TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego

oraz pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych (FOTO)

Sobota, 18 marca 2023 o 16:04, aktualizacja Sobota, 18 marca 2023 o 16:39, autor: 10 2428
Wschowa: Uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego

W sobotę (18 marca) we Wschowie odbyła się uroczystość, która miała na celu upamiętnienie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych. Organizatorem wydarzenia był Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą Bitwę Warszawską w 1920 roku. Następnie zgromadzeni w kościele farnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyny, przy współudziale kompanii honorowej Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nabożeństwo uświetnił występ chóru Akademii Wojsk Lądowych.

Druga część uroczystości odbyła się na terenie I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, gdzie odśpiewano hymn, wygłoszono okolicznościowe przemówienia i wręczono odznaczenia i ryngrafy przyznane przez Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczeni zostali: Andrzej Bielawski, płk. Robert Borowy, Małgorzata Gośniowska-Kola i Krzysztof Gruszewski. Ryngrafy otrzymali: ks. kan. Dariusz Ludwikowski, Tomasz Kłosowski, Roman Sondej, Grzegorz Maćkowiak, Andrzej Nowicki, bryg. Krzysztof Piasecki, Przemysław Bąk oraz Piotr Wieland.

Następnie w auli I ZS odbył się okolicznościowy wykład dr. Tadeusza Dzwonkowskiego z Zielonej Góry na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także prezentacja oferty Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Jola
18.03.2023 17:05

Znowu Staszic! Brawo Staszic!

avatar
~Oj..Oj...***
18.03.2023 17:41

Ludzie trzymajcie mnie - Piłsudski i "niezłomni", a co z AK???.

avatar
~Niezłomny
19.03.2023 19:05

Być niezłomnym i akowcem nie znaczy być widzialnym . Byliśmy też

avatar
~Wschowa
20.03.2023 08:21

Dzień 1 marca jest dniem żołnierzy wyklętych . Była msza wspólna . Chodzi o pamięć , i Ci co chcieli to byli więc uszanujmy to .

avatar
~Związek+/++
19.03.2023 07:46

Kto finansuje i odznacza taki "związek"?, co należy zrobić aby w takim tempie czasowym być awansowanym w stopniu i odznaczeniach będąc w rezerwie WP?. Czy są w tym kraju równi i równiejsi w tych sprawach ?. Co należy zrobić aby zostać w jednej osobie liderem lokalnej partii, być jednocześnie liderem takiego "związku" i zarazem prezesem spółki skarbu państwa ??? - czy to nie jest zawłaszczenie osoby i historii przez jedna partię?. Gdzie jest Wschowskie społeczeństwo na tej "uroczystości" ???.

avatar
~YouTube - About
19.03.2023 09:07

Czy to jest możliwe - patrząc na historię tych ludzi?.

avatar
~lobo
19.03.2023 13:12

A ja bym chciał się dowiedzieć, gdzie ten pan P. kupił sobie stopień pułkownika? Bo ja się pytałem ostatnio u Pani Kląskałowej w sklepie i chwilowo nie było!

avatar
~A.Bojarski
19.03.2023 16:35

JA JEDNAK WOLE ZWYLLE Zhp,a nie przeboerancow.

avatar
~emeryt#.pl
20.03.2023 07:37

Co by było gdyby było jakby ich nie było - jak uczciwie i normalnie by było w tej naszej Wschowie !. Ta grupa już sama się do siebie przyzwyczaiła jak emeryt na emeryturze może się bawić w kreowanie swojej widzimisię - ich widzimisię historii co oznacza jak można klepać z siebie i dla siebie wszystko bo klepanie się obecnie stało modą na siebie i na kreowanie swojej polityki wbrew wszelkiej prawdzie BY tylko zaistnieć w lokalnych mediach w myśl - parafrazując - " śpiewać każdy może trochę lepiej trochę gorzej ....." - oby nie śmiesznie i blisko parodii !!!. Bo klepanie stało się moda dla bycia i trwania emerytów w partii !!!!.

avatar
~Odp
20.03.2023 10:37

Nadal chodzilibyśmy 1 mają z czerwonymi szturmówkami :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl