TworzymyGłos Regionu

reklama

Zapowiedź XX Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie

Czwartek, 16 listopada 2023 o 17:38, aktualizacja Czwartek, 16 listopada 2023 o 20:52, autor: 0
Zapowiedź XX Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie

Wschowa przygotowuje się na trzy dni pełne muzycznych wrażeń podczas XX Królewskiego Festiwalu Muzyki. Burmistrz Konrad Antkowiak zaprasza miłośników różnorodnych brzmień do wzięcia udziału w wydarzeniu, które rozpocznie się już 17 listopada.

Muzyczne gwiazdy na otwarcie festiwalu

Festiwal zainauguruje występ Sylwii Banasik – Smulskiej i Rafała Szatana z zespołem, którzy zaprezentują publiczności przeboje takich legend jak Zbigniew Wodecki czy Andrzej Zaucha, a także światowe hity Whitney Houston i Beyoncé. Wyjątkowym punktem piątkowego koncertu będzie obecność specjalnego gościa, Andrzeja Młynarczyka, zdobywcy tegorocznej Telekamery, który niekwestionowanie doda blasku tego wieczoru.

Bilety na koncert w Centrum Kultury i Rekreacji są już dostępne do zakupu zarówno w kasie CKiR, jak i online na stronie kbq.pl/111376.

"Cantus" i renesans dźwięków

Kolejna festiwalowa odsłona to sobotni koncert Zespołu Wokalnego "Cantus". W zabytkowym wnętrzu Klasztoru oo. Franciszkanów usłyszymy wykonanie kompozycji chóralnych z różnych epok - od renesansu po romantyzm, aż po czasy współczesne. Wyjątkowe aranżacje i głębia dźwięków z pewnością zachwycą wszystkich wielbicieli muzyki chóralnej.

Finał w barokowych i klasycznych tonacjach

Na zakończenie festiwalu, Unity Orchestra wraz z solistką Magdaleną Makowską – sopran, przedstawią koncert finałowy. Program koncertu to podróż przez barokowe sonaty Corellego, motety Mozarta, arie z oratorium Mendelsohna i Bacha, po żywiołowe melodie Holsta oraz klasyczne symfonie Mozarta. To obietnica niezapomnianych wrażeń dla miłośników muzyki poważnej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Wschowy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wstęp na koncerty w sobotę i niedzielę jest bezpłatny, co sprawia, że jest to doskonała okazja, by zanurzyć się w świat muzyki w jej najpiękniejszej formie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl