TworzymyGłos Regionu

reklama

Wielki Tydzień w klasztorze OO Franciszkanów

Czwartek, 01 kwietnia 2021 o 16:31, aktualizacja Czwartek, 01 kwietnia 2021 o 17:58, autor: 11
Wielki Tydzień w klasztorze OO Franciszkanów

Obchody Triduum Paschalnego w klasztorze OO Franciszkanów będą przebiegać według następujących zasad i harmonogramu.

W kościele może być obecnych na nabożeństwach 30 osób. W kaplicy krzyża 5 osób. W kaplicy papieskiej 5 osób. W krużgankach zachowujemy bezpieczną odległość 1,5m od drugiej osoby. Obowiązuje nas całkowite zakrywanie ust i nosa. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk.

Spowiedź przedświąteczna w konfesjonałach rozmieszczonych na wolnym powietrzu w krużgankach kościoła:

Wielki Czwartek i Wielki Piątek:

od godz. 7:00 do 11:30 i od 14:00 do 17:30.

Wielka Sobota:

od godz. 7:00 do 11:30 i od 14:00 do 15:00.

Wielki Czwartek:

Nie ma porannej Mszy św.. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Ze względów sanitarnych nie będzie Adoracji w Ciemnicy.

Kancelaria parafialna nieczynna!

Wielki Piątek: (obowiązuje post ścisły)

W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. O godz. 17:15 Droga Krzyżowa w krużgankach kościoła. O godz. 18:00 w kościele Liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Ziemi Świętej. Po zakończeniu Liturgii kościół będzie otwarty dla całonocnej Adoracji Grobu Bożego. Zapraszamy szczególnie Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Łowieckie „Ryś”, Bractwo Rycerskie, Scholę i Ministrantów.

Wielka Sobota:

Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 9:00 do 15:00 w interwale co pół godziny.

Poświęcenie będzie odbywać się w krużgankach na świeżym powietrzu. Prosimy ze święconką nie wchodzić do kościoła.

Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 20:00 (przynosimy ze sobą świece).

Wielkanoc:

Rezurekcja o godz. 6:00 bez procesji, pozostałe Msze św. o godz. 9:30, 11:00, 13:00 i 18:30.

Poniedziałek wielkanocny: 7:30, 9:30, 11:00, 13:00 i 18:30. Przed kościołem zbiórka na KUL.

(klasztor.wschowa.net.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Klasztor
02.04.2021 11:11

Jest pewna grupa kapłanów zarzucająca klasztorowi nieposłuszeństwo w sprawie święconki, tymczasem na stronie diecezji są "wskazania" na Triduum a nie decyzja bądź nakaz biskupa. Po co ataki w Wielkim Tygodniu? jeden kapłan na drugiego, czy to podoba się Panu Jezusowi?

avatar
~czytanie ze zrozumieniem
02.04.2021 12:41

Cytując stronę diecezji: "W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościołach i na zewnątrz świątyń jest odwołane. Jedynie biskup diecezjalny pobłogosławi pokarmy w gorzowskiej katedrze. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi o godz. 11.00 TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Wiernych, którzy chcą pobłogosławić pokarmy wielkanocne, zachęcamy do korzystania z tej transmisji. Wspólna modlitwa z biskupem oraz gest błogosławieństwa wykonany przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domach do pobłogosławienia. Błogosławieństwo pokarmów może się odbyć także w gronie domowników przed śniadaniem niedzielnym." Jest wyraźnie napisane, że biskup diecezjalny (najważniejsza osoba w diecezji i w jego imieniu wypowiada się Kuria) odwołuje, nie że zaleca odwołanie, ale że odwołuje. Słowo wskazania w tytule nie rozumiemy jako propozycje, ale obowiązujące prawo na terenie naszej diecezji, stąd każdy ksiądz (czy diecezjalny, czy zakonny) ma obowiązek się tym zasadom podporządkować. Ku pamięci, to właśnie w Wielki Czwartek, na Mszy Krzyżma, księża odnawiają swoje przyrzeczenia, m.in. cześć i posłuszeństwo biskupowi (i u zakonów przełożonemu). A co do błogosławieństwa pokarmów, biskup diecezjalny udzielił wielkiego przywileju, każdy może teraz pobłogosławić, i co najważniejsze, w niczym nie będzie to gorsze czy inne od tego, kiedy to ksiądz błogosławi. Przestańmy magicznie myśleć w tym przypadku, że jak ksiądz to skuteczniej to działa (jak jakieś zaklęcie). Korzystajmy z tego przywileju, a nie trwajmy w zabobonach.

avatar
~Ksiądz
02.04.2021 13:41

Pytanie czy właściwa jest postawa księdza, który jest posłuszny biskupowi a jątrzy w internecie na braci w kapłaństwie???

avatar
~Lotnik
02.04.2021 15:34

dokładnie, słabe to zachowanie.

avatar
~Wierny
02.04.2021 17:21

A miałem Braci Franciszkanów za poważnych duchownych - a tu proszą idą na całość !!!!!. To nie jest zgodne z etykietom Franciszka !!!!!!

avatar
~ksiądz 2
03.04.2021 13:09

a gdzie jest napisane że to ksiądz jątrzy? bo nie widzę takiego wpisu?

avatar
~zaintrygowany
03.04.2021 13:16

Ja nie mam nic do święcenia pokarmów, ale skoro jest zakaz w diecezji to tego się trzymajmy wszędzie. Tutaj dam cytat: "W „Dzienniczku” Faustyny posłuszeństwo jest słowem, które powtarza się bardzo często. Posłuszeństwo, które jest największym z trzech ślubów (które szczególnie ślubują zakonnicy(e)), posłuszeństwo które jest miarą prawdziwości odczytania woli Bożej i poddania się tejże woli. Posłuszeństwo, które uczy oddawać się Bogu na własność. Szukać Jego woli i pełnić ją. Nie miłość. Ale posłuszeństwo. Miłość jest odpowiedzią na miłość Boga i wyraża się w posłuszeństwie – przez to dusza „staje się swobodna jak królowa”, nie zatrzyma jej nic, nawet Cherubin z mieczem ognistym, ma dostęp do tronu Boga… To posłuszeństwo jest bardzo konkretne – wyraża się w posłuszeństwie Kościołowi, przełożonym zakonnym, posłuszeństwie spowiednikom – zastępcom Chrystusa na ziemi." więcej pod adresem: https://www.liturgia.pl/Posluszenstwo-i-milosc/ Myślę tyle w temacie, każdy oceni jak chce :)

avatar
~Ksiądz do ksiądz 2
03.04.2021 17:58

Jątrzy na Facebooku na swoim profilu, później usuwa, później wpisuje znowu na Facebooku ale na innej stronie... faryzeizm

avatar
~J.N
04.04.2021 11:46

Chciałbym bardzo podziękować proboszczowi z klasztoru że mogłem bezpiecznie i godnie uczestniczyć w trydium paschalnym w klasztorze Ojców Franciszkanów.Mogłem zgodnie z tradycją poświęcić pokarmy. Z drugiej strony jest mi przykro że proboszcz z Św. Jadwigi wraz z wigarym poszli na łatwiznę .Drodzy kapłani Kościół nie jest Wasz Kościół jest Chrystusowy. Polecam modlitwie wszystkich kapłanów by pamiętali o zbawieniu swoich parafian , leczeniem ciała niech się zajmą lekarze.

avatar
~Widz
03.04.2021 18:33

Nie osądzajcie innych bo sami kiedyś będziecie osądzeni i przestańcie obrażać innych bo za chwilę siądzie cię z rodzinom do stołu i będziecie świętować Zdrowych Spokojnych Świąt

avatar
~@/J.N
05.04.2021 09:50

Za co ty dziękujesz ......?. Z a nie posłuszeństwo w kościele ....?-!. Czy jesteś pewny tak do końca, ze było BEZPECZNIE ...????. JEŚLI JUŻ TO To się okaże gdzieś za dwa tygodnie kiedy będziesz mógł tak de facto powiedzieć ..."""było bezpiecznie""" jak cię nie dopadnie Covid-19 !!!!! - mimo nieposłuszeństwa wobec przełożonych w Kościele Katolickim !!!!!!...... przypomina mi się przy tej okazji taka staro maksyma Polaka ..... """ każdy szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie .....""" . Czas poświąteczny pokaże nam jacy byliśmy bezpieczni !!!!!!!. Zdrowych spokojnych świąt !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl