TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakup węgla po cenie preferencyjnej w gminie Szlichtyngowa

Wtorek, 22 listopada 2022 o 13:21, autor: 0
Zakup węgla po cenie preferencyjnej w gminie Szlichtyngowa

Gmina Szlichtyngowa w dniu 21 listopada podpisała umowę z firmą Węglokoks S.A. Katowice (podmiotem wprowadzającym do obrotu) na zakup węgla kamiennego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych z dnia 27 października 2022 r. Od tego podmiotu Gmina będzie kupować węgiel kamienny i sprzedawać dla mieszkańców po cenie preferencyjnej 2 tys. zł brutto za tonę.

Aby ułatwić Państwu zakup węgla przedstawiamy poniżej procedurę zakupu węgla „krok po kroku”.

  1. Złożenie wniosku o zakup węgla do Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa.
  2. Weryfikacja wniosku i sprawdzenie poprawności złożonych dokumentów przez Urząd Miasta i Gminy.
  3. Informacja telefoniczna do wnioskodawcy z Urzędu, o zakwalifikowaniu wniosku do zakupu węgla oraz informacja o konieczności uiszczenia opłaty. Wnioskodawca zostanie poinformowany o wymaganej kwoty do wpłacenia.
  4. Zapłata za węgiel przez wnioskodawcę na konto bankowe Gminy Szlichtyngowa w kasie Urzędu (gotówką lub kartą) lub przelewem na konto bankowe: 75 8669 0001 2006 0060 6260 0014 – w tytule przelewu wpisać: „Węgiel - imię i nazwisko oraz adres gospodarstwa domowego” - zgodnie z danymi złożonymi we wniosku. Gmina Szlichtyngowa wystawi na dane wnioskodawcy fakturę proforma.
  5. Po zaksięgowaniu wpłaty od wnioskodawcy ponowny kontakt telefoniczny z Urzędu, w sprawie szczegółów dotyczących odbioru węgla. Gmina Szlichtyngowa wystawi na dane wnioskodawcy fakturę. Dystrybucją węgla zajmie się firma Beata Lewandowska Surowce Wtórne z Górczyny. Węgiel będzie można odbierać osobiście lub zamawiać transport od firmy w cenie nie więcej niż 50,00 zł za transport.
  6. W przypadku błędów we wniosku, wnioskodawca zostanie wezwany do ich poprawienia. Jeśli z wniosku będzie wynikać, że wnioskodawcy nie przysługuje prawo do zakupu preferencyjnego węgla stosowna informacja zostanie przekazana telefonicznie, mailem lub listownie.
  7. Nie należy dokonywać płatności za węgiel, dopóki weryfikacja wniosku nie zostanie potwierdzona telefonicznie przez osobę upoważnioną z Urzędu. 
  8. Realizacja Państwa wniosków będzie uzależniona od dostępności węgla. Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu do Urzędu. Jednocześnie informujemy, że węgiel będzie opatrzony aktualnym certyfikatem jakości potwierdzającym parametry jakościowe paliwa stałego, jednakże Gmina nie ponosi odpowiedzialności za jego jakość i nie ma wpływu na źródło jego pochodzenia.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl