TworzymyGłos Regionu

reklama

Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie

po gruntownej modernizacji (FOTO)

Wtorek, 24 stycznia 2023 o 15:57, aktualizacja Wtorek, 24 stycznia 2023 o 19:49, autor: 0
Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie

Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie została oficjalnie otwarta we wtorek 24 stycznia br. Remont placówki trwał kilka miesięcy i przyniósł gruntowną modernizację. W ramach prac zostały wymienione elementy infrastruktury, takie jak elektryka, kanalizacja wodna i sanitarna, a także meble szkolne, w tym ławki i tablice.

Uroczystego otwarcia inwestycji dokonali Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wiceprezes zarządu M-PROJEKT (głównego wykonawcy), Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Dyrektor Szkoły Małgorzata Krzyśków. W trakcie uroczystości odbyły się przemowy zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Kurator Oświaty Ewa Rawa, Starosta Powiatu Wschowskiego Andrzej Bielawski, Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Sławie Ksiądz Jerzy Ślusarczyk, a także przedstawiciele wykonawców inwestycji.

Głos zabrała dyrektor Małgorzata Krzyśków, która przybliżyła szczegóły inwestycji i podziękowała, w imieniu społeczności szkoły, wszystkim zaangażowanym w modernizację. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła w swoim wystąpieniu przypomniał o trudnościach przy szukaniu wykonawcy. Włodarz nie krył radości w związku z realizacją budowy i zauważył, że w gminie Sława wszyscy uczniowie mogą uczyć się w wyremontowanych placówkach.

Sławskiemu samorządowi pogratulował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. W swoim przemówieniu wspomniał również o polityce rządu po 2015 r. dotyczącej podziału środków publicznych, która zakłada większe wsparcie mniejszych ośrodków, a nie tylko dużych aglomeracji. Radość z realizacji inwestycji w Sławie nie krył również Starosta Wschowski Andrzej Bielawski składając Burmistrzowi Sławy gratulacje skuteczności pozyskiwania środków zewnętrznych. Przed zebranymi gośćmi przemawiała również Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, składając najlepsze życzenia i wręczając upominek dla społeczności szkoły.

Po części oficjalnej odbył się blok artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne.

Przypomnijmy, że inwestycja objęła trzy kondygnacje i polegała na kompleksowej wymianie wyposażenia oraz systemów. W ramach zadania wymieniono instalację elektryczną, wodną oraz kanalizacyjną. Wszystkie ściany zostały poddane szpachlowaniu oraz malowaniu. Nowe sufity podwieszane pojawiły się wraz z nowym oświetleniem LED. Zmiana dotyczyła także korytarzy oraz klas - pojawiły się nowe podłogi w postaci płytek, paneli oraz wykładzin. Wymieniona została także stolarka drzwiowa.

W celu obniżenia kosztów eksploatacyjnych zamontowano na dachu budynku panele fotowoltaiczne, które będą zasilać dotychczasową pompę ciepła. Wymieniono także piece węglowe na kotły gazowe o mocy 3x65kW,195kW, co pozwoli na wspieranie źródła ogrzewania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów zainstalowano system monitoringu.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 5,999,000,00 zł. Kwota pozyskanych środków z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych to 3,536,590,00 zł. Wkład własny gminy wyniósł 2,462,410,00 zł. Realizacją zadania zajęła się firma MPROJEKT Sp. z o.o. z Leszna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl