowymi na ulicach Warszawy o polepszenie swoich potrzeb materialnych, o byt dla swoich rodzin !!!. On jak widać był już w cichym układzie z partią rządzącą !. załatwiał sobie ciepłą posadkę po przejściu na resortową wysoko płatną emeryturę - czyli prawie tak jak jego premier Morawiecki, który będąc w układach z PO, będąc doradcą Tuska, był w tym samym czasie / jak to powiedział na konferencji kandydatów pisowskich sam Kaczyński/ w cichym układzie z samym Kaczyńskim!!!. Mówiąc b/ogródek był "podwójnym agentem" PO - Pis; Pis - PO !!!. PYTANIE: - Czy tak się godzi, aby taki człowiek jak emeryt resortowy, któremu ambicje strażaka nie wystarczyły do awansowania w swoim resorcie i postanowił w trakcie jeszcze pracy w Państwowej Straży "układać " się z partią zawodową - partią rządząc jaką jest PiS o kolejny szmal, bo jak widać emerytura mu nie wystarcza na jego oficerskim pułapie ???.- Czy tak zachowuje się honorowy, uczciwy oficer PSP ???, - Czy tak postępuje uczciwy przełożony swoich podwładnych, którzy protestowali o swoje dobre jutro na ulicach Warszawy, a On Oficer ich ówczesny przełożony ganiał za posłem i posłanką naszego rejonu po lokalnych uroczystościach /typu dożynki, spotkania incognito itp., itd./ . Powtarzam pytanie naszego powyższego forumowicza, który Gliński jest prawdziwy?, czy ten który awansował w PSP za czasów rządów SLD/PSL; PO/PSL; Premiera Marcinkiewicza???, - czy obecny nie tak dawno za rządów PiS???; i jako emeryt mundurowy kandydat PiS na Burmistrza ???. Prawda każdego wyzwoli - nawet ludzi którzy błądzą!!!. Ty Wyborco nie stawiaj na nie jasne i nie prawdziwe postawy twoich kandydatów!!!. Mówiąc szczerze zawalczmy w drugiej turze o dwie kandydatury - z dwojga złego to mogą one być : o Pana Antkowiaka i o Pana Czopka !!!!. To jest nasza przyszłość !, to jest nasza nadzieja na lepsze jutro !. He !!!!

avatar
~Jeszcze Wschowiak
19.10.2018 10:15

Zobaczcie kto jest na listach komitetów to te same osoby które doprowadziły swoimi postawami Wschowę do takiego stanu jaki jest . Dajcie szansę kandydatom i ludziom na listach, którzy jeszcze się nie skompromitowali.

avatar
~fsw
19.10.2018 10:52

Kampania już na finiszu, potyczki słowne w komentarzach coraz mocniejsze. Za nami dwie debaty, które wprowadziły więcej zamieszania niż jasności w kontekście najlepszego kandydata na urząd burmistrza Wschowy. Oceniając nastroje społeczne można przypuszczać,jeżeli twardy elektorat PiS zagłosuje na Glińskiego, to jest on pewnym kandydatem do drugiej tury. Zapowiada się ciekawa walka o drugie miejsce tj. Antkowiak vs Czopek . Który z kandydatów wejdzie do drugiej tury? Ciężko sondować, jednak mając na uwadze dość medialną i populistyczną kampanię Antkowiaka wydaje się, że to właśnie on powalczy w II turze z kandydatem PiS. Pozostali dwaj kandydaci (Giezek i Urbaniak), raczej się nie liczą, jednak wybory zawsze rządzą się swoimi prawami i wszystko zdarzyć się może.

avatar
~Do sfw
19.10.2018 11:23

Druga tura moim zdaniem to Giezek z Antkowiakiem....może z Glinskim.

avatar
~kabaret
19.10.2018 11:39

Przemek szkoda że reprezentujesz PIS bo głosowałbym na ciebie.

avatar
~Hh
19.10.2018 18:06

Głosujemy na ludzi - ja oddaje głos na Przemka. Znam go i szanuję!

avatar
~agnieszka
19.10.2018 11:45

Podzielone stanowiska, podzielone kto i jak , śmieszne i ironiczne podejście co niektórych komentarzy, pewność ludzka nigdy nie jest dobrą stroną bo może zdziwić i wygra ta osoba która nie jest brana pod uwagę według rozdzielających rolę przy korycie , Panowie ludzka porażka jest czymś dla mężczyzn upokorzeniem jak wygrywa Kobieta a i tak może się zdarzyć z czego bardzo bym była dumna. Pozdrawiam zdesperowanych i dbajcie o ciśnienie bo szkoda zdrowia.

avatar
~Gospodarz/Bauer
19.10.2018 11:49

Pani Urbaniak i Pan Antkowiak niema innej opcji!!!!!

avatar
~Wschowa
19.10.2018 11:50

W 2015 PIS obiecywał 500+ zrobił., obniżenie wieku emerytalnego -zrobił, pod rządami "misiewiczów" w spólkach skarbu państwa te osiągają najlepsze wyniki w historii, Polska pnie się w ratingach agencji Fitch i S&P. Mało ? My głosujemy na Glińskiego i jego drużynę. W programie PIS dla lubuskiego na Wschowę przypada dokończenie obwodnicy, przywrócenie połączeń kolejowych i inne typu kanalizacja wsi itp. Rozliczymy po 5 latach z tych obietnic ale jak na razie tylko ten komitet wyborczy dotrzymuj obietnic. A tak na marginesie obejrzałem debatę na zw.pl. Mam pytanie do fanclubu Czopka , jakiego on inwestora z branży meblarskiej ściągnął do Wschowy? Czyżby ten inwestor z Nowych Ogrodów ? Ile tam ludzi pracuje?

avatar
~marian@.pl
19.10.2018 12:01

Pani Justyno trzymam kciuki i powodzenia a Panowie niech sobie skaczą do tętnicy. pozdrawiam.

avatar
~wyborca
19.10.2018 12:29

Zamiast okrągłych słówek i krasomówczych popisów zdecydowanie wolę działanie. Oddam głos na Pawła Giezka ponieważ Wschowie potrzebni są ludzie czynu a nie ludzie oferujący pięknie sformułowane banały

avatar
~Urzednik
19.10.2018 12:45

Każdy tylko nie Czopek,za jego rządów praca w urzędzie to dramat. Najwyżej nagradzani to Ci co donoszą na swoich kolegów.Za Grabki czegoś takiego nie było, a teraz sami „specjaliści”w tym urzędzie. I oni najbardziej się boja o swoje tyłki,bo spadną już niedługo, zwłaszcza na 2 pietrze. Bo jak to mówią „dobro zawsze wraca” :)

avatar
~X
19.10.2018 14:18

Nic sie nie zmieni niestety.Przyjdzie moze ktos nowy i nie bedzie wiedzial kogo sluchac bedzie mial swoich, a donosiciele jak donosili dalej beda i to czasem nie majac podstaw ku temu.Atmosfery w urzedzie nikt juz nie uzdrowi.

avatar
~Fws
19.10.2018 14:30

Zmieni,wystarczy że odejdą na emeryturę zasłużona osoby,czytaj skarbnik i sekretarz

avatar
~do urzędnika
19.10.2018 19:35

Niestety - ale to właśnie za czasów Grabki powstał syf w urzędzie, czego dowodem jest Twój komentarz.

avatar
~Ktoś
19.10.2018 13:22

Nie może byc burmistrzem ktoś kto przez 4 lata pozwalam na mobbing!!!!!pracownicy przychodzili,płakali a ta Pani dalej się panoszy,do Leszna rządzić,a nie u nas!

avatar
~Antoine
19.10.2018 13:39

Antkowiak podczas debaty powiedział że ma największe doświadczenie samorządowe spośród wszystkich kandydatów. Faktycznie szybko się na nim poznawali pracodawcy i woleli się pozbyć nawet choćby tzw. "kopem w górę". Zdaje się pierwszą pracę w samorządzie podjął w UMiG Wschowa. I w miarę szybko burmistrz Grabka go zwolnił, ciekawe dlaczego. Czy ktoś pamięta ? Współpracownicy owszem,pamiętamy.

avatar
~Obojętny ?
19.10.2018 13:41

W tego rocznych wyborach PRZEGRAJĄ Ci co zagłosują na partie / czytaj emeryta Glińskiego/, osoby od hasła "Grabieżcy" zapoczątkowanego 4 lata temu / czytaj Giezek /, niby specjalistki od ochrony środowiska, a w rzeczywistość to zasłona dymna w postaci kobiety w myśl powiedzonka naszych dziadów .." Gdzie diabeł nie może tam babe pośle.." / czytaj Zwyczajni / !!!. Owszem są pewne zastrzeżenia co do Pana Antkowiaka i Pana czopka, ale to oni należą do przyszłości tego miasta !!!!. Do nich powinna należeć dryga tura wyborów!!, to są najbardziej uczciwe kandydatur !!!!. Normalny wyborca to zrozumie, a mohery i trolle zawsze będą stali przy swoim aż się obudzą z ręką we własnych odc.......!!!, czyli NOCNIKU !!!!. Wczoraj było ich 500 +, DZISIAJ MY WSZYSCY MAMY ENERGIA ++ !!!. , Wczoraj uwierzyli w SENIORZY +, DZISIAJ MY SENIORZY PISZCZYMY I PŁACZEMY jak zobaczyliśmy ile musimy PŁACIĆ AKTUALNIE ZA NASZE LEKI / średni cena ich wyższa ok 15 - 30 %/ !!!, Wczoraj były "TAŚMY WSTYDU" żądania o dymisję dawnych rządzących !!!, DZISIAJ "TAŚMY MORAWIECKIEGO" - w których jest jedno wielkie bluźnierstwo, pogarda do biednego człowieka /nazywa go głupim/, pogarda do sportowca, wykazując radość z jego złamanej ręki, że nie będzie musiał mu płacić itd. , itp. .....,. Partia w samorządzie lokalnym to ODGRZEWANE KOTLETY z lat PZPR jedyne słusznej władzy wówczas i jak widać stare próbuje wracać do nas w postaci nowych zawodowych partii !!!!!!!~. Głosując na partie - głosujesz na ODGRZEWANE KOTLETY, to ja w tej piosence ....ale to już było.....ale to już było ...i nie powinno powrócić więcej....WIĘCEJ ....!!!! NIE...nie,nie,nie ....!!!!

avatar
~Wyborca
19.10.2018 18:01

Co ty człowieku bredzisz

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl