TworzymyGłos Regionu

Troje kandydatów, jeden mandat. 14 stycznia mieszkańcy wybiorą radnego

Poniedziałek, 08 stycznia 2018 o 14:39, aktualizacja Wtorek, 09 stycznia 2018 o 16:13, autor: 38 1813
Troje kandydatów, jeden mandat. 14 stycznia mieszkańcy wybiorą radnego

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej we Wschowie. O mandat radnego ubiegać się będą Halina Stachowska z komitetu wyborczego Nasza Wschowa Nasz Samorząd, Katarzyna Owoc-Kochańska z komitetu wyborczego Porozumienie dla Rozwoju oraz Aleksander Ziemek z komitetu wyborczego Młodzi dla Wschowy.

O tym kto zostanie nowym radnym zdecydują mieszkańcy czterech ulic: K. Wielkiego, Arc. Stablewskiego, Dworcowej i Mickiewicza.

Wybory uzupełniające odbędą się 14 stycznia w godzinach od 7:00 do 21:00. Głos na jednego z trzech kandydatów mieszkańcy oddadzą w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie. 

My natomiast zapraszamy do udziału w ankiecie i do głosowania na jednego z trzech kandydatów.  

(rak)

REKLAMA

Komentarze (38)

avatar
~Adaś
08.01.2018 15:04

Nie uczestniczę w tych Wyborach , nie znam bliżej żadnej osoby , z żadną nigdy nie miałem nic do czynienia ( za wyjątkiem p. Haliny ale mała skala finansowa) więc neutralnie i fair play stawiam na p. Katarzynę Owoc-Kochańską . Nawet nie wiem czy to rodzina do r. Krzysztofa Owoca ? Za co ? ..... za Czas Art , za genialną i społeczną pracę jaką tam wkłada , za młodość i jakość (elokwencję) w wypowiadaniu się do tematu na Sesjach rady MiG . Moja ocena jest bardziej pod kątem przydatności do "firmy" ..... gmina to taka duża "firma" . Adaś

avatar
~Elokwentna
09.01.2018 07:43

Super kandydat naprawdę. Jak przeczytałam ulotkę i informacje o "wspieraniu dalszej przebudowy ulicy Mickiewicza" to ręce mi opadły-najlepiej obiecać coś co już jest załatwione i żadna w tym pomoc pani od Czarnych marszu. .. takiemu robieniu z wyborców głupców mowie stanowcze nie.

avatar
~ext7
08.01.2018 16:04

Cześć Adaśek! Ja też głosować nie będę ,to nie mój „rewir”, ale tak sobie myślę ,czy aby nie byłoby warto dać szansę młodemu pokoleniu Wschowian ???Mnie cieszy ,że w końcu ta „banda leniuchów” dupska ruszyła i skłonna jest chwycić przysłowiowego byka za rogi. Oczywiście martwi mnie ten ich brak doświadczenia (na ten czas są zieleniuchni niczym natka pietruszki na wiosnę),ale jak nie „zmarnują czasu” to ,kto wie. W każdym razie ja trzymam za WAS kciuki „gówniarze” Pozdrawiam OLO!!!

avatar
~do ext7
08.01.2018 17:02

Znowu błysnąłeś jak gwiazda na niebie . " Martwi ciebie ten ich brak doświadczenia " , A nie martwiło by ciebie że " stary wyjadacz nadal chce kandydować " . A w czym niby tu potrzebne lub wręcz jest niezbędne doświadczenie . Nawet wysoko wykształcony burmistrz co rusz daje ciała i to tobie nie przeszkadza ?. Panie ext7 piszesz głupoty jak zwykle chyba tylko żeby coś pisać .

avatar
~Wyborca z tego okręgu
08.01.2018 16:23

Jak dla mnie to startując z tego okręgu matka za córkę Pani Stachowska pokazała, że niedaleko spadło jabłko od jabłoni. Tym startem Pani Stachowska chciała powiedzieć, że nie widzi problemu z tym handlem narkotykami i akceptuje działania córki. Dla mnie to jest zaskoczenie ale i wyraz dna. Sięgnęła Pani dna, już niżej się nie da.

avatar
~Wyborca
08.01.2018 16:50

Przypomnijmy, że Pani Kasia Owoc Kochanska zasłużyła się dla Wschowy wpisaniem Kina Hel do rejestru zabytków, przez co Gmina odkupila budynek od inwestora. Tak więc Owoc-Kochanskiej mowimy stanowcze NIE.

avatar
~Smiech
08.01.2018 19:07

Skoro tak to pan Olek niczym się nie zasłużył, tym bardziej stanowcze nie dla tego pana

avatar
~do wyborcy
09.01.2018 08:27

Panie wyborca nie wprowadzaj pan ludzi w błąd .Niestety cały ten obszar Wschowy łącznie z kinem Hel jest ustawowo chroniony i wpisany do rejestru zabytków . Tam bez pozwolenia konserwatora zabytków nic nie zburzysz . Nie wprowadzaj ludzi w błąd !!!. Nie miało to żadnego znaczenia i tak poprzedni właściciel palcem by nie kiwnął bez uzyskania jakiejkolwiek zgody przez konserwatora . Teraz też Czopek nic nie zrobi z tym kinem które będzie stało i popadało w ruinę . Kino Hel pokazało jak doktor zna przepisy i jaki jest wykształcony . Kładzie się to cieniem na jego wiedzy i umiejętnościach zawodowych .

avatar
~@do wyborcy
09.01.2018 09:10

bzdura całkowita. Chroniony jest krajobraz i trzeba uzyskać pozwolenie, ale zabytkiem Kino Hel stało się na wniosek Stowarzyszenia reprezentowanego przez panią Owoc - Kochańską, bez żadnych konsultacji społecznych. Każda kamienica nie jest zabytkiem.

avatar
~do ~@do wyborcy
09.01.2018 09:59

Owszem nie jest zabytkiem ale każde ingerencja w substancję budynku jest wymagana zgoda konserwatora . Wiem coś o tym jak chciałem wymienić okna na nowe . Palcem nie mogłem kiwnąć bez pozwolenia bo straszono mnie wysokimi karami . Tak jest ze wszystkimi budynkami w tej części miasta . Niestety konserwator ma nadzór i on decyduje czy tobie wolno czy nie wolno coś robić . A poza tym jak piszesz chroniony jest krajobraz to tym bardziej nie zburzysz niczego sam bez pozwolenia czy to jest zabytek czy nie zabytek . Tak czy siak bez zezwolenia nic nie zrobisz chyba że złamiesz prawo i zostaniesz ukarany .

avatar
~Wyborca
08.01.2018 16:58

A do Kina Hel można dodac brak jakiejkolwiek wiedzy o okregu Pani Owoc Kochanskiej. Na jej profilu na fb, pod zdjęciem wyborczym widnieje lista ulic mogących uczestniczyć w wyborach. O ile mi wiadomo mieszkancy ul. Moniuszki nie biorą udzialu w glosowaniu a Ta Pani prosi ich o głos. To troche wstyd startować i nie znać okręgu...

avatar
~do wyborcy
09.01.2018 08:47

Panie wyborca ! Czy kiedyś pan z życia był zadowolony ? . Czepiasz się pan jak wesz psiego ogona . Chamskie to , bardzo prymitywne i mało eleganckie . Ogarnij się , napij się zimnej wody może tobie przejdzie ta frustracja .

avatar
~Czytacz
09.01.2018 09:06

Nie ma ulicy Moniuszki na profilu kandydatki. KŁAMSTWO.

avatar
~do Czytacz
09.01.2018 09:11

Jeszcze do wczoraj było, brawo dla kandydatki, że zdążyła to poprawić

avatar
~Baśka
08.01.2018 17:01

Zważywszy na bardzo krótki okres nadchodzących jesiennych wyborów -2018 do samorządu lokalnego uważam obecne uzupełniające wybory za WYRZUCANIE NASZYCH PIENIĘDZY W BŁOTO !!!. Należy wydać uchwałę zakazująca tego typu uzupełniające wybory by nie narażać budżet na niepotrzebne koszty. Tak wybrany radny/radna nie przyniesie swoją osobą żadnych korzyści, a jedynie narazi nas na straty..... . Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by było wydać dla bardziej potrzebujących w naszym mieście!!!. Mówiąc szczerze - żadna z tych osób nie zasługuje na tytuł RADNEGO!

avatar
~do Baśki
08.01.2018 17:39

Pani mądralińska ,tego się nie załatwia uchwałą .To reguluje ustawa.

avatar
~Czytacz
09.01.2018 09:03

Baśka to chyba jakiś elektorat Czopka. Na radnego się nie zasługuje. Wystarczy wygrać wybory. I tak jak poprzednik pisał kwestie wyborów reguluje ustawa. Gdyby radna nie handlowała, to by gmina nie wydawała !

avatar
~kabaret
09.01.2018 10:36

niech pani Maria pokryje koszty

avatar
~Piter
08.01.2018 22:48

Zakładam, że ci kandydaci startują bo chca dobrze dla miasta. To jest powód do radości, a nie narzekania na tego lub innego kandydata. Suweren wybierze tego, którego uzna za właściwego.

avatar
~do Pitera
09.01.2018 10:08

Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że działania kandydatki Owoc - Kochańskiej, przyniosły wymierne straty naszej gminie. To jest fakt, a z nim się nie dyskutuje!

avatar
~Czytacz
09.01.2018 11:02

Jakie straty ? Straty dla gminy wg. mnie to zrobił pan Czopek, że tak przygotował przetarg, że małe prowincjonalne stowarzyszenie zwróciło uwagę iż budynek może być zabytkowy. W związku z tym nie można go zburzyć

avatar
~do czytacz
09.01.2018 13:25

Nie zwróciło uwagę, że może być zabytkiem tylko wnioskowało, żeby ten budynek stał się zabytkiem. Uwagę to można zwrócić komuś, że śmieci.

avatar
~Czytacz
09.01.2018 14:17

Wnioskowało by uznac czy zwracalo uwage na charakter zabytkowy budynku to przeciez to samo w sumie. Gdyby budynek nie był zabytkiem, to przecież Minister by tego nie zatwierdził

avatar
~do czytacz
09.01.2018 14:53

Nie to nie to samo. Zwrócić uwagę na śmiecenie to nie to samo co śmiecić. Zwracać uwagę na zabytkowy charakter można oprowadzając wycieczki, a nie tworząc urzędowe pisma, dzięki którym budynek "ubogaca" nasze miasto. I jak Stowarzyszenie i kandydatka tego nie rozumie to wielka szkoda.

avatar
~Do Smiech i innych wybrednych wyborców
09.01.2018 10:41

Jesteście jak te stare ciotki klotki ,które wybierają idealną pannę dla swojego siostrzeńca- ma być młoda,piękna ,mądra ,musi wiedzieć wszystko to ,czego same nauczyły się przez całe życie ( a najlepiej dużo więcej) ,musi być bogata ,wnieść wiano nie tylko w postaci wiedzy ale i pieniędzy. Ogarnijcie się trochę ,przyjrzycie się sobie i czytajcie co pleciecie - kandydatka zła ,bo coś zrobiła dla Wschowy ,kandydat zły ,bo owszem młody ,ale nic nie zrobił. A kiedy miał zrobić ? A czy ktoś z Was komentujących i krytykujących cokolwiek zrobił dla miasta ? Wątpię i radzę weźcie się do roboty ,bo wybory jesienią ,może i Wy wystartujecie ,bo tak się na wszystkim znacie.

avatar
~ryba78
09.01.2018 11:08

Ludzie dajcie sobie siana z tymi "owocami". Jak nie w "partii" to w "komunalce", następny w "radzie miasta" a teraz jeszcze trzeci do "rady". Co to ma być "trójca rodzinna", sad chcecie z miasta zrobić.

avatar
~do ryba78
10.01.2018 11:43

Z tego co wiem to w komunlce to rodzina pani Burmistrz pracuje, a nie radnego Owoca. Pani Katarzyna jest siostrą radnego i to ją nie skreśla z kandydowania gdzie tylko chce

avatar
~ryba78
11.01.2018 16:43

Młody człowieku,proszę czytać ze zrozumieniem. Chodzi o ciągłość historyczną z minioną epoką. Pozdrawiam.

avatar
~Fws
09.01.2018 11:08

Według mnie to koszty ponownych wyborów powinna ponieść była radna Stachowska, bo to z jej winy. Ewentualnie matka może za córkę zapłacić. Ich sprawa.

avatar
~Czytacz
10.01.2018 11:38

Popieram. Niech matka zapłaci za córkę.

avatar
~ext7
09.01.2018 19:51

ad „do ext7” A naucz Ty się (...) czytać, być może wtedy pojawi się możliwość ,do jakiejkolwiek dyskusji. Na ten czas nie pozostaje mi nic innego, jak pokazać tobie „środkowy PALEC”

avatar
~mariusz
09.01.2018 20:02

Poziom trzymamy... poziom - pliss

avatar
~wkurzony wyborca
10.01.2018 12:51

Przed chwilą wyjąłem ze skrzynki pocztowej gazetę miejską finansowaną z budżetu gminy - wschowa.pl. W środku w tejże gazecie ulotka wyborcza jednej z kandydatek do rady z okręgu nr 1. Od kiedy to prawo wyborcze pozwala na finansowanie z publicznych pieniędzy kampanii wyborczej jedynej słusznej kandydatki z ratusza? Ulotka była w środku gazety i rozumiem, że również dystrybucja tej ulotki była pokryta z publicznych pieniędzy czyli z naszych podatków. Czy to nie jest złamanie prawa wyborczego i nie powinna tym zająć się prokuratura?

avatar
~jk56
11.01.2018 16:34

Pytanie do "wkurzonego wyborcy" czy mieszkasz w tym okręgu wyborczym?

avatar
~Wyborca
10.01.2018 13:46

U mnie też ulotka obecna, ciekawe czy pani Owoc-Kochańska i pan Ziemek otrzymali od redakcji gazety gminnej propozycję umieszczenia weń swojej ulotki… Czy są równi i równiejsi? Pani Halino daj Pani spokój. Najbardziej szkoda w tym wszystkim Pani męża i syna, że muszą znosić takie kobity w rodzinie, co jedna to lepsza.

avatar
~Czytacz
10.01.2018 15:44

Winny jest ten kto mógł odnieść korzyść. Tak tylko mówię ponieważ zaraz zacznie się odwracanie kota ogonem

avatar
~mieszkaniec
10.01.2018 22:43

Powodzenia w wyborach Kasiu. Pamiętaj tylko, że za współudział w przestępstwie można łatwo stracić mandat. Kolejna kompromitacja dla miasta.

avatar
~zd
11.01.2018 10:08

Za całe zamieszanie wokół budynku kina odpowiada tylko i wyłącznie duet Patalas-Czopek. Budynek jeszcze zanim wpisany został przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do rejestru zabytków znajdował się w planie przestrzennego zagospodarowania Wschowy w strefie ochrony konserwatorskiej, na co zwrócić uwagę powinien zarówno kupujący ten obiekt jak i sprzedajcy czyli gmina. Życzę wygranej Pani Katarzynie i liczę na to, że jeszcze w tej kadencji już jako radna podejmie na forum Rady dyskusję nt. przeznaczenia obiektu kina i w dalszej kolejności remontu budynku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 282
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20188 1481

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl