TworzymyGłos Regionu

Wyjątkowy koncert Antoniny Krzysztoń

Poniedziałek, 12 marca 2018 o 13:55, aktualizacja Wtorek, 20 marca 2018 o 12:24, autor: 2 2986
Wyjątkowy koncert Antoniny Krzysztoń

W niedzielę, 11 marca, odbył się pierwszy koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Pasyjnej we Wschowie. Dla zgromadzonych w klasztorze ojców franciszkanów mieszkańców Wschowy wystąpiła Antonina Krzysztoń.

Festiwal Muzyki Pasyjnej to inicjatywa, która w przestrzenni kulturalnej Wschowy zadebiutowała w ubiegłym roku. Celem organizatorów jest ukazanie bogactwa muzyki związanej z okresem Wielkiego Postu, równocześnie wpisując się w przygotowania duchowe do świąt Wielkanocnych. Tegoroczna edycja festiwalu odbywać się będzie w formie dwóch koncertów, z których pierwszy już za nami. Antonina Krzysztoń swój występ rozpoczęła od bodaj najbardziej znanego utworu wielkopostnego, czyli Gorzkich Żalów. Śpiew a cappella, a następnie przy akompaniamencie bębnów robił duże wrażanie na słuchaczach. Kolejny koncert odbędzie się w najbliższą niedziele, 18 marca, również w kościele przy klasztorze ojców franciszkanów o godzinie 19.00. Wystąpi Poznański Chór Kameralny COLLEGIUM CANTORUM pod dyrekcją Małgorzaty Kwaśnik – Chmielewskej.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Cezary
14.03.2018 10:59

Co niektórzy co tu przyszli powinni przyjść w worku pokutnym za sprzeniewierzenie się przysiędze którą składali w ratuszu . Bez żadnych zasad , bez honoru w takie miejsce do ludzi . Postawa godna ubolewania i brak jakiejkolwiek zasad moralnych ! .

avatar
~Psalmista
14.03.2018 12:37

I odebrał człowiek chwałę w Domu Bożym ...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaŚwiąteczne spotkanie przedszkolaków.
13.12.20180 440
12 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci wraz z wychowawcami ze wszystkich przedszkoli na te...
nazwa
Upamiętnili Wiec Polski
12.12.20181 967

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl