W czwartkowy wieczór, 18 stycznia, aula Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie stała się areną wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Spektakl "Nieco inna opowieść wigilijna", będący owocem projektu "Teatr łączy pokolenia", zgromadził na scenie zarówno seniorów, jak i młodych adeptów sztuki aktorskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie.
Za koncepcję oraz scenariusz przedstawienia odpowiadały Pani Urszula Drożdżyńska oraz Pani Dorota Wierzbicka-Matarelli, aktorka z Wrocławskiego Teatru Komedia. Projekt zainicjowany przez mieszkankę gminy Sława wraz z przyjaciółką, zaowocował współpracą z uczniami ZSP w Sławie, członkami Klubu Seniora w Gminie Wijewo oraz lokalnymi miłośnikami teatru.
Przedstawienie stało się żywym dowodem na to, że teatr może być miejscem spotkań i integracji różnych pokoleń. Wspólne aktorstwo, emocje oraz zaangażowanie uczestników projektu pokazały, że sztuka nie zna granic wieku ani doświadczenia. Na zakończenie spektaklu przedstawicielki samorządu Sławy, w imieniu Burmistrza Cezarego Sadrakuły, wręczyły upominki gościom z sąsiedniej gminy.
Źródło: UM w Sławie
Komentarze 0