Bilety do nabycia w CKiR
Bilety na wydarzenie można nabywać w sekretariacie CKiR od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00. Ceny biletów przed dniem koncertu wynoszą 25 PLN dla studentów i uczniów oraz 40 PLN dla dorosłych. W dniu koncertu ceny te wzrosną odpowiednio do 35 PLN i 45 PLN. Bilety do nabycia w sekretariacie CKiR od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.
Unikalne brzmienie Pimpono 2+4
Pimpono 2+4, siostrzany zespół kopenhaskiego Pimpono Ensemble, to polsko-duńsko-norweski sekstet. Ich muzyka, charakteryzująca się hipnotyzującymi polirytmami i liryczną melodyką, jest efektem pracy Szymona Gąsiorka – założyciela i kompozytora zespołu. Grupa ma na koncie debiutancki album "Past And Future Don’t Exist And Now Is The Rhythm", który został wydany w czerwcu 2023 roku.
Artyści zaangażowani w projekt Pimpono 2+4
Skład zespołu tworzą utalentowani muzycy z Polski, Danii i Norwegii:
- Jonas Due (DK) - trąbka,
- Jędrzej Łagodziński (PL) - saksofon barytonowy,
- Mads Egetoft (DK) - saksofon tenorowy,
- Kristian Tangvik (NO) - tuba,
- Hasse Bruun (DK) - perkusja,
- Szymon Pimpono Gąsiorek (PL) - perkusja.
Kim jest Szymon Gąsiorek?
Szymon Gąsiorek to wszechstronny perkusista i kompozytor urodzony w 1993 roku we Wschowie. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się od obserwacji prób rockowego zespołu brata, a następnie kontynuowała się w miejscowej szkole muzycznej I stopnia. Po ukończeniu klasy perkusji, kontynuował edukację w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Lesznie. Szymon od wczesnych lat angażował się w różnorodne projekty muzyczne, między innymi w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej we Wschowie. Po ukończeniu szkoły II stopnia, zdecydował się na studia w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie jego talent i umiejętności znalazły grunt do rozwoju. W 2023 r. zdobył trzecie miejsce w rankingu redakcji JazzPressu i RadioJAZZ.FM. w kategorii Polski Jazzowy Muzyk/Zespół Roku.
Twórczość Szymona Gąsiorka zdobywa uznanie krytyków: „Poszukiwania autorskiego idiomu w ramach jakościowej muzyki rozrywkowej nie oznacza w przypadku Gąsiorka małpowania mainstreamu czy umizgiwania się do szerszej publiczności. Stoi za tym solidny jazzowy warsztat, improwizacyjne ogranie, biegłość w poruszaniu się pomiędzy estetykami i swoboda adaptacji tych doświadczeń w komunikatywną, łatwo przyswajalną formę” – czytamy w recenzji na Czas Kultury.
„Better Live”, czyli ekologiczna trasa koncertowa
Wydarzenie we Wschowie jest częścią ekologicznej trasy koncertowej, zorganizowanej w ramach europejskiego projektu "Better Live". Projekt ten, realizowany w dziewięciu krajach Unii Europejskiej, ma na celu promowanie zrównoważonych rozwiązań w sektorze muzyki na żywo. Dzięki finansowaniu ze środków Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, "Better Live" stara się wprowadzać innowacje, które zmniejszają ślad ekologiczny tras koncertowych.