TworzymyGłos Regionu

reklama

Ruszała budowa pierwszego etapu ścieżki rowerowej ze Wschowy do Lginia (FOTO)

Piątek, 26 kwietnia 2024 o 20:33, autor: 8
Ruszała budowa pierwszego etapu ścieżki rowerowej ze Wschowy do Lginia (FOTO)

Rozpoczęły się prace ziemne na etapie pierwszym nowej ścieżki rowerowej wiodącej ze Wschowy do Lginia. Burmistrz Konrad Antkowiak nie kryje entuzjazmu: „Już niedługo będziemy mogli cieszyć się wygodnym i bezpiecznym szlakiem dla rowerzystów, który zapewni nam wiele niezapomnianych emocji na świeżym powietrzu.”

Prace ziemne na trasie do Hetmanic

W pierwszym etapie inwestycji, który właśnie ruszył, prace koncentrują się na odcinku prowadzącym z Nowej Wsi do Hetmanic. Już teraz korytowana jest nawierzchnia, która ma stanowić solidną podstawę dla przyszłej ścieżki rowerowej. Zgodnie z planem, ścieżka przebiegać będzie w bezpiecznej odległości od jezdni, co ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Ścieżka rowerowa Wschowa-Lgiń. Dofinansowanie i przyszłe etapy

Projekt, który początkowo wydawał się ambitny, zyskał solidne fundamenty finansowe w postaci dofinansowania na poziomie 4,5 miliona złotych. Burmistrz Antkowiak podkreśla: „Otwieramy oczy niedowiarkom: to, co wydawało się niemożliwe, staje się możliwe.”

W planach jest również kontynuacja prac, które w przyszłym roku mają objąć odcinek od Wschowy do Hetmanic. Równocześnie gmina stara się o dodatkowe środki, które umożliwiłyby dokończenie ścieżki aż do Lginia i dalej, do granicy województwa.

Apel burmistrza

Projekt ten nie tylko zwiększy atrakcyjność regionu, ale również przyczyni się do promocji aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Burmistrz z entuzjazmem zaprasza wszystkich mieszkańców i gości do wspólnego odkrywania uroków lokalnej przyrody, już wkrótce na rowerach. „Kto pisze się na pierwszy wspólny przejazd?” – pyta burmistrz, wierząc, że nowa ścieżka rowerowa stanie się miejscem spotkań i integracji społeczności.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Bora
27.04.2024 12:20

Brawa dla naszego Burmistrza Konrada Antkowiaka jest najlepszym Burmistrzem, z pośród dotychczasowych burmistrzow, jest the best, tyle już zrobił i jeszcze zrobi dla naszej społeczności. Jest super, że wygrał drugą kadencje. Gratuluję.

avatar
~do kom.powyżej
29.04.2024 16:08

Wystarczy ci wazeliny K.L.?

avatar
~Wschowianin
27.04.2024 22:32

Panie burmistrzu droga rowerowa ok ale w niektórych rejonach Wschowy zabić się idzie . Mieszkam tu już trochę i nie pamiętam kiedy było coś robione na ul kolejowej i dworcowej nie wspomnę o wielkiej kałuzy która jest zawsze koło targowiska po nawet niewielkim deszczu . Jest jakaś szansa aby coś z tym zrobić przez następne 5 lat ?

avatar
~Oskar
28.04.2024 13:43

Jak gmina w takim tempie będzie pozyskiwać pieniądze na ścieżki, to kolejna ścieżka za 15 lat.

avatar
~mieszkaniec
29.04.2024 13:26

Brawa dla naszego Burmistrza Konrada Antkowiaka jest najlepszym Burmistrzem, z pośród dotychczasowych burmistrzow, jest the best, tyle już zrobił i jeszcze zrobi dla naszej społeczności. Jest super, że wygrał drugą kadencje. Gratuluję. To mówiłem ja.......

avatar
~do mieszkańca
29.04.2024 13:46

To mówiłem ja... wazelina, której wszyscy mają już dosyć. Burmistrz podobno też.

avatar
~do mieszkańca
29.04.2024 16:11

....a świstak zawijał sreberka Wyżej pisała tak samo żonusia (czyżby jakiś etacik się szykował).

avatar
~Elwis
29.04.2024 16:58

Wzorem Nowej Soli mogła by powstać ścieżka do Sławy po dawnym torowisku. Ale to raczej zadanie dla powiatu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl