TworzymyGłos Regionu

reklama

Sesja inauguracyjna Rady Miejskiej Szlichtyngowa. Burmistrz i radni złożyli ślubowanie

Środa, 08 maja 2024 o 12:27, aktualizacja Środa, 08 maja 2024 o 21:19, autor: 1
Sesja inauguracyjna Rady Miejskiej Szlichtyngowa. Burmistrz i radni złożyli ślubowanie

7 maja 2024 roku w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej, która otworzyła IX kadencję samorządu terytorialnego na lata 2024-2029. Podczas uroczystości nowo wybrani radni oraz Burmistrz Jolanta Wielgus z rąk Aleksandry Wardeckiej, Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, odebrali zaświadczenia o wyborze. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, oficjalnie obejmując swoje funkcje.

Kluczowe postaci w Radzie Miejskiej Szlichtyngowa

W toku pierwszej sesji przeprowadzono wybory na najważniejsze stanowiska w samorządzie. Przewodniczącą Rady Miejskiej została wybrana Anna Zalewska. Funkcję Wiceprzewodniczących objęli Krystian Śladewski oraz Grzegorz Wiliński. Skład Rady uzupełniają również nowo powołane stałe komisje, które będą wspierać działania Rady w najważniejszych aspektach zarządzania miastem i gminą.

Przemówienie Burmistrza Jolanty Wielgus

Po zakończeniu formalności wyborczych, Burmistrz Jolanta Wielgus wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała mieszkańcom za ponowne zaufanie. "Dziękuję Mieszkańcom Miasta i Gminy Szlichtyngowa za to, że po raz drugi obdarzyli mnie zaufaniem i powierzyli sprawowanie obowiązków Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa. Dla mnie ta praca jest służbą. Ze swojej strony zapewniam, że będę nadal pracować z całych sił, najlepiej jak potrafię, by nie zawieźć Państwa zaufania oraz pokładanych we mnie oczekiwań i nadziei," mówiła Wielgus.

Burmistrz zobowiązała się również do bycia blisko problemów mieszkańców, słuchania ich uwag oraz korzystania z sugestii i rad. "To zaszczyt pracować dla Państwa przez kolejne lata. Traktuję to jako wyzwanie i szansę na realizację planów na rzecz wspólnego dobra i dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny – Miasta i Gminy Szlichtyngowa," dodała Jolanta Wielgus.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Adam
08.05.2024 12:50

Brawo Krystianek

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl