TworzymyGłos Regionu

reklama

Czytelnicy Roku 2023 ze Szlichtyngowy nagrodzeni. Kto wypożyczył najwięcej książek?

Poniedziałek, 13 maja 2024 o 12:53, autor: 1
Czytelnicy Roku 2023 ze Szlichtyngowy nagrodzeni. Kto wypożyczył najwięcej książek?

Jak co roku, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie na „Czytelnika Roku 2023”. Gala, która miała miejsce 9 maja 2024 roku, stanowiła punkt kulminacyjny wydarzeń organizowanych przez szlichtyngowską bibliotekę. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nagrody otrzymali czytelnicy, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w wypożyczanie książek.

Laureaci w różnych kategoriach

Tegoroczni laureaci, którzy otrzymali wyjątkowe statuetki oraz słodkie upominki, zostali docenieni w kilku kategoriach. W kategorii „Literatura dla dzieci (dziecko i rodzic)” nagrodzeni zostali Dominik Dederek oraz Lena Składowska. W kategorii przeznaczonej wyłącznie dla dzieci wyróżnienie otrzymała Elena Miaskowska. Młodzieżowa literatura przyniosła nagrody Aleksandrze Polikowskiej oraz Izabeli Onufrej. Wśród dorosłych czytelników najwięcej książek wypożyczyła Barbara Zacharzewska, natomiast w kategorii e-booków zwyciężyła Agnieszka Sitnik.

Występy muzyczne uczniów szkoły muzycznej

Gala nie ograniczyła się jedynie do wręczenia nagród. Na scenie wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie, którzy zapewnili muzyczną oprawę wydarzenia. Ich występ, podczas którego zaprezentowali utwory na skrzypcach, klarnecie i harfie, zyskał dużą aprobatę zgromadzonych gości.

Wsparcie samorządu lokalnego

Uroczystość uświetnił także Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Pan Błażej Rajman, który osobiście wręczył statuetki zwycięzcom, składając gratulacje każdemu z laureatów. Jego obecność podkreśliła znaczenie czytelnictwa oraz wsparcie, jakiego lokalne władze udzielają inicjatywom kulturalnym.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~czytelnik
13.05.2024 14:47

!!! przeczytał , a wypożyczył to wielka różnica !!! Fikcja, czy rzeczywistość ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl