III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „sprintem do maratonu” we Wschowie

Czwartek, 18 maja 2017 o 13:17, autor: 1 747
III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „sprintem do maratonu” we Wschowie

12 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim we Wschowie odbył się III OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” oraz Przedszkole Specjalne      nr 6 „Kraina Tęczy” Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka we Wschowie. Partnerem maratonu było Centrum Kultury i Rekreacji, a patronat objęło Starostwo Powiatowe.

Celem akcji było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu           i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zaproszeni i przygotowani goście: pani Eliza Lebedyńska– Maj Sekretarz Powiatu i Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Edukacji i Spraw Społecznych, pan Dariusz Przybylski- Naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych, pan Piotr Kokorniak- dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji, pani Anna Gbiorczyk- dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, pani dyrektor Przedszkola nr 3- Sylwia Bąkiewicz, dyrekcja SOSW- panowie Andrzej Waldman, Piotr Chodorowski i pani Lucyna Kowalczykowska oraz  nauczycielki przedszkoli i uczniowie w strojach sportowych również mieli okazję przebiec ze zniczem wyznaczoną odległość.

Łącznie na starcie stawiło się stu zawodników w kategoriach wiekowych 4, 5, 6 lat, reprezentujących Przedszkole nr 1 „Tu mieszka bajeczka”, Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka”, Przedszkole nr 5 „Słoneczne Przedszkole”, Przedszkole Specjalne nr 6 „Kraina Tęczy”. Trzech najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych otrzymało złoty, srebrny i brązowy medal, a pozostali zawodnicy medale i dyplomy uczestnictwa.  

Pokonany przez biegnących dystans był sumowany i dodany do licznika dostępnego na stronie internetowej Bliżej Przedszkola. Dzieci ze wschowskich przedszkoli w tym dniu pokonały dystans 8200 metrów.

Po obliczeniach komisji sędziowskiej w składzie: państwo Elżbieta i Andrzej Bieleń  pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęło Przedszkole nr 5 „Słoneczne Przedszkole”, które otrzymało Puchar Przechodni Starosty Wschowskiego Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Po wszystkich biegach na przedszkolaków czekały wspaniałe atrakcje w postaci dmuchanego zamku,  jeżdżących rajderów , zdrowej, odżywczej przekąski, owoców i obowiązkowej wody.

Maraton zaplanowały i zorganizowały  nauczycielki panie Karolina Milkowska, Grażyna Nowek           i prezes Stowarzyszenia oraz wicedyrektor Ośrodka Lucyna Kowalczykowska. Dziękujemy pracownikom, nauczycielom SOSW, pracownikom CKIR, nauczycielom, dyrekcji przedszkoli, rodzicom i  wolontariuszom z Gimnazjum Językowego we Wschowie.

Dziękujemy sponsorom:

Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Autyzmem I Zespołem Aspergera „BLIŻEJ AUTYZMU”

Drukarni DEBORA- Damianowi Pawlakowi

Polskiej Fundacji MACIUŚ

Firmie medycznej CERUS-  Krzysztofowi Nowakowi

CENTRUM MEDYCZNEMU- Andrzejowi Hubertowi

NADLEŚNICTWU WŁOSZAKOWICE

Karolinie Milkowskiej

Dziękujemy ZW, za to że zawsze jest z NAMI.

Organizatorki maratonu: Karolina Milkowska, Grażyna Nowek, Lucyna Kowalczykowska.

 

 

 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Sz
23.05.2017 15:16

Proszę zapoznać się z tym https://www.facebook.com/bajka.slawa/posts/1918154888460917?pnref=story

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1366
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1048

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl