TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczął się XIX Królewski Festiwal Muzyki.

Na scenie wystąpili wyjątkowi artyści

Piątek, 18 listopada 2022 o 19:18, aktualizacja Piątek, 18 listopada 2022 o 23:23, autor: 0
Rozpoczął się XIX Królewski Festiwal Muzyki.

Takiego koncertu w historii Królewskiego Festiwalu Muzyki jeszcze nie było. Na scenie Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wystąpili Sylwia Banasik-Smulska i Karol Smulski oraz uczestnicy warsztatów pt. „Odkryj swój głos” realizowanych w ramach akcji „Muzyczne Laboratorium Szczęścia”.

Widownia zgromadzona w Sali Widowiskowej CKiR na koncercie inauguracyjnym usłyszała m.in. utwór Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Karola Smulskiego oraz piosenkę „How Far I'll Go” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu" w wykonaniu Sylwii Banasik-Smulskiej. Serca widzów skradli jednak najmłodsi artyści. Młodsza grupa zaśpiewała utwór „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król Lew”, zaś starsza „Ale Jazz” Sanah.

Koncert inauguracyjny poprzedziły sesje warsztatowo-nagraniowe pt. Odkryj swój głos”, w których udział wzięli uczniowie ze wschowskich szkół podstawowych. Oprócz zajęć wokalnych dzieci i młodzież dowiedziała się, jak tworzyć, nagrywać i produkować muzykę. Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Harmonogram pozostałych dni XIX Królewskiego Festiwalu Muzyki:

19 listopada 2022 r.
godz.18:00 koncert zespołu "De Profundis"
Skład:
Edward Lubaszenko-słowo; Cezary Chmiel-syntezatory;
Marek Stryszowski-saksofony, śpiew; Tomasz Kudyk - trąbka
sala widowiskowa CKiR we Wschowie, ul. Niepodległości 1

20 listopada 2022 r.
godz. 16:00 Koncert Finałowy w wykonaniu WIND CAMERAL ORCHESTRA
wraz z gwiazdą Edytą Krzemień
Kościół pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie, Zacisze 1

WIND CAMERAL ORCHESTRA złożona jest z muzyków, którzy są absolwentami wyższych uczelni muzycznych. Każdy z członków Orkiestry legitymuje się bogatym doświadczeniem w zakresie muzyki solowej, kameralnej i orkiestrowej. Repertuar Orkiestry obejmuje kompozycje zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Szczególnie korzystnie i efektownie Orkiestra prezentuje utwory z gatunku musicalu oraz muzyki filmowej. Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Paweł Joks.

Koncert zatytułowany "Aleja Gwiazd", na którym gwiazda koncertu Edyta Krzemień zaprezentuje utwory Kompozytorów Gigantów takich form muzycznych jak muzyka klasyczna, ilustracyjna, musicalowa, muzyka z bajek, a także muzyka rozrywkowa. W Państwa uszach zabrzmią m.in. takie utwory jak Miss Saigon – suita musicalowa, Dom Latających Sztyletów wer. ang., Children of Sanchez, I Dreamed a Dream, Hailands of Chess z musicalu szachy. Koncert zakończy się kadencją zawieszoną, czyli utworem "Co mi panie dasz?".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl