TworzymyGłos Regionu

„Śmiercicha ze wsi, nowelotko do wsi” - Niedzielne Zabawy w Muzeum

Poniedziałek, 12 marca 2018 o 10:16, autor: 0 514
„Śmiercicha ze wsi, nowelotko do wsi” - Niedzielne Zabawy w Muzeum

18 marca w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbędzie się wyjątkowe spotkanie w ramach Niedzielnych Zabaw w Muzeum. Będzie ono związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Opowiemy o dorocznych wczesnowiosennych zwyczajach praktykowanych na ziemi wschowskiej.

Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się z nami miłośnicy historii regionu ze Stowarzyszenia Bukówczan Manu i Szkolnego Zespołu Regionalnego z Bukówca Górnego. Będą śpiewy, tańce, a także tradycyjne gry i zabawy dziecięce. Choć nasze cykliczne spotkania przeznaczone są dla dzieci z opiekunami, wyjątkowo zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą ludową i wielkanocnymi zwyczajami. Ogłosimy konkurs na najładniejsze nowelotko, do którego będzie można przygotować się podczas warsztatów etnograficznych. Nagrody w konkursie, który rozstrzygniemy w kwietniu, zostaną ufundowane w ramach programu Profilaktyka i Młodzież UMiG Wschowa. Zapraszamy w niedzielę, 18 marca, na godz. 14:00 do Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl