TworzymyGłos Regionu

reklama

Około 500 zawodników z całej Polski. Wśród nich akrobatki ze Wschowy

Czwartek, 30 listopada 2023 o 11:07, aktualizacja Czwartek, 30 listopada 2023 o 11:41, autor: 0
Około 500 zawodników z całej Polski. Wśród nich akrobatki ze Wschowy

W Rawiczu 25 listopada odbyły się Międzywojewódzkie Świąteczne Zawody w Akrobatyce Sportowej, przyciągając około 500 zawodników z różnych regionów Polski. Wśród uczestników znalazły się dzieci z klubu AKRO-FLIK Wschowa, które stanęły w szranki z rówieśnikami z całego kraju.

Zjazd młodych talentów z całej Polski

Do Rawicza zjechały liczne kluby, w tym Akroaerofit ze Szczecinka, który przybył najliczniejszą grupą, przewożąc zawodników aż dwoma autokarami. Również Arabeska Piła zaprezentowała silny skład, a kluby z Czaplinka i Bornego Sulinowa nie pozostały w tyle. W zawodach brały udział niemal wszystkie dzieci trenujące akrobatykę we Wschowie.

Pierwsze kroki na zawodach

Pierwsza część zawodów była dedykowana głównie początkującym, dla których był to debiut na takim wydarzeniu. Najmłodsi uczestnicy, w wieku przedszkolnym (5-6 lat), rywalizowali o miejsca na podium, każdy zdobywając wymarzony medal i maskotkę - reniferka. Była to okazja dla dzieci, aby zapoznać się ze strukturą zawodów i nawiązać nowe znajomości.

Poziom międzynarodowy i widowiskowe popołudnie

Druga część zawodów zgromadziła bardziej doświadczonych zawodników, w tym tych prezentujących poziom międzynarodowy YOUTH, oraz uczestników klasy Młodzik, klasy III PZG, Open i Premium. Popołudniowe zmagania stały się pięknym widowiskiem, na które licznie zebrała się publiczność na trybunach, świadcząc o rosnącym zainteresowaniu akrobatyką sportową w Polsce.

Czytaj również: Julia Tkacz i Lena Nadolna ponownie na najwyższym stopniu podium!

Źródło: CRC

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl