TworzymyGłos Regionu

reklama

Cantus wystąpił w Klasztorze. Królewski Festiwal Muzyki Wschowa 2023

Sobota, 18 listopada 2023 o 20:49, aktualizacja Sobota, 18 listopada 2023 o 21:32, autor: 4
Cantus wystąpił w Klasztorze. Królewski Festiwal Muzyki Wschowa 2023

W drugim dniu XX Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie, publiczność zgromadzona w Klasztorze oo. Franciszkanów miała okazję doświadczyć wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Wystąpił zespół Cantus z Leszna, prezentując szeroki repertuar kompozycji chóralnych, obejmujący dzieła od epoki renesansu po romantyzm i muzykę współczesną. Koncert charakteryzował się różnorodnością, łącząc elementy wokalne i wokalno-instrumentalne.

Banasik-Smulska i Szatan wraz z zespołem

Festiwal rozpoczął się w piątek, występem Sylwii Banasik-Smulskiej i Rafała Szatana wraz z zespołem, wypełniając salę widowiskową CKiR po brzegi. Koncert prowadził Andrzej Młynarczyk, zdobywca tegorocznej Telekamery, a bilety wyprzedały się błyskawicznie.

Finał z Unity Orchestra

Zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę, start o godzinie 16:00. Unity Orchestra z solistką Magdaleną Makowską – sopran, zaprezentuje program pełen klasyków. Wśród nich będą utwory Arcangelo Corelli, W.A. Mozarta, Felix Mendelsohna, Jana Sebastiana Bacha oraz Gustava Holsta. Koncert finałowy odbędzie się w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie, przy ulicy Zacisze 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj również: Zapowiedź XX Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~"Królewski" -Bo...?
19.11.2023 08:22

Jaki to ma związek z "królewskim" ????. A może tak jak tradycja chrześcijańska nakazuje stworzyć festiwal Kolęd, a nie ps. "królewski" !!!!!.

avatar
~KLASYKA plus/+
19.11.2023 13:15

To jest współczesna forma przyciągnięcia wiernych do Kościoła do Klasztorów takie organizowanie Koncertów, Festiwali na ołtarzach Naszej Wiary i Tradycji Chrześcijańskiej !!!!. Mieszanie modlitwy z rozrywką szeroko pojętą !!!!. Pytanie ; - jak to sie skończy dla samego Kościoła ?.

avatar
~J
19.11.2023 12:38

Chcemy kolędy i pastorałki na domu kultury. Niech gra jak parę lat temu. Było cudownie.

avatar
~Kościelny Paradoks...
19.11.2023 13:18

Religię wypchnięto z kościołów do Szkół Powszechnych, a rozrywkę powszechną wprowadzono na Ołtarze !!! :):):) .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl