TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczął się Królewski Festiwal Muzyki we Wschowie (VIDEO)

Piątek, 17 listopada 2023 o 20:55, aktualizacja Piątek, 17 listopada 2023 o 21:34, autor: 2
Rozpoczął się Królewski Festiwal Muzyki we Wschowie (VIDEO)

Rozpoczęła się XX edycja Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie. Trzydniowe święto muzyki zainaugurował występ Sylwii Banasik-Smulskiej i Rafała Szatana wraz z zespołem. Koncert poprowadził Andrzej Młynarczyk, zdobywca tegorocznej Telekamery. Publiczność nie zawiodła, bilety wyprzedały się co do ostatniego miejsca.

Szeroki repertuar na start

Zanim koncert rozpoczął się na dobre, publiczność na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji przywitał dyrektor, Artur Obuchowicz. Publiczność usłyszała zróżnicowane utwory, takie jak "Beauty and the Beast", "Zacznij od Bacha", "Sexappel", "My Heart will go on", "Bądź moim natchnieniem", aż po "Time of my life".

Zespół Wokalny „Cantus”

Kolejnym punktem festiwalu jest sobotni koncert Zespołu Wokalnego "Cantus". W zabytkowym wnętrzu Klasztoru oo. Franciszkanów usłyszymy muzykę chóralną z różnych epok. Od renesansu, przez romantyzm, aż po czasy współczesne. 

Unity Orchestra i Magdalena Makowska – Grand Finale festiwalu

Zakończenie festiwalu zapowiada się równie spektakularnie. Unity Orchestra wraz z solistką Magdaleną Makowską – sopran, wystąpią w koncercie finałowym. W programie podróż przez barokowe sonaty Corellego, motety Mozarta, arie z oratorium Mendelsohna i Bacha, po melodie Holsta i symfonie Mozarta.

Wstęp na koncerty w sobotę i niedzielę jest bezpłatny.

Zobacz również: Zapowiedź XX Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~0204barbara@gmail.com
18.11.2023 01:49

Dziękuję organizatorom koncertu., za magiczne 80 minut...Jestem pod wrażeniem magi i profesinalizm występu. ???

avatar
~szukam ?
20.11.2023 10:51

Czy są jeszcze bilety na ten seans ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl