TworzymyGłos Regionu

reklama

Staszic uczcił Niepodległość (FOTO)

Piątek, 10 listopada 2023 o 15:17, aktualizacja Piątek, 10 listopada 2023 o 18:24, autor: 1
Staszic uczcił Niepodległość (FOTO)

Szkolny Dzień Narodowego Święta Niepodległości w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie upłynął pod znakiem patriotyzmu i solidarności. O godzinie 11:11 społeczność szkolna zebrała się przed gmachem placówki, by wspólnie odśpiewać hymn narodowy.

Bieg Niepodległościowy i Rogale Świętomarcińskie

Nie tylko hymn stanowił punkt programu. Nauczyciele oraz uczniowie wzięli udział w Biegu Niepodległościowym, manifestując swoją kondycję fizyczną i ducha patriotyzmu. Dodatkowo, w ramach wsparcia dla uczennicy Agaty, która niedawno uległa poważnemu wypadkowi, zorganizowano sprzedaż rogali świętomarcińskich przygotowanych przez uczniów technikum gastronomicznego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na jej pomoc.

Przemówienie Dyrektora

Dyrektor Piotr Wieland, w swoim przemówieniu, przypomniał o znaczeniu Święta Niepodległości, podkreślając rolę wybitnych postaci historycznych, takich jak Józef Piłsudski czy Roman Dmowski, w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dyrektor Wieland zwrócił uwagę na potrzebę pamięci o przeszłości i szacunku dla wysiłku naszych przodków, zachęcając uczniów do refleksji nad własnym wkładem w rozwój i bezpieczeństwo kraju.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowianin
10.11.2023 16:17

Brawo dla Was

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl