TworzymyGłos Regionu

Polka pięknie ubrana. Gdzie szukać unikatowych i oryginalnych ubrań?

Piątek, 10 listopada 2017 o 16:43, autor: 0 632
Polka pięknie ubrana. Gdzie szukać unikatowych i oryginalnych ubrań?

Każdy z nas, w większym lub mniejszym stopniu, zwraca uwagę na swój wygląd. Trendy modowe z sezonu na sezon mocno się zmieniają. Moda jednak nijak ma się do autentycznych potrzeb klientek i ich podejścia do garderoby. Zamiast ślepo podążać za wskazówkami projektantów, lepiej kształtować swój własny, niepowtarzalny styl. Jakie ubrania kupować, żeby co chwila nie zmieniać ich na nowe i nie wyrzucać pieniędzy w błoto? Czy da się kupić tanią i ładną odzież? Odpowiadamy: da się!

W jaki sposób moda na slow fashion zmienia nasze podejście do mody i zakupów?

Z jednej strony, często nie nadążamy zmieniać w tak zawrotnym tempie zawartości naszej garderoby, z drugiej zaś – nie widzimy sensu wyrzucania zupełnie dobrych i niezniszczonych jeszcze ubrań. Odpowiedzią na to popularne myślenie jest podejście zwane slow fashion. Filozofia ta nie jest jednak kolejnym trendem, który zamiast przeminie, lecz głębszą refleksją nad sposobem kupowania i gromadzenia ubrań.

Jak zacząć zmianę swojego myślenia? Bardzo dobrym krokiem jest kupowanie mniejszej liczby ubrań, za to wykonanych z lepszych jakościowo materiałów i utrzymanych w uniwersalnej stylistyce. Mądrzejsze wybieranie konkretnych egzemplarzy, branie pod uwagę tego, co już mamy, aby zbudować spójne stylizacje, to elementy niezbędne do tego, żeby zredukować liczbę, a większą uwagę skupić na praktyczności naszej garderoby. Funkcjonalne ubrania wcale nie muszą kojarzyć się z monotonią i nudą. Wystarczy wejść na stronę ciuchlandu internetowego http://szafa.online i zobaczyć, jakie cudeńka można tu dostać w bardzo niskich cenach.

Second hand – miejsce, w którym można znaleźć wyjątkowe ubrania

Po latach spychania na margines, second handy odzyskały wreszcie swój dawny status. Choć półki i wieszaki uginają się od nadmiaru ubrań, problem pojawia się wtedy, gdy przychodzimy do sklepu z konkretną wizją. Wówczas okazuje się, że pozornie bogaty asortyment galerii handlowych składa się z identycznie skrojonych bluzek, sukienek i płaszczy. W takiej sytuacji zawsze warto zajrzeć do ciuchlandu, w którym – przy odrobinie szczęścia – można znaleźć prawdziwe unikatowe perełki. Oto, co można upolować w miejscach typu second hand – buty, płaszcze, bluzki, sukienki na studniówkę, sweterki, jeansy, koszule w kratę damskie, spodnie, torebki czy biżuterię. W tego typu miejscach można ubrać się ładnie, na dodatek w przystępnej cenie.

Tego rodzaju zakupy mają i tę zaletę, że towarzyszy im duży dreszczyk emocji. Co Tym razem znajdziesz? Tego nigdy nie wiadomo. Aspekt ten to kolejny czynnik, który odróżnia buszowanie po second handach od spaceru po galerii handlowej, w której kolekcje odzieżowe są powszechnie reklamowane i znane często jeszcze przed oficjalną datą premiery.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1295
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl