TworzymyGłos Regionu

reklama

Przedszkolaki w akcji! X edycja „Sprintem do Maratonu” we Wschowie (FOTO)

Środa, 08 maja 2024 o 16:03, aktualizacja Środa, 08 maja 2024 o 16:42, autor: 0
Przedszkolaki w akcji! X edycja „Sprintem do Maratonu” we Wschowie (FOTO)

Wschowa ponownie stała się miejscem niezwykłego wydarzenia sportowego dla najmłodszych. Stadion Miejski we Wschowie gościł X edycję Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu", który zgromadził dzieci z dziewięciu przedszkoli ze Wschowy i Szlichtyngowy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" oraz Przedszkole Specjalne nr 6 "Kraina Tęczy".

Rozpoczęcie maratonu uświetniła ceremonia, w której uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz zaproszeni goście. Otwarcie wydarzenia przeprowadziła Lucyna Kowalczykowska, dyrektor SOSW, która podkreśliła znaczenie aktywności fizycznej w edukacji i rozwoju najmłodszych.

"Dziesiąta edycja powinna być pełna radości, zdrowia i nauki przez aktywność. Tą aktywność chciałabym, abyście mieli na co dzień. Dzisiaj życzę wam udanego dnia. Dziękuję rodzicom za to, że jesteście i będziecie dopingować dzieciaczki. Wiem, że z nami są wolontariusze z liceum. Bardzo dziękujemy za obecność i pomoc" – mówiła Lucyna Kowalczykowska podczas ceremonii otwarcia.

Po symbolicznym biegu ze zniczem oraz energetycznej rozgrzewce, którą poprowadziła Monika Rahnefeld, dzieciaki ruszyły na start. Dzieci, w wieku od 4 do 6 lat, rywalizowały w trzech różnych kategoriach wiekowych. Każda grupa miała do pokonania inny dystans – odpowiednio 60, 80 i 100 metrów. Na mecie na biegaczy czekały medale.

Zmagania zakończyły się ceremonią wręczenia nagród. Najlepsi mali biegacze stanęli na podium, gdzie otrzymali dodatkowe medale. W klasyfikacji ogólnej triumfowało Przedszkole „Złota Rybka u Dula”. Drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 1, a na najniższym stopniu podium stanęli młodzi sportowcy z Przedszkola nr 3. Specjalne wyróżnienia powędrowały również do dzieci z SOSW.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Powiatu Wschowskiego oraz Miasta i Gminy Wschowa.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl