Czyżby był w urzędzie jakiś szlaban

Poniedziałek, 11 września 2017 o 10:09, autor: 7 569
Czyżby był w urzędzie jakiś szlaban

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź na temat udziału urzędników w sesjach Rady Miejskiej. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: czytelnik / artykuł: O co chodzi w sesjach Rady Miejskiej? Radni swoje, burmistrz swoje

Nie wiem, czy jest gdzieś w Polsce gmina, w której uczestniczą pracownicy urzędu (no ale w "królewskiej" Wschowie...). W takim razie - po co są komisje przed sesjami - może radni odpowiedzą? A może radni powiedzą jaki mają problem z dotarciem do urzędników (czyżby był w urzędzie jakiś szlaban, biuro przepustek, brakuje telefonów, skrzynek e-mail wreszcie, itp.???) A może to wszystko wynika z tego, iż na drugim piętrze ratusza jest tylko jeden naczelnik (w wydziale budżetu i finansów), natomiast pozostałe zespoły podlegają zastępcy, zatem on powinien odpowiadać na pytania i wątpliwości radnych.

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar
~xx
11.09.2017 13:24

Za czasów Pana Żukowskiego, czy też Pana Grabki, w sesjach brali udział naczelnicy, jeśli można było odpowiedzieć na zapytania od razu, to odpowiadali, czasem w czasie przerwy udało się zajrzeć do dokumentów (jeśli starczało czasu) a reszta-to były odpowiedzi pisemne. No ale u nas oczywiście niektórzy chcieliby wprowadzić inne standardy.... Tylko czemu to ma służyć...dręczeniu pracowników.. Inna kwestia- to osoba radnego G. (jaki jest)....lecz to już napisano w jednym z komentarzy...nic dodać nic ująć.

avatar
~do xxx
11.09.2017 17:43

Ma to służyć aby pytający albo się napracował albo wydał własną kasę na wynajęcie osoby która będzie drążyć temat w papierach . Takie zdanie kiedyś usłyszałem od osoby związanej z obecną pseudo władzą . Utrudnić i jeszcze raz utrudnić wyciąganie informacji na forum publiczne .

avatar
~kudłaty
12.09.2017 08:46

Ja zawsze jak mam iść to tego " urzędu burmistrza " to idę zawsze na czczo żeby przypadkiem pawia nie puścić . Zaraz zbiera mi się na wymioty i zaczyna mnie głowa boleć jak widzę tych nadętych urzędników i te ich spojrzenia na zwykłych ludzi . Przecież tam w ratuszu głupota i niekompetentność fruwa jak kanarek w dużej klatce . A ci pseudo włodarze uważają się jakby wszystkie rozumy pozjadali . To jest chore i się nie dziwię że nawet radni traktują tą instytucję jak parszywego psa którego należy omijać szerokim łukiem . Ot wystarczyło dwa lata aby zmienić postrzeganie ratusza jako najgorszy urząd w mieście .

avatar
~do~kudłatego
12.09.2017 18:00

1.status urzędnika "poleciał" w dół już za poprzedniej władzy niestety 2.pisząc to, co napisałeś sam sobie wystawiłeś świadectwo i... "kudłaty" to... jak najbardziej uzasadnione w Twoim przypadku.

avatar
~kudłaty
12.09.2017 20:01

I tu się głęboko mylisz . Za tamtej władzy nie miałem takich objawów jak mam teraz . Wtedy był przynajmniej spokój a teraz strach zagląda z każdego zakamarka korytarza no i głupota latająca jak kanarek w klatce . A i powietrze jakieś śmierdzące tam panuje że można siekierę powiesić pod sufitem . Niestety takie mam uczucie jak jestem w tej instytucji .

avatar
~M.
13.09.2017 19:17

Kudłaty-jesteś jakimś sfrustrowanym i zgorzkniałym człowiekiem, nie jest aż tak źle jak piszesz!

avatar
~kudłaty
14.09.2017 07:50

No na pewno nie jest podniosła atmosfera taka jaka była po wypłacie w " mordowni " w ulubionym lokalu miejskim . Co najwyżej przed wypłatą .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaMiłosz Szcześniewski zwycięzcą prestiżowego Tauron Ultramaratonu
20.09.20170 253
W Krynicy-Zdroju zakończył się 8 PKO Festiwal Biegowy. W zawodach brało udział ponad 8 tysięcy zawodników. Podczas festiwalu biegowego rozegrano ponad 30 konkurencji, w tym dwie najbardzi...
nazwa
Dni Pola Kukurydzy
19.09.20170 1080
nazwa
„I tak warto żyć”
19.09.20171 474

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl