TworzymyGłos Regionu

reklama

Obchody Święta Niepodległości w I. Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Piątek, 11 listopada 2022 o 11:30, aktualizacja Piątek, 11 listopada 2022 o 15:12, autor: 0
Obchody Święta Niepodległości w I. Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne święto każdego Polaka. Polska po 123 latach wróciła na mapy Europy. W trosce o pamięć dla tego jakże ważnego wydarzenia I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, jak co roku, zorganizował szereg wydarzeń upamiętniających ten moment w naszej historii.

W ramach obchodów- 9 listopada odbył się bieg niepodległościowy, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Następnego dnia, czyli 10 listopada przed gmachem placówki odbył się krótki apel. O godzinie 11.11 z głośników wybrzmiał hymn narodowy, który uczniowie odśpiewali wraz z nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi szkoły. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały barwy narodowe.

Następnie dyrektor, Piotr Wieland, odczytał odezwę „Rady Regencyjnej do Narodu polskiego”. W dokumencie tym Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę i naczelne dowództwo wojsk polskich. Monika Kowalska z IV TŻ/8 i Mateusz Walkowski z IV TEI odczytali informacje historyczne i „Depeszę iskrową notyfikującą powstanie państwa polskiego” wysłaną 16 listopada 1918r. Był to pierwszy akt niepodległego Państwa Polskiego w stosunku do państw obcych. Na lekcji piątej i szóstej odbył się konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej.

Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie w uczniach poczucia tożsamości narodowej, promowanie uzdolnień artystycznych i pasji historycznych. Konkurs wygrała klasa IV TEI. Jednak wszystkie prace uczniów zachwyciły artystycznym wykonaniem i kreatywnością. Nasi wspaniali artyści wyróżnili się niezwykłym zapałem do pracy, pomysłowością, dobrym humorem i przede wszystkim szacunkiem wobec siebie i święta narodowego.Dziękujemy młodzieży za aktywny udział w obchodach Święta Niepodległości. Przeprowadzenie obchodów nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu nauczycieli i koordynatorów tego projektu. Dziękujemy.

Nagrodę w formie tortu z motywem patriotycznym wykonała „Cukiernia Jolanta Kasperska” a ufundowała Rada Rodziców przy I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

(I ZS)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl