TworzymyGłos Regionu

Festyn Rodzinny w Nowej Wsi

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 10:47, aktualizacja Środa, 13 czerwca 2018 o 09:59, autor: 41 3899
Festyn Rodzinny w Nowej Wsi

W Nowej Wsi na Ranczu Rubin odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Organizatorem była Rada Sołecka Nowej Wsi i jak mówił sołtys Stanisław Banasiak impreza została zorganizowana dzięki właścicielowi Rancza Rubin - panu Tadeuszowi Andrysowi, sponsorom oraz mieszkańcom Nowej Wsi i Buczyny.

9 czerwca na terenie Rancza Rubin rada sołecka Nowej Wsi zorganizowała Festyn Rodzinny. 

- Mieliśmy sporo atrakcji dla dzieci - mówi sołtys Nowej Wsi Stanisław Banasiak - dmuchany pałacyk, zabawy z animatorką, kącik plastyczny, przejażdżki bryczką oraz gry i zabawy prowadzone przez DJ-a.

Festyn Rodzinny w Nowej Wsi organizowany jest co roku. Jak mówi sołtys, który pełni tę funkcję od 16 lat, za każdym razem rada sołecka stara się przygotować atrakcje dla najmłodszych.

(rak/foto: koper)

REKLAMA

Komentarze (41)

avatar
~Adaś
11.06.2018 12:07

Przykład świetnej współpracy między władzą (sołtysem) a przedsiębiorcą ......... korzyści po stronie mieszkańców , gratuluję , tak to powinno funkcjonować Adaś

avatar
~komentator
11.06.2018 16:41

???

avatar
~mieszkaniec
11.06.2018 12:28

Co roku?? Na dzień dziecka od wielu lat nie było organizowane NIC. W tym roku mieszkańcy sami z góry płacili za atrakcje. Ludzie, którzy nie wpłacili na festyn nie czuli się zaproszeni.

avatar
~Do mieszkańca
11.06.2018 13:09

Jestem mieszkanką Nowej Wsi i pierwsze słyszę o płaceniu przez mieszkańców z góry za atrakcje.

avatar
~NW
11.06.2018 13:53

Święta racja. Od wielu lat nie jest organizowane nic. "sołtys" nie poczuwa się do niczego. Nawet boisko jest zaniedbane, bo sobie siano robią! Wstyd

avatar
~Mieszkanka NW
11.06.2018 15:05

Artykuł dotyczy Dnia Dziecka i te komentarze dot. sołtysa są nie na miejscu. Skoro tacy madrzy jestescie to dlaczego na zebrania nikt nie chodzi i sie nie wypowie? a przede wszystkimk nie pomoże? najlepiej nic własnie nie robic i tylko narzekać pod pseudonimem bo sie okazja nadarzyła apropo artykułu. A jeśli chodzi o plac zabaw to jakbyscie sie troche wioską interesowali to wiedzielibyście ze plac niedługo bedzie.

avatar
~z Nowej Wsi
11.06.2018 15:29

Nikt nie chodzi na zebrania, bo niestety i tak zdanie mieszkańców nie jest brane pod uwagę, a że teraz akurat ma powstać plac zabaw to nic dziwnego. Co do festynu wstyd po tylu latach nic nierobienia afiszować się na zw.

avatar
~Justyna
11.06.2018 18:32

chyba komuś się coś pomieszało !!! WSZYSTKO było za DARMO, więc nie rozumiem takich głupot. W każdym domu zostało zostawione zaproszenie więc LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ !!! czego wy oczekujecie??? nie dość, że za darmo, zaproszony każdy to i tak źle ??? po prostu POLACY to chory naród !!!

avatar
~NW
11.06.2018 18:57

Droga mieszkanko NW, gdzie można dostać informację na temat co się w wiosce dzieje, co powstanie itd? Gdzie wisza takie informacje na temat placu zabaw? Czy może raz w miesiącu trzeba iść do drogiego Pana sołtysa i wypytywac o zmiany?

avatar
~Iwona
12.06.2018 13:16

To Twój problem,że nie czułeś się zaroszony, zaproszenia były zostawiane w każdym domu, może zaproszenia miał dostarczyć osobiście prezydent RP, wtedy wszyscy poczuli by się zaproszeni? Fakt, zaproszenia dostarczali zwykli mieszkańcy Nowej Wsi.....

avatar
~Mieszkanka NW
12.06.2018 15:10

Drogi NW Jak nie masz co robić ( a dużo wskazuje na to że nie, skoro głupoty wypisujesz ) , to rusz szanowne cztery litery i sie przejdz do sołtysa, zainteresuj sie wioską, może coś pomożesz bo siedziec i komentować to kazdy potrafi. Może trawke skosisz co ?

avatar
~Ania
11.06.2018 13:37

Do mieszkańca: W tym roku dzieki hojności mieszkańcow i przedsiebiorcow zorganizowalismy festyn aby WSZYSTKIE dzieci mogły dowolnie korzystać z atrakcji bez wzgledu na ich statu materialny. Zaproszenia były rozdwane,organizatorzy chodzili od domu do domu, nawet zostały wysyłane sms-y przypominające o zabawie. Być może nie dotarły do wszystkich bo akurat nie było Pani/Pana w domu, ale była to impreza otwarta, każdy był mile widziany, dla wszystkich dzieci były atrakcje ZA DARMO czy ktos dał czy nie. I proszę nie rozpowszechniac fałszywych informacji o tym ze jakobo ci o nie wpłacili nie byli zaproszeni. Najlepiej tylko narzekać a poza tym jeśli ktos chce to nie potrzebuje specjalnych ukłonow i zaproszen. Przykro czytac takie cos mimo tego iż kosztowało nas to duzo wysiłku, naszego czasu a ktos na koniec jeszcze potrafi tylko tak podsumowac. Mamy nadzieje, że wiekszości sie podobało i na drugi rok ponownie uda zorganizowac sie podobną impreze, bo jak winika z powyższych zdjęc jest dla kogo:)

avatar
~mieszkaniec
11.06.2018 15:21

Otwarta impreza = plakat przy sali skierowany do wszystkich mieszkańców, co do zbierania pieniędzy po domach nie jest to powszechnie znany sposób pozyskiwania sponsorów przez inne sołectwa. Fałszywe informacje są zawarte w powyższej notatce, mówiące o tym, że co roku jest coś organizowane - konieczne było sprostowanie. Ze zdjęć widać, że jest dla kogo i zawsze było dla kogo, choć niektórzy twierdzili inaczej.

avatar
~Ania
11.06.2018 16:05

Gdyby nie pieniądze od mieszkańców i sponsorów nie byłoby tylu atrakcji a o to chodziło w tej całej imprezie, aby dzieci były zadowolone. Komentatorów zapraszamy do zorganizowania nastepnej imprezy, zobaczycie czy jest to takie łatwe i przyjemne.

avatar
~komentator
11.06.2018 16:39

Chodzi też o to, żeby przekaz nie mijał się z prawdą. Imprezy xxx lat temu były organizowane na neutralnym gruncie, przy sali wiejskiej (teraz ten teren tylko straszy) wiele mieszkańców się angażowało i chciało kontynuować idee i nikt mówił, ile to się narobił przy tym.

avatar
~Ja
12.06.2018 00:39

Nie byli zaproszeni a nie czuli się zaproszeni to różnica. Proszę czytać ze zrozumieniem.

avatar
~Ania
12.06.2018 14:02

do : Ja To przepraszam bardzo kto miał te zaproszenia Wam zanieść papież zebyscie czuli sie zaproszeni??? Czy wy ludzie myslicie co piszecie ? tylko zeby zamęt zrobic, ale nie ma co sie przejmować, zawsze znajdzie sie jakas czarna ocwca co na poczekaniu wymyśli powyzsze bzdury.

avatar
~Mieszkaniec
11.06.2018 13:57

(...) Może by w końcu jakiś plac zabaw we wsi zrobić?! Nic nie robicie, nic nie organizujecie, wioska jest zaniedbana przez sołtysa całkowicie!

avatar
~Nowa
11.06.2018 18:30

Jestem mieszkańcem dość krótko ale wiem że co roku jest coś dla dzieci. Np. Mikołaj, moje dzieciaki są zadowolone. A na zebrania warto chodzić bo byliśmy za placem zabaw i ma być.

avatar
~Iwona
13.06.2018 20:27

Wioska zaniedbana przez sołtysa ? Paradne!!!, Czy może mieszkańców, którzy wcale się nie interesują sprawami wioski, teraz nadarzyła się okazja, aby "pobluzgać" anonimowo, powymądrzać się , może Ty szanowny mieszkańcu zrobisz coś bezinteresownie dla wsi i siebie, masz pomysł to działaj - życzę wiele sukcesów..... Siedzą przed kompem niestety nic nie działasz dla siebie ani wioski...

avatar
~Nowa Wies
11.06.2018 18:13

Tyle dzieci mamy na wsi a z kościoła kojarze max 5..

avatar
~Nowa
11.06.2018 18:20

Co prawda jestem mieszkańcem Nowej Wsi krótko ale wiem że co roku są organizowane imprezy dla dzieci. Np. Mikołaj. Dla moich dzieciaków to była fajna zabawa. A co do zebrań to nasze głosy mają znaczenie. Głosowaliśmy na plac zabaw i rzeczywiście ma powstać. Pozdrawiam

avatar
~stary
11.06.2018 19:57

Widocznie zbyt krótko, Mikołaj z tego co wiem jest w grudniu a tutaj jest mowa o dniu dziecka (1 czerwca).

avatar
~stary
11.06.2018 20:00

Plac zabaw powinien być już od dawna w wiosce, gdzie jest tyle dzieci i taka potrzeba była sygnalizowana.

avatar
~Justyna
11.06.2018 18:30

Impreza pierwsza klasa, świetnie wszystko zorganizowane. Uśmiech z dziecięcych twarzy nie znikał. Jeden z najlepiej zorganizowanych festynów :) brawo organizatorzy, brawo mieszkańcy i brawo sołtys. Do powyższych TROLI najlepiej ANONIMOWO pisać głupoty - siedzieć na dupie, nic nie robić i zawsze mieć o wszystko pretensje. Anonimowość wypowiedzi chyba się komuś pomyliła z pisaniem bzdur i oczernianiem innych - każdy jest mądry i wie najlepiej co ma być. Niech jeden z drugim TROLI się podpisze z imienia i nazwiska jak jesteście tacy mądrzy i wszystkowiedzący. Znając życie nawet na festynie nie byliście tylko pisać bzdury potraficie oraz wiecie na pewno lepiej ja się bawiliśmy !!! IMPREZA ŚWIETNA, nic dodać nic ująć !!!!!!! Chciałabym aby na każdej wiosce takie imprezy miały miejsce :) !!!

avatar
~Ja
11.06.2018 22:18

?

avatar
~Obserwator
11.06.2018 23:56

W końcu jakaś impreza w Nowej Wsi! Żenujące tylko żeby zorganizować impreze raz na kilka lat trzeba chodzić po mieszkańcach i żulić pieniądze. Pierwsze słysze o takich metodach pozyskiwania " sponsorów" bo skoro sołtys i rada sołecka organizują jakieś przedsięwzięcie powinni poszukać sponsorów z prawdziwego zdarzenia a nie chwalić się tym że " zorganizowali festyn" za kase mieszkańców. Przykre tym bardziej że w tej wiosce oprócz mikołaja w grudniu NIC SIĘ NIE DZIEJE. Inne wioski i ludzie nimi zarządzający potrafią robić kilka imprez w roku i nie brać od mieszkańców ani złotówki. Bierzcie przykład z sąsiadów.

avatar
~mieszkanka Nowej Wsi - Iwona Falarz
12.06.2018 13:11

Może określisz, kto to jest sponsor z prawdziwego zdarzenia ? Może to Ty? Tylko nie było Ciebie stać dołączyć się do naszej imprezy, a teraz zżera Ciebie złość , że się udało, bo udało się na 100% . Typowe zachowanie Polaka - ciągle narzekać na wszystko i wszystkich, ale od siebie nic nie wymagać- smutne ale prawdziwe. Nie masz masz zielonego pojęcia o organizacji jakiejkolwiek imprezy, nigdzie nie byłeś, mało w życiu widziałeś, tylko jako anonimowy obserwator potrafisz się wymądrzać, to jest żenujące, a przy okazji informacja dla Ciebie - był organizowany Dzień Kobiet na sali - startuj w najbliższych wyborach na sołtysa - czekamy na efekty

avatar
~Komentator
12.06.2018 00:22

Dlaczego taka impreza nie była organizowana przy sali wiejskiej przecież jest tam mnóstwo miejsca tylko strasznie zaniedbanego. Dlaczego nikt o to nie dba? Przecież to dobro wioski. Mogło by tam być boisko do piłki nożnej i siatkowej kiedyś nawet chyba było a i miejsce na plac zabaw by się znalazł. Jak widać dzieci sporo i na pewno chętnie by skorzystały. Szkoda marnotrawić taki teren. A teraz nagle festyn obietnica placu zabaw.. czy mi się wydaje czy wybory się zbliżają?

avatar
~Iwona falarz
12.06.2018 11:45

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich mieszkańców Nowej Wsi i Buczyny, którzy przyczynili się do zorganizowania świetnego, pełnego atrakcji festynu. Szczególne uznanie dla grupy osób bezpośrednio zaangażowanych w sprawy organizacyjne - poświęciliście masę swojego wolnego czasu, energii, ale warto było !!!! Największą nagrodą były uśmiechnięte buziaki naszych dzieciaczków, ale także dorosłych. Wszystkim hejterom, którym zawsze wszystko się nie podoba, zawsze są na nie - skromna rada - więcej cywilnej odwagi - podpisz się pod swoimi uwagami! Może weźmiemy je pod uwagę przy organizacji następnej imprezy - przyjdź na zebranie wiejskie, na które przychodzi ok. 10 osób, ale komentować nic nie robiąc to najprostsza rzecz. Niedługo wybory na sołtysa - więc kolejna rada - startujcie w wyborach, macie okazję się wykazać w następnej kadencji - trzymam kciuki za wasze powodzenia i sukcesy ! Mieszkanka Nowej Wsi

avatar
~Mieszkanka NW
12.06.2018 11:55

Festyn został zorganizowany dla dzieci, mieszkańców aby mogli sie spotkac i wspólnie pobawić, o to w tym wszystkim chodziło a co niektórzy tego nie rozumieją. Jesli macie problem, jakies uwagi to powinno byc to przeanalizowane na zebraniu wiejskim a nie tu takie brudy wyrzucacie i to jeszcze anonimowo bo tak naprościej, a dam sobie reke uciąc ze na takowe to nawet nie miałby kto przyjsc, tylko w przysłowiowej "gębie" madrzy jesteście. Każdy tylko sołtysem sie zakrywa ale zeby cos od siebie to nic, tylko wymagania, zeby działac potrzebni sa ludzie a chetnych to jest garstka. LUdzie ogranijcie sie!!! A komentatorzy i obserwatorzy do ROBOTY!!! Wykarzcie sie!!!

avatar
~zadowolona K
12.06.2018 13:48

Festyn był ekstra mimo że nie dołożyłam żadnych starań w przygotowanie wcale nie czułam się pominięta i gorsza - wszyscy byli mile witani i było super - jedzenie pierwsza klasa, bigos wyśmienity !!!! każdy kto chce może coś od siebie dać i mam nauczę i dobrą lekcję na przyszłość !!! ci co siedzą i piszą głupoty to chyba mają za dużo wolnego czasu lub za mało oleju w głowie - najlepiej tylko oczerniać innych nic nie dając od siebie - masakra

avatar
~Olze
12.06.2018 13:51

byłam pierwszy raz i super - fajnie bardzo było

avatar
~Mieszkanka
12.06.2018 22:41

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Kilka słów wywołało "burzę", prawda bywa bolesna. W żadnym z krytykujących komentarzy nie znajduję fałszywych informacji, natomiast "obrońcy" łapią się wszelkich sposobów, by odwrócić kota do góry nogami. Używając do tego niezbyt kulturalnych sposobów obrażając ludzi. Bo lepiej powiedzieć, że to mieszkańcy są źli, bo posypało się kilka szczerych słów. Może zamiast obrażać mieszkańców - wyborców lepiej uderzyć się w pierś i uczciwie przyznać, że nie jest najlepiej. Upublicznianie informacji o robionym na "gorąco" festynie tylko dolało oliwy do ognia. Jak można zachwycać się jedną imprezą, kiedy w innych wioskach dzieci mają takie atrakcje zapewniane co roku z okazji dnia dziecka, organizowane są również atrakcje podczas wakacji i ferii zimowych, dzieci mogą korzystać z zadbanych, wyrównanych boisk nie tylko do piłki nożnej ale również do siatkówki i siatkówki plażowej. Nowa Wieś jest chyba już jedyną i ostatnią wioską, gdzie nie ma placu zabaw, nawet palenisko zrobione przed laty nic już nie przypomina, bo wszystko zaniedbane. Budżet obywatelski , PiM czy to coś komuś mówi?

avatar
~Mieszkanka NW
13.06.2018 09:35

Jesli tak wszystko źle było robione to dlaczego Wy dobrzy mieszkańcy nic z tym nie zrobiliscie, dlaczego to dej pory nikt pomocy nie zaoferował, na zebrania nie przychodził i głosu w tej sprawie nie zabrał? PYTAM SIĘ DLACZEGO ??? gdy w ubiegłych latach były organizowane imprezy, garstka ludzi przychodziła, a żeby cokolwiek zrobic to nikt nigdy nie miał czasu bo sie praca zasłaniał. Sołtys sam nic nie zrobi, to Wy jesteście do tego potrzebni. Zamiast komentować to przyjdzcie na zebranie, ( szczególnie zwracam sie tu do młodych ludzi, bo w Was jest siła i nadzieja ) zaproponujcie coś, a przede wszystkim pomóżcie! Może własnie to wszystko było potrzebne aby ludzie sie obudzili i wspólnymi siłami zaczeli cos dla wioski działać.

avatar
~Mieszkanka
13.06.2018 10:51

Merytoryka komentarzy się nie zmienia. Czyli to jednak mieszkańcy są do niczego, a "władze" idealne. Haha... Zmienić się powinno już dawno. To sołtys podejmując urząd bierze na siebie odpowiedzialność za działania to w jego interesie jest zjednoczyć sobie mieszkańców. Młodzi ludzie? A gdzie oni się mogą spotkać (zjednoczyć)? Tylko na własnych podwórkach, bo jak już wspomniałam boiska - brak, placu zabaw - brak, nawet budynek dobudowany do sali rzekomo po to, by mieszkańcy mogli z niego korzystać jest nie do użytku. O zebraniach do niczego nie prowadzących lepiej nic nie pisać. Pozdrawiam jednorazowych działaczy!

avatar
~Jestemzewsi
13.06.2018 11:31

Powiem dlaczego my "dobrzy mieszkańcy" nic teraz nie robimy. Przed laty na wszelkie propozycje działań ze strony mieszkańców nie było entuzjazmu ze strony rady sołeckiej i tak raz, drugi i z czasem się "dobrym mieszkańcom" odechciało ingerować i działać za innych na siłę.

avatar
~Mieszkanka NW
13.06.2018 12:24

Zblizają się wybory wiec Szanowna mieszkanko startuj i działaj. Powodzenia! Trzymam kciuki za Twoje sukcesy!

avatar
~Iwona
13.06.2018 14:06

Droga mieszkanko! Nie wiem jak było dawniej, bo mieszkam w Nowej Wsi parę lat. Patrzę na to co jest dzisiaj, bo to jest ważne, a nie wracanie to tego co było dawniej, nic na ten temat nie wiem i nie zabieram głosu, ponieważ nie mieszkałam tutaj. Nigdzie w żadnych społecznościach nie jest idealnie jak niektórzy mieszkańcy sugerują, że ""gdzieś" to wszystko jest na "cacy" Doskonale wiemy,, że to nieprawda, więc , jeżeli we wsi było tak tragicznie żle, kompletna ruina , nic się nie działo, to wyjście z inicjatywą grupy młodych, którzy chcą to zmienić należy naprawdę docenić, a nie wiecznie wszystkie poczynania krytykować - granica zwykłej przyzwoitości powinna obowiązywać. Obojętnie jak niektórzy mieszkańcy są niechętni formie, sposobowi organizacji festynu - festyn nie tylko moim zdaniem był na piątkę z plusem. Jestem pewna że niektórym mieszkańcom nawet przysłowiowa gwiazdka z nieba - to będzie za mało - ale to ich problem. Za młodych pełnych energii młodych, dzięki którym tak świetnie wszyscy się bawili - trzymam kciuki - mam nadzieję, że zorganizujecie jeszcze nie jedną imprezę równie odlotową!!!!. Ponawiam apel - niedługo wybory - startujecie, zmieniajcie na lepsze nasze otoczenie - trzymam kciuki! Tych , którzy mają inne zdanie, zapraszamy na zebrania gdzie będą mogli wykazać się swoją kreatywnością, każdy na pewno zostanie wysłuchany, nie ma co się bać . Komentowanie anonimowo wszystkiego na nie - to nie odwaga, tylko myślę, że złośliwość, że to nie ja wpadałam na taki pomysł.

avatar
~mieszkaniec
11.07.2018 19:25

Największym błędem organizatorów było niezaproszenie proboszcza parafii, w Lginiu to go nawet zapraszają na Dzień Kobiet.

avatar
~on
29.07.2018 09:40

Nowa Wieś na super kandydatka/kandydatkę na sołtysa na najbliższe wybory :) wtedy to się będzie działo, a nie to co teraz

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 155
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl