Wrześniowe sukcesy

Środa, 23 września 2015 o 08:55, autor: 0

Ostatni weekend przyniósł wiele dobrych startów dla wschowskich biegaczy w biegach ulicznych.

Podczas rozegranego w Oleśnicy XXXI Międzynarodowego Memoriału B. Psujka znakomicie zaprezentowała się młodzież uczestnicząca w zajęciach „Biegaj z Nami” w Gimnazjum Nr 2 Wschowa. W biegu szkół gimnazjalnych złoty medal wywalczyła Klaudia Pawlus w rywalizacji dziewcząt a w gronie chłopców srebro i brąz wywalczyli Aleksander Rzepecki i Jan Kupisz. Bieg juniorów przyniósł 2 kolejne zwycięstwa Agaty Kowalczykowskiej w rywalizacji dziewcząt do lat 19 i Bartosza Kwiecińskiego wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej, 4 miejsce zajął Adrian Ławecki. Podczas XXVIII Międzynarodwego Półmaratonu Zbąskich w Zbąszyniu 4 miejsce w biegu open zajął Aleksander Wostal (LLKS Osowa Sień) Podopieczny trenera Andrzeja Orłowskiego był najlepszym z Polaków w stawce biegaczy, szybciej od niego pobiegli tylko dwaj zawodnicy z Kenii i jeden z Ukrainy. Czas Olka na dystansie 21,097km to 1h11’42”. W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowało się również dwóch wschowskich amatorów Rafał Nowiński i Przemysław Wałowski. W Twardogórze już po raz XXI został rozegrany Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10km. 6 miejsce zajął w biegu głównym Piotr Drobnik z nowym rekordem życiowym 31,01’ (AO)