TworzymyGłos Regionu

Zdolni uczniowie SP2

w gronie najzdolniejszych w województwie lubuskim

Piątek, 06 grudnia 2019 o 10:38, aktualizacja Piątek, 06 grudnia 2019 o 10:48, autor: 0 1826
Zdolni uczniowie SP2

Czwartek, 5 grudnia br., był szczególnym dniem dla Marii Ziemek i Szymona Korzana ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Tego dnia odebrali oni w Filharmonii Zielonogórskiej stypendia "Lubuskie Talenty", których celem jest wyróżnienie zdolnych uczniów z całego województwa lubuskiego. Projekt "Lubuskie Talenty" to program stypendialny, realizowany w ramach RPO - Lubuskie 2020 na rok szkolny 2019/2020 przez urząd marszałkowski. Uczniowie z SP 2 we Wschowie znaleźli się wśród 100 wyróżnionych uczniów ze szkół podstawowych województwa lubuskiego.

Maria Ziemek jest ubiegłoroczną Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego”. Jej zainteresowania to również język angielski, historia, chemia i biologia. Szymon Korzan jest Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Jego pasją są przedmioty ścisłe. W obu przypadkach osiągane sukcesy to wynik połączenia zdolności, ciężkiej pracy i uporu w dążeniu do celu. Wyróżnieni uczniowie odebrali stypendia z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak i wicemarszałka Łukasza Poryckiego.

Cytat z Gazety Lubuskiej

„Celem projektu "Lubuskie Talenty", jak informuje UMWL jest podwyższenie potencjału edukacyjnego 260 uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) i liceów ogólnokształcących (klasy I-III) z terenu województwa lubuskiego, szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno- przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych poprzez wsparcie stypendialne udzielane w okresie roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie zrealizują Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego. W czasie pobierania stypendium będą podlegać opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcę zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. Młodym Lubuszanom przyznawane będą stypendia na łączną sumę 6 000,00 zł (uczeń szkoły podstawowej) oraz 8 000,00 zł (uczeń liceum ogólnokształcącego) w okresie roku szkolnego, czyli 10 miesięcy. Łatwo więc obliczyć, że miesięcznie będą to kwoty rzędu 600 i 800 zł.”

(SP 2 Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl