TworzymyGłos Regionu

Pierwsza edycja biegu „Twarda Piątka” we Wschowie (RELACJA)

Niedziela, 18 września 2022 o 08:56, aktualizacja Niedziela, 18 września 2022 o 16:54, autor: 3 2331
Pierwsza edycja biegu „Twarda Piątka” we Wschowie (RELACJA)

Blisko setka zawodników i zawodniczek wzięła udział w „Twardej Piątce”, czyli biegu ulicami miasta, który odbył się w ramach Narodowego Dnia Sportu we Wschowie. Najlepszy z zawodników dystans niemal 5 kilometrów pokonał w czasie 14 min i 37 sek.

„Twarda Piątka” rozpoczęła się biegami integracyjnymi. Mimo kapryśnej pogody trasę wokół ratusza pokonały osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i ich opiekunowie.

Na starcie biegu głównego zameldowało się dokładnie 91 biegaczy i biegaczek. Wśród nich znalazła się Agnieszka Jerzyk - triathlonistka, dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.

Najszybszymi uczestnikami okazali się:

Kategoria Open Kobiet:

  1. Agnieszka Jerzyk z Leszna.
  2. Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca
  3. Dominika Jurkowska ze Wschowy

Kategoria Open Mężczyzn:

  1. Jan Kaczor z Wałbrzycha
  2. Adam Marysiak z Nowej Soli
  3. Paweł Raczyński z Krosna Odrzańskie

Zwycięzcy otrzymali kolejno 500, 300 i 200 zł ufundowane przez Świat Okien Robert Wojtyła. Nagrodą dla jednego z uczestników wyłonionego w losowaniu był rower ufundowany przez sklep Rowerland.

Gościem specjalnym wydarzenia był Jerzy Górski - mistrz świata w podwójnym Ironmanie. W strefie kibica nie zabrakło atrakcji. Firma Górski Sport zapewniła ruchomą ściankę wspinaczkową, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie dmuchańce, kotyliony i animacje dla dzieci, Wschowianka poczęstunek, a Mareo gadżety i okolicznościowy rabat dla kibiców.

Pomysłodawcą i głównym realizatorem „Twardej Piątki“ jest Artur Obuchowicz, pełnomocnik burmistrza Konrada Antkowiaka ds. sportu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Biegacz
18.09.2022 21:19

Brawo dla pana Artura za organizację biegu. W końcu jakaś porzadna impreza biegowa we Wschowie. Jeśli będzie kontynuowana, to z pewnością będzie coraz więcej biegaczy w niej uczestniczyć.

avatar
~uczestnik
19.09.2022 13:06

A gdzie można zobaczyć wyniki biegów ?

avatar
~Monia
20.09.2022 00:18

Na stronie maratończykpomiarczasu. Tam wyniki były dostępne już kilka minut po biegu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl