TworzymyGłos Regionu

reklama

Unity Orchestra i Magdalena Makowska. Finał XX Królewskiego Festiwalu Muzyki (VIDEO)

Niedziela, 19 listopada 2023 o 18:22, autor: 0
Unity Orchestra i Magdalena Makowska. Finał XX Królewskiego Festiwalu Muzyki (VIDEO)

XX Królewski Festiwal Muzyki dobiegł końca, a jego finałowym akcentem był występ Unity Orchestra z solistką Magdaleną Makowską. Koncert odbył się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie, przyciągając wielu miłośników muzyki klasycznej.

Unity Orchestra i Magdalena Makowska na koniec

W programie koncertu znalazły się dzieła wielkich mistrzów muzyki klasycznej, takie jak Arcangelo Corelli – Sonata da chiesa a tre in G Minor, Op. 1, No. 10, W. A. Mozart – Laudate Dominum, czy Felix Mendelsohn – oratorium Paulus – Aria Jerusalem. Publiczność miała również okazję wysłuchać Jana Sebastiana Bacha – Aria na strunie G oraz Gustava Holsta – St Paul’s Suite – I. Jig. (Vivace). Nie zabrakło również utworów Mozarta, w tym Exsultate Jubilate oraz Symphony No. 36, K. 425 “Linz Symphony” – menuetto.

Królewski Festiwal Muzyki - trzydniowe święto

XX Królewski Festiwal Muzyki, organizowany przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, trwał trzy dni. Rozpoczął się on w piątek występem Sylwii Banasik-Smulskiej i Rafała Szatana. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi. Koncert prowadził Andrzej Młynarczyk, zdobywca tegorocznej Telekamery.

Cantus w Klasztorze oo. Franciszkanów

Sobotni koncert w Klasztorze oo. Franciszkanów był równie udany. Przed publicznością wystąpił zespół Cantus, prezentując szeroki repertuar kompozycji chóralnych od epoki renesansu, przez romantyzm, aż po muzykę współczesną. Koncert charakteryzował się różnorodnością, łącząc elementy wokalne i wokalno-instrumentalne.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl