TworzymyGłos Regionu

reklama

W „Staszicu” zorganizowali piknik charytatywny dla Agaty (FOTO)

Piątek, 22 września 2023 o 16:36, aktualizacja Piątek, 22 września 2023 o 18:14, autor: 2
W „Staszicu” zorganizowali piknik charytatywny dla Agaty (FOTO)

22 września 2023 r., uczniowie I Zespołu Szkół pokazali swój altruizm i empatię, biorąc udział w pikniku charytatywnym „Dla Agaty”. Impreza miała na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację Agaty, uczennicy i wolontariuszki, która doznała wypadku w pracy.

„Człowiek nie jest wielki tym co ma, ale tym kim jest, nie tym co posiada, ale tym czym potrafi podzielić się z innymi.” - J.P. II - to cytat, który przyświecał piknikowi.

Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej

W ramach pikniku odbył się Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wschowskiego, współfinansowany przez powiat wschowski. 12 drużyn z różnych szkół podstawowych i średnich z powiatu wschowskiego rywalizowało ze sobą, pokazując swój sportowy ducha i solidarność.

Konkurencje i atrakcje

Oprócz turnieju, uczniowie I Zespołu Szkół przygotowali różne konkurencje sportowe oraz konkurs piosenki karaoke. Na „Pchlim targu” można było nabyć różne przedmioty przyniesione przez rodziców i uczniów. Ponadto, wszyscy obecni mieli możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, z której dochód został przeznaczony dla Agaty.

Smakołyki na szczytny cel

Uczestnicy imprezy mieli również okazję skosztować domowego ciasta od rodziców uczniów, zapiekanek przygotowanych przez młodzież i nauczycieli TŻiUG oraz kiełbasy z grilla ufundowanej przez sponsora. Całkowity dochód z tych atrakcji przeznaczony był na wsparcie Agaty.

Wsparcie społeczności

Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów i pracowników szkoły, ale także mieszkańców miasta, co świadczy o dużym zaangażowaniu społeczności lokalnej w pomoc potrzebującym.

Podziękowania dla darczyńców

Impreza była możliwa dzięki wsparciu wielu lokalnych firm, instytucji i przedsiębiorców. Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim darczyńcom. Było ich tak wielu, że organizatorzy zdecydowali się nie wymieniać ich z nazwiska bądź nazwy firmy, aby nikogo nie pominąć.

Źródło/foto: I ZS Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Szyszuła
23.09.2023 16:28

I to się chwali

avatar
~Wschowa
24.09.2023 08:18

Brawo uczniowie, brawo Staszic!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl