TworzymyGłos Regionu

reklama

Głogowianin z przepisami na bakier: Pędził 112 km/h po Wschowie!

Poniedziałek, 13 maja 2024 o 12:07, aktualizacja Poniedziałek, 13 maja 2024 o 12:20, autor: 0
Głogowianin z przepisami na bakier: Pędził 112 km/h po Wschowie!

W miniony weekend, na drogach powiatu wschowskiego doszło do kilku poważnych incydentów z udziałem kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Interwencje policyjne, które miały miejsce w różnych częściach powiatu, zakończyły się m.in. odebraniem prawa jazdy oraz nałożeniem wysokich kar finansowych na nieodpowiedzialnych kierowców.

Zatrzymania za nadmierną prędkość

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w obszarze zabudowanym, gdzie 27-letni mieszkaniec gminy Sława został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Zarejestrowany przez kamery policyjnego radiowozu, mężczyzna przekroczył prędkość, pędząc swoim fiatam 101 km/h, gdzie obowiązuje limit 40 km/h. Kierowca tłumaczył się mundurowym, że spóźniał się na komunię.

W drugim przypadku, 44-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany w centrum Wschowy. Jego toyota osiągnęła prędkość 112 km/h na obszarze, gdzie maksymalna dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Przyczyną pośpiechu, jak tłumaczył policjantom, było pilne dotarcie do córki.

Obydwaj kierowcy za swoje wykroczenia stracili prawo jazdy, zostali ukarani 14 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 2000 złotych każdy.

Prowadził pomimo sądowych zakazów

W kolejnym incydencie, który miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, patrol prewencji zainteresował się osobową skodą. Kontrola wykazała, że 30-letni kierowca z Radomyśla, mimo aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanych przez sądy we Wschowie i Lesznie aż do marca 2029 roku, zdecydował się złamać prawo.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl