TworzymyGłos Regionu

Chodniki i ścieżki rowerowe. Zadbają o bezpieczeństwo w miejscowościach wiejskich

Środa, 10 października 2018 o 15:37, aktualizacja Wtorek, 16 października 2018 o 16:39, autor: 88 3354
Chodniki i ścieżki rowerowe. Zadbają o bezpieczeństwo w miejscowościach wiejskich

W środę, 10 października, KWW Konrad Antkowiak oraz wicemarszałek Zarządu Sejmiku Lubuskiego - Stanisław Tomczyszyn przedstawili program dla miejscowości wiejskich, który zamierzają wspólnie, w nadchodzącej kadencji realizować na rzecz mieszkańców wsi. Poprawa bezpieczeństwa i budowa chodników - to ich główne postulaty.

Konferencja odbyła się w Olbrachcicach, poza Stanisławem Tomczyszynem i Konradem Antkowiakiem, uczestniczyli w niej kandydaci do Rady Miejskiej z okręgu 3, czyli tzw. okręgu wiejskiego. 
- Wszędzie tam, gdzie nie ma chodników, gdzie nie ma ścieżek rowerowych, chcemy wspólnie z władzami województwa, współfinansować ich budowę na terenach wiejskich - mówił kandydat na burmistrza Konrad Antkowiak.
Kandydat wymienił niektóre z tych miejscowości, to między innymi Tylewice, Wygnańczyce, Przyczyna Górna, Olbrachcice i Łęgoń. 

- Kładziemy na to nacisk, aby dzieci w drodze do szkoły i czasie wolnym mogły bezpiecznie poruszać się po swojej miejscowości  - mówił Konrad Antkowiak.

Stanisław Tomczyszyn przyznał, że samorząd województwa lubuskiego przygotowuje się w przyszłym roku do znaczącej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 278. 
- Mówimy tutaj o drodze między Tylewicami a Przyczyną Górną - mówił wicemarszałek - to jest droga, która wymaga całkowitej modernizacji. Mam nadzieję, że te prace w przyszłym roku ruszą w Przyczynie Górnej i będą kontynuowane w następnych latach.
Wicemarszałek dodał również, że wieloletni program, który przyjął komitet Konrada Antkowiaka, tj. budowa chodników w miejscowościach wiejskich to krok w dobrym kierunku i wspólnie z władzami sejmiku jest to plan do zrealizowania.
(rak/foto: olek)
REKLAMA

Komentarze (88)

avatar
~DAREK
10.10.2018 15:53

Brawo, nareszcie ktoś się zajął wsiami ! Jako obywatel Olbrachcic popieram !

avatar
~Antek
10.10.2018 15:55

Kolejna konferencja Pana Konrada, czy pozostali śpią? Nie mają planów na rozwój, nie chcą się pokazać? Tracicie dużo Panie Konradzie ma Pan głos naszej całej rodziny

avatar
~już nie naiwny
10.10.2018 23:48

obiecanki cacanki. Sam dobrze wie, że to o czym mówi jest nierealne..

avatar
~Autorka
11.10.2018 01:15

Tak jest, to są sztuczki wyborcze, m.in. panowie Konrad Antkowiak oraz wicemarszałek Zarządu Sejmiku Lubuskiego - Stanisław Tomczyszyn mówią o inwestycji niezrealizowanej - obiecują coś, co było już obiecane do realizacji. Projekt deptaka wschowskiego też nie jest nowy. Podobnie jak HGW w Warszawie, a teraz Trzaskowski... obiecują od 12 lat to samo, a mając władzę nie realizują obietnic. Świat się od tego nie zawali, ale szkoda czasu na pozorne działania. Ludzie chcą pracy na miejscu, a nie kosmetycznych zabiegów z trawniczkami czy chodniczkami. Tak, to jest parcie na władzę, panie Antkowiak, a jakby co, to w szerokim kolektywie. Takie towarzystwa wzajemnej adoracji są, tak myślę, tymczasowe, nietrwałe i niewładne w działaniu, więc nie warto się nimi poważnie zajmować (... to do niezdecydowanych wyborców).

avatar
~Zadowolona
10.10.2018 16:01

W końcu ktoś pomyślał o chodnikach i ścieżkach rowerowych. Super.

avatar
~Tex
10.10.2018 16:06

Super że mają też program dla wsi. Nikt z pozostałych kandydatów nic nie mówi na temat wsi. Giezek to nawet Burmistrzem tylko Wschowy chce być ;)) Brawo Panie Antkowiak!!! Takiego burmistrza potrzebuje Wschowa. Młodego, odważnego z wizją!! 21.10 idę na wybory!

avatar
~Jestem ze wsi
10.10.2018 16:08

Super wiadomość. Panu Tomczyszynowi przypomniało się przed wyborami o drodze między Tylewicami a Przyczyną Górną. Obiecuje jak zwykle byle go wybrać. Może lepiej powiedzieć co zrobił dla dróg gminnych przez lata kiedy wspólrządził w województwie. A zdaje się że to 8 lat PO z PSL

avatar
~mieszkanka
10.10.2018 16:13

Może wkoncu ktos sie za to wezmie bo zima strach isc nie mowiac o dzieciach

avatar
~Tadeo
10.10.2018 16:15

Mam wrażenie, że tylko ten komitet ma coś dla zaoferowania mieszkańcom. Najpierw wizja zagospodarowania ulicy Boh. Westerplatte teraz poprawa bezpieczeństwa wsi i budowa chodników. Czy inni kandydaci nie mają pomysłów na to miasto??? Czy chodzi im tylko o to by poprawić swój własny byt i w d... mają mieszkańców? Dobrze, że jest KWW Antkowiak będzie na kogo oddać głos.

avatar
~Wyborca
10.10.2018 16:53

Jak na razie same pozytywne komentarze. Widać że Czopkiści Giezkowcy są w drodze z pracy do domu i nie zasiedli jeszcze przed komputery :) czekamy, czekamy, wylejcie tu swój hejt i żółć bo za miło się tu zrobiło w tej nowej #lepszejWschowie ;)

avatar
~Adaś
10.10.2018 17:06

Coby nie mówić ale "gęby" to tylko Oni otwierają i się pokazują , KW Antkowiak ? P. Czopek dobrze się oplakatował i z umiarem waży słowa, ażeby nie dorównać kampanii z roku 2014. P. Gliński jedynie się pokazuje, ...... ma za to wiele nieprzychylności a mnie utwierdza w tym, że jest tylko przypadkiem w tej "spartakiadzie" ? Najbardziej martwi mnie "najzdolniejsza " osoba tej kampanii p. Urbaniak ? Nie dosyć, że jest cicha to w tych okolicznościach dyskrecja chyba nie jest złotem ? Pani chcąc uzyskać wejście do drugiej rundy musi wykonać podstawowy ruch ........ winna Pani podać już teraz, przy ewentualnej wygranej, kandydata na swojego zastępcę . Nie czyniąc tego zatraca Pani swoje zaufanie co do decyzji kto nim będzie, ......... lud tego nie kupi, proszę zrozumieć , nawet jeśli Wyborcy wierzą Pani to już nie ufają zapleczu Pani KWW . Jedyny "przedłużacz" Pani egzystencji jest jawność i to teraz, przed 21 października . Ludzie mówią, teraz Pani a po 21 p. Kowalczyk ...... tak Pani przegra ? Co do p. Giezka , hmm ... tu jeszcze może coś "pierd......ć" ale czy już ukształtowany rozum suwerena da wiarę cynizmowi ? W dzisiejszych czasach samo wejście na "barykady" z okrzykiem ja Wam to wszystko z fotografuję jest już bardzo nie na miejscu , nawet w sekwencji - głupi naród to kupi . Adaś

avatar
~Adaś
10.10.2018 17:12

Mała uwaga...... jeśli wpisy -komentarze są dokonywane w odstępstwie 2-4 min. proszę mi wierzyć, przypadkiem to można nogę złamać ? A dotyczy to głównie KW Antek . Adaś

avatar
~Jestem ze wsi innej
10.10.2018 17:19

Widzę że Tomczyszyn ma ....... w gaciach. Przyjeżdza ratować swoje PSL bo wg sondażu ostatniego mają 3 miejsca w sejmiku. A w parlamentarnym najczęściej są poza parlamentem.Ostatni raz taką aktywność tego pana we Wschowie widziano 4 lata temu i co dziwne Wschowianie złapali się na lep PSLowskiej propagandy. Może ktoś pamięta co wtedy obiecywał dla Wschowy ? A co zrealizował z tych obietnic. To można łatwo zweyfikować. Zero-nic!

avatar
~Do Antkowuaka
10.10.2018 17:20

Nie nabierzemy sie na sztuczki wyborcze panie Antkowiak.Już był Czopek teraz pan.Do Wrocławia tam startować!!! na radnego?

avatar
~do Do Antkowiaka
10.10.2018 20:15

Myślę że rozmawiam z rozumnym człowiekiem . A kiedy Czopek startował w tej kadencji na burmistrza ? . Przecież jemu zaproponowała pracę sama Patalas . Poszukaj w internecie konferencję prasową burmistrza Patalas i tam zobaczysz jak znalazł się Czopek u władzy i co obiecywał .

avatar
~Gog
10.10.2018 20:53

Sztuczki wyborcze to juz byly 4 lata temu. Teraz to jest merytoryczne podejscie do sprawy

avatar
~marek
10.10.2018 17:25

a ja chciałbym wiedzieć kiedy mieszkańcy wschowy zdecydowali, że chcą być w tzw. lubuskim

avatar
~do marek
11.10.2018 08:37

A co mieli zdecydować że chcą być w tzw. podkarpackim ? .

avatar
~AS
10.10.2018 17:52

Ja tym razem do Panów redaktorów Rafała Klana i Pana Ziomka. Szanowni Panowie podczas wymiany uprzejmości jakiś czas temu , napisaliście że dlatego KW Antokwik jest tak często u Was gościem bo tylko on Was zaprasza. Dziwna to redakcja która tylko czeka na zaproszenia i tak realizuje się opiniotwórczo. Proponowałbym po raz któryś z rzędu abyście zorganizowali debatę kandydatów na urząd burmistrza. Tak robią portale z ościennych powiatów. To jest fajna rzecz, która wznieca emocje i to na czym Wam chyba zależy tzw.klikalność. No chyba że jest tak jak podejrzewa każdy wnikliwy obserwator wschowskich samorządowców że redakcja ZW.PL rozciąga swoisty parasol ochronny nad jednym z kandydatów i za żadne skarby nie chce doprowadzić do tzw. sprawdzenia w boju swojego miałkiego faworyta. Myślę że w trakcie debaty "burmistrzów" załatwił by go nawet człowiek-kosiarka, a wyuczone składanie palców rąk w piramidkę mogłoby się skończyć interwencją chirurga-ortopedy. Z pozdrowieniami dla obiektywnych redaktorów !

avatar
~Brawo
10.10.2018 18:30

Dokładnie! Strzał w dziesiątkę! Dzięki Panu Z. I Pani S. Pan Antkowiak ma darmowa kampanie wyborczą...obiecanki-cacanki...chodniki, deptaki...żebyśmy mieli gdzie chodzić i płakać...śmierdzi kielbasa na odległość! Bo fantazja! bo fantazja !.....

avatar
~do AS
10.10.2018 19:52

Panie AS a z kim chcesz aby Antkowiak rozmawiał i o czym ? . Z Czopkiem ? wiadomo doktor jest zarozumiały i zapatrzony tylko w siebie . Czopek jak na razie pokazał co potrafi na urzędzie a jego plakaty są ukierunkowane też w " przyszłość i dobrobyt " . Rozmawiać można z tymi co mają coś do powiedzenia .Giezek jak na razie startuje tylko na burmistrza Wschowy i zapewne będzie jeszcze długo startował bo takiej funkcji jeszcze nie utworzono . A Gliński jeździ rowerem za Antkowiakiem i się przygląda . O czym z tym panem można gadać , chyba tylko o pożarnictwie i wykonywaniu rozkazów . Pan Antkowiak zamiast zbędnej dyskusji o pierdołach zajął się prawdziwymi problemami miasta i wsi . Od pięknej przemowy i snuciu pięknych planów na przyszłość jeszcze nikt nie zrealizował spraw dla mieszkańców . Ja wiem że dobry pic to połowa sukcesu i w tym problem że niestety realizacja nie polega na dobrym gadaniu a tylko na rzetelnej robocie .

avatar
~Obserwator
10.10.2018 19:59

Pisałem co łączy pana Klana z jednom z kandydatek z listy wyborczej ale zw. tego nie poszło chodzi o listę pana Antkowiaka teraz napisze w elce ale temat rozszerz .

avatar
~do Brawo
10.10.2018 20:00

Pytam się panie Brawo a dlaczego do tej pory burmistrz nie remontował chodniki , deptaki i inne cacanki ? . Co stało na przeszkodzie ? . Myślę że zwolnieni ludzie i czas który stracili na dojazdy do sądów w Nowej Soli . Stracili też kasę na odszkodowania dla tych pracowników którzy byli nielegalnie zwolnieni . Nałożona kara przez Sanepid też się przyczyniła do tego , oraz ten słynny festiwal na Kaczych Dołach już całkiem pogrzebał plany na remont tych chodników i zapadających się ulic w mieście .

avatar
~do Brawo
10.10.2018 20:05

To niech Czopek jeździ po wsiach i snuje swoje wizje na przyszłość . To samo niech robi Giezek i Gliński . Redakcja Z.W chętnie pokaże ich w terenie i przeprowadzi wywiady . Niech chłopcy się wykażą i niech się trochę pogimnastykują jak zaczarować ludzi swoją wizją i osobą . Panowie do roboty .

avatar
~Rafał Klan
10.10.2018 20:49

Szanowna/y AS. Słusznie Pan pyta, co to za redakcja, która czeka aż ją zaproszą. Nie ma w okolicy zbyt dużo redakcji, nasza jest najmniejsza, ale proszę wskazać mi, która redakcja inaczej pracuje. Odwróciłbym pytanie: który komitet czeka, aż jakaś redakcja do komitetu zapuka? Jeżeli nasza redakcja jest Pani/a zdaniem nastawiona na jeden komitet, to proszę mi wskazać, która redakcja w okolicy, zajmuje się innymi komitetami ze Wschowy? Debata wyborcza, o której od czasu do czasu wspominają komentatorzy odbędzie się z tego co się orientuję, w dwóch miejscach, w dwóch redakcjach. Przypomnę również, że Zw działało podobnie w poprzednich wyborach samorządowych. Przypomnę, że wtedy już chyba od stycznia, czyli na długo przed ogłoszeniem kampanii wyborczej, Stowarzyszenie Odnowy Samorządu organizowało konferencje wyborcze. Byliśmy na każdej. Gdyby podsumować naszą działalność sprzed czterech lat, to byliśmy w przeważającej części na konferencjach właśnie tego stowarzyszenia. Pomimo tego, że prywatnie nikt nie był z redakcji związany ze stowarzyszeniem, a potem komitetem Nasza Wschowa Nasz Samorząd, a także nikt z redakcji nie startował z tego komitetu. Działaliśmy tak cztery lata temu i działamy tak samo w tym roku. Kłania się życzliwie mniej lub bardziej obiektywny redaktor

avatar
~miszkaniec
10.10.2018 18:47

Łał łAł ! Super ! Super! pomysł od miesiąca który przedstawiła Pani Justyna Urbaniak! Brawo! Panie Antkowiak ! Brawo! Pomysł rewelacja! Woooow!!!!!! inteligencja perfekcja!

avatar
~trawel
10.10.2018 18:54

Pan Antkowiak przenosi się z Dubaju na Westerplatte do ścieżek rowerowych a za chwilę będzie budował kino i basen podświetlany , co za kapitał Pan wnosi do naszej Gminy a raczej parcie do władzy.

avatar
~AS
10.10.2018 18:55

A ja stawiam na debatę! Jestem gotowy postawić u bookmacherów że nie odważycie się na konfrontację Antokwoka z chociażby Giezkiem. Paweł go zajedzie. I tyle będzie po lokowaniu produktu.

avatar
~do AS
10.10.2018 21:40

Panie As co pan za brednie opowiadasz że niby kto ? . Paweł go zajedzie ? . Widzisz pan ja widziałem osobiście co Paweł mógł w S.K , mógł tylko cicho siedzieć a zajechała to jego ta co jest " prezesem " . Chłop się sfilcował i podkulił ogon pod siebie i do końca 15 godziny nawet nosa za drzwi nie wychylił . Wtedy dopiero zobaczyłem co z niego za kozak i jak oni wszyscy się traktują na wzajem mimo że są po jednych pieniądzach i szkołach prywatnych . I nie opowiadaj mnie o nim jaki to z niego fachowiec i gieroj bo nie przez przypadek wołali na niego Paździoch nie ubliżając aktorowi który tą rolę akurat odgrywa . Oj dużo on ma za uszami i nie taki z niego porządny i pracowity .

avatar
~Do-Jestem ze wsi innej -
10.10.2018 19:14

"Jestem ze wsi innej"....Jakiej?: - takiej co "wasi" Posłowie przyjeżdżają na gotowe, a "wasz" Premier przyjmuje mieszkańców ( i to wybrańców) po stodołach HZZ Osowa Sień z jej Prezesem na czele i incognito wówczas oficerem Państwowej Straży Pożarnej, a obecnie "waszym" kandydatem na Burmistrza Wschowy..... TO JEST? ta wasza inna wieś ???. Konferencja KWW Pana Antkowiaka jest wzorem dla innych jak należy z otwarta przyłbicą wyjść do SUWERENA Wschowskiego i rzetelnie i uczciwie przedstawić swój / nasz plan na rozwój i postęp Naszej Wschowy !!!. Panie kol. "z innej wsi" - a może tej tak śmierdzącej co nie jesteś w stanie temu zapobiec ???. Zalecam więcej pokory, a mniej śmieszności i ośmieszania się tak - a może koledze odpowiadają dla nie poznaki "zielone okulary" ???. To jest ..... ta inna wieś, okularu pod kolor wsi ?????

avatar
~AS
10.10.2018 19:23

Przepraszam pana pana Ziemka za przekręcenie nazwiska, ale w sumie myślę że mimo wszystko dobrze wyszło Ziomek= ziomal czyli nasz człowiek. A tak w ogóle debata,debata,debata i wtedy zobaczycie jakiego macie cieniasa lidera.

avatar
~gosc
10.10.2018 19:33

jakimi wsiami co wy ludzie to tylko obietnice coroku je slychac i nic sie z tym nie robi gdzie sa chodniki w tylewichac czy w wygnanczycach ludzie opamietajcie sie to tylko obietnice przed wyborami a pozniej kady z nich w kieszen zapelnia

avatar
~do gość
10.10.2018 21:47

Czyli co najlepiej głosować na Czopka bo wiadomo że on chodników na pewno nie zbuduje . Co roku obiecuje i na tym się kończy . Obiecuje i obiecuje a chodników jak nie było tak nadal nie ma . No można i tak nic nie ma i nic nie będzie ale nie obiecuje i nic nie robi . Panie gość czy tego panu trzeba . No przynajmniej nie kłamie ze coś zrobi .

avatar
~K-stanislaw123.1951@o2.pl
18.10.2018 10:21

Wszyscy chodniki i inne sprawy a kto zajmie sie tymi smrodami co Tarka wywozi z Leszna i zasmradza okolice ze okna nie idzie otworzyc i to juz jest od lat Patalas obiecywala ze zrobi porzadek i co nic.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl