TworzymyGłos Regionu

reklama

Ekologiczne zmagania w „Staszicu” rozstrzygnięte. Wyniki powiatowego konkursu „Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”?

Czwartek, 25 kwietnia 2024 o 15:06, autor: 0
Ekologiczne zmagania w „Staszicu” rozstrzygnięte. Wyniki powiatowego konkursu „Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”?

W I Zespole Szkół we Wschowie 23 kwietnia 2024 roku odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny, zatytułowany „Ekologia i Ochrona Środowiska na Co Dzień”. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, reprezentujących Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie, I Liceum Ogólnokształcące we Wschowie, Szkołę Podstawową w Szlichtyngowej, Szkołę Podstawową nr 2 we Wschowie oraz I Zespół Szkół we Wschowie

Uczestnicy konkursu mieli okazję wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody. Zmagali się z zadaniami o zróżnicowanej formie i stopniu trudności, co było znakomitym testem ich umiejętności i wiedzy. Po zaciętej rywalizacji w części konkursowej, nagrody rozdzielono następująco:

  • I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szlichtyngowej,
  • III miejsce – I Zespół Szkół we Wschowie.

Zakończenie konkursu nie oznaczało końca edukacyjnych wrażeń. Po części konkursowej odbyła się prelekcja na temat: „Czy las to tylko fabryka drewna?”. Wystąpienie wygłosił Pan Karol Marcinkowski, przedstawiciel Nadleśnictwa Włoszakowice, który przybliżył uczestnikom i gościom znaczenie lasów w ekosystemie oraz ich rolę wykraczającą poza produkcję drewna.

Konkurs został zrealizowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Środki te pochodziły z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Źródło: I ZS we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl