TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa świętuje Tydzień Bibliotek. Zobacz, co czeka na uczestników!

Środa, 08 maja 2024 o 21:25, autor: 0
Szlichtyngowa świętuje Tydzień Bibliotek. Zobacz, co czeka na uczestników!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, jak co roku, przygotowała bogaty program z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wydarzenie to odbywa się już po raz dwudziesty pierwszy i przyciąga liczne grono uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Szlichtyngowej rozpoczął się 8 maja i potrwa do 15 maja. W tym czasie uczestnicy mogą wziąć udział w różnorodnych aktywnościach, które mają na celu promowanie czytelnictwa oraz integrację społeczności lokalnej.

Harmonogram wydarzeń:

  • 8 maja: Specjalny wyjazd do muzeum dla zwycięzców konkursu "Kopciuszek w komisie".
  • 9 maja: Uroczyste rozdanie nagród w Plebiscycie "Czytelnik Roku 2023". Tego samego dnia odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mama i ja w bibliotece".
  • 10 maja: Konkurs logopedyczny "Wierszyki, które tamią języki" skierowany do najmłodszych uczestników.
  • 14 maja: Spotkanie autorskie dla dzieci z tajemniczym Panem Poetą, które odbędzie się w miejscowym przedszkolu.
  • 15 maja: Spotkanie dla dorosłych z Barbarą Wysozczańska, znaną i cenioną autorką.

Tegoroczne hasło Tygodnia, „Biblioteka – miejsce na czasie”, podkreśla rolę bibliotek jako centrów nowoczesności i integracji. Autorka hasła, Katarzyna Pawluk, zwraca uwagę na to, że biblioteka to nie tylko miejsce, które idzie z duchem czasu, wykorzystując nowoczesne technologie i dostosowując ofertę do zmieniających się trendów. Jest także przestrzenią spotkań różnych pokoleń i kultur, gdzie ludzie mogą wymieniać się doświadczeniami i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl