TworzymyGłos Regionu

reklama

Świadectwa rozdane, matury przed nimi. Uczniowie I LO we Wschowie żegnali szkolne mury (FOTO)

Piątek, 26 kwietnia 2024 o 19:26, aktualizacja Piątek, 26 kwietnia 2024 o 19:47, autor: 0
Świadectwa rozdane, matury przed nimi. Uczniowie I LO we Wschowie żegnali szkolne mury (FOTO)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, podczas której maturzyści odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Już za niecałe dziesięć dni 67 uczniów przystąpi do egzaminu dojrzałości.

Uroczystość pożegnania maturzystów - I LO Wschowa

Podczas ceremonii, która obfitowała we wzruszenia i podziękowania, szczególne słowa uznania skierowano do nauczycieli i wychowawców: Janusza Kolana, Mateusza Nowaczyka oraz Tomasza Wojnarowskiego. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy zawsze stali za swoimi dziećmi, wspierając ich na każdym kroku drogi edukacyjnej.

Inspirujące słowa na pożegnanie

Dyrektor szkoły, Agata Karolczyk-Kozyra, w swoim przemówieniu zwróciła się do absolwentów z poruszającym cytatem Lewisa Carolla, który mówi, że najwięcej wartości mają działania podejmowane dla innych. Wskazała również na dalszą drogę maturzystów pełną wyzwań i nowych możliwości.

Drodzy Absolwenci, zawsze w życiu najtrudniejsze są pożegnania. Ten moment właśnie nadszedł. Zanim po raz ostatni usłyszycie szkolny dzwonek, pozwolę sobie przytoczyć słowa pisarza Lewisa Carolla, które chciałabym, żebyście zapamiętali „Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych jest tym, co naprawdę warto robić.” Życzę Wam, by podczas egzaminu dojrzałości, do którego przystąpicie już za kilka dni, wszystkie zadania okazały się proste. Życzę Wam także trafnych i dojrzałych wyborów oraz wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu pasji. Jestem pewna, że potraficie sprostać coraz większym wymaganiom, które stawia przed Wami czekająca Was przyszłość. Nie zapominajcie jednak nigdy o wartościach, które zostały Wam wpojone oraz o miejscu, z którego wyszliście. Bądźcie dobrymi ludźmi. Jesteśmy z Was dumni! Powodzenia! - powiedziała dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra.

Powodzenia przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości życzył Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, który w swoim przemówieniu podkreślił starania organu prowadzącego, czyli Powiatu Wschowskiego, w zapewnianiu jak najlepszych warunków do nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli.

Zobacz: Podpisano umowę na modernizację budynku zaplecza sali gimnastycznej w I LO we Wschowie

Wpis do Złotej Księgi

Jednym z najwyższych wyróżnień dla uczniów kończących I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie jest wpis do Złotej Księgi istniejącej od 1948 roku. By móc się w niej znaleźć, zgodnie z regulaminem należy spełnić minimum dwa spośród sześciu kryteriów. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 23 kwietnia 2024 roku do Złotej Księgi wpisani w kolejności alfabetycznej zostają następujący uczniowie:

  • Hanna Aplas IVA
  • Jan Grzeszczyszyn IVA
  • Karolina Kubiak IVB
  • Hanna Kuzimowicz IVB
  • Klaudia Paduch IVB
  • Hanna Skrzypczak IVB

Talent i zaangażowanie uhonorowane

Uroczystość była również okazją do docenienia uczniów za ich szerokie spektrum zainteresowań i osiągnięć. Nagrody przyznano za działalność artystyczną, filmową, fotograficzną, informatyczną, harcerską, działania na rzecz promowania ekologii, harcerstwo, sport. Na szczególne gratulacje zasługuje Klaudia Paduch, która zdobyła najwyższą średnią ocen pośród wszystkich maturzystów - 5,78.

Nie obyło się bez części artystycznej. Utwory muzyczne wykonali Arsen Bezborodyj, Martyna Kaczmarek i Martyna Sachweh.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl