TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa ustanowiła rekord Polski. Największa lekcja pilatesu w historii! (FOTO)

Sobota, 08 czerwca 2024 o 14:38, aktualizacja Niedziela, 09 czerwca 2024 o 07:56, autor: 1
Wschowa ustanowiła rekord Polski. Największa lekcja pilatesu w historii! (FOTO)

Wschowa właśnie zapisała się w historii, ustanawiając nowy rekord Polski w największej lekcji pilatesu. Na Stadionie Miejskim ćwiczyło jednocześnie aż 271 osób, co pobiło wcześniejszy rekord z Kalisza z 2019 roku.

Rekord Polski dla Wschowy

Wydarzenie nadzorowała Elżbieta Olszewska z Biura Rekordów, która przez 30 minut obserwowała uczestników. Po zakończeniu ćwiczeń oficjalnie potwierdziła rekord i wręczyła dyplom organizatorom: Stowarzyszeniu Aktywna Wschowa oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. „Formalnie przyjechałam z Biura Rekordów w Poznaniu, ale praktycznie jestem z Głogowa. Bardzo się cieszę, że mogłam na swoim podwórku sędziować rekord” - mówiła Elżbieta Olszewska.

Lekcję poprowadziła „pilatesowa babka”

Rozgrzewkę przed pilatesem poprowadziła Monika Rahnefeld, a samą lekcję Aneta Małucka, znana jako „pilatesowa babka”. Małucka, będąca pomysłodawczynią wydarzenia, przyciągnęła tłumy swoim entuzjazmem i zaangażowaniem. „Przygotowałam te ćwiczenia tak, żeby każdy mógł wziąć w nich udział. To będą lekkie ćwiczenia. Dziękuję za to, że udało nam się tutaj zebrać tak licznie” – mówiła ze sceny.

271 osób na Stadionie Miejskim we Wschowie

Do ostatniej chwili nie było pewne, czy uda się pobić poprzedni rekord. Aby się udało, w jednym czasie musiało ćwiczyć ponad 249 osób. Mobilizacja była jednak imponująca. „Był kryzysowy moment, ale mobilizacja była szybka. Wielkie brawa dla wszystkich, bez was rekordu by nie było” – dodała Olszewska podczas wręczania dyplomu.

Nagrody i atrakcje

Po zakończeniu lekcji odbyło się losowanie nagród rzeczowych od sponsorów. Dodatkowo najliczniej reprezentowane grupy zorganizowane otrzymały specjalne nagrody pieniężne. Szkoła Podstawowa nr 3 zdobyła 500 zł, Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała 300 zł, a harcerze dostali 200 zł. Bony są do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego lub pomocy dydaktycznych.

Wydarzenie oferowało również liczne atrakcje. Strefa dla dzieci z animacjami, strefa gastronomiczna z przysmakami lokalnych przedsiębiorców oraz strefa sportu przyciągnęły wielu uczestników.

Aktywna Wschowa zachęca do ruchu

Artur Obuchowicz, dyrektor CKiR i prezes Stowarzyszenia Aktywna Wschowa, podkreślił znaczenie wydarzenia. „Dziękujemy za pomoc przy organizacji tego rekordu. Dziękujemy za wspólny poranek, za ten rekord. To pokazuje, że jak chcemy, to możemy. Zachęcamy do aktywności. Za chwilkę opublikujemy plany na kolejne wydarzenia. 23 czerwca finał Wieś Trail w Małym Borze, serdecznie zapraszamy” – powiedział Obuchowicz.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~HB
08.06.2024 23:14

Gratuluję Pani Aneto!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl