TworzymyGłos Regionu

Zapisy na szczepienie przez Internetowe Konto Pacjenta.

Jak założyć IKP?

Piątek, 09 kwietnia 2021 o 00:09, autor: 0 2220
Zapisy na szczepienie przez Internetowe Konto Pacjenta.

Coraz więcej spraw możemy załatwić za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, jednak nie wszyscy podchodzą entuzjastycznie do takiej formy zarządzania swoimi kwestiami zdrowotnymi. Na pierwszy rzut oka cała procedura zakładania konta i korzystania z niego może wydawać się skomplikowana. Aby ułatwić naszym czytelnikom ten proces, przedstawiamy najważniejsze informacje, dotyczące IKP oraz instrukcję, jak krok po kroku założyć konto w systemie.

Czym jest IKP

Internetowe Konto Pacjenta to aplikacja, która daje pacjentom wgląd w dotychczasową historię leczenia. Umożliwia umówienie wizyt lekarskich, pozwala na bieżąco monitorować wystawiane recepty oraz zarządzać zgodami na udzielanie informacji o stanie zdrowia bliskim. Jest też źródłem informacji na temat składek, które odprowadzamy oraz miejsc, w których możemy się leczyć. IKP daje również możliwość zarejestrowania się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Recepta i zwolnienie bez wychodzenia z domu

Jeżeli posiadasz konto w aplikacji IKP, nie musisz umawiać się na wizytę u lekarza, aby uzyskać recepty czy zwolnienia lekarskie. Za pomocą swojej aplikacji odbierzesz również skierowanie, np. do poradni specjalistycznych. Jeżeli kontynuujesz leczenie, otrzymasz również kolejne recepty na te same leki.

Jak założyć konto
Aby uzyskać dostęp do swojego IKP, musisz posiadać Profil Zaufany (założysz go m.in. w Urzędzie Skarbowym) lub elektroniczny dowód osobisty. Możesz zrobić to również za pośrednictwem banku PKO, konta Inteligo, banku Pekao, banków spółdzielczych.


Poniżej wyjaśniamy krok po kroku jak zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta za
pomocą tych narzędzi:


1. Wejdź na stronę www.pacjent.gov.pl.
2. W prawym, górnym rogu strony kliknij niebieski przycisk "Zaloguj się"
3. Rozwinie się menu z przyciskiem "Zaloguj się na IKP" Musisz na niego kliknąć.
4. Otworzy się witryna, poprzez którą będziesz mógł wybrać jedną z wymienionych wcześniej metod. Jeżeli logujesz się elektronicznym dowodem osobistym, musisz dysponować specjalnym narzędziem lub aplikacją, które ci w tym pomogą (strona prowadzi krok po kroku przez całą procedurę). Jeśli wybierzesz Profil Zaufany lub jedno z kont bankowych, zostaniesz przekierowany do formularza logowania. Po wpisaniu poprawnego loginu i hasła, uzyskasz dostęp do IKP. 

News4Media, fot. iStock

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl