Charytatywny turniej w Staszicu

- zebrano aż 7 tys

Czwartek, 12 grudnia 2019 o 15:43, aktualizacja Poniedziałek, 16 grudnia 2019 o 12:51, autor: 0

7 000,00 zł!!! Tyle zebrano podczas V Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej, który w zeszły piątek (13.12.2019 r.) rozegrany został w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał gość specjalny - reprezentant Polski w piłce nożnej i zawodnik amerykańskiego Chicago Fire Przemysław Frankowski. Po krótkim powitaniu i podziękowaniach skierowanych do osób wspierających rozgrywki rozpoczęto zawody. Tradycyjnie już jako pierwsi na boisko wybiegli nauczyciele i uczniowie, którzy towarzysko rozegrali mecz zakończony zwycięstwem nauczycieli 4:3. Następnie rozpoczęto turniej młodzieży. Wzięło w nim udział 11 drużyn chłopców i 3 dziewcząt. W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna z I Zespołu Szkół - “Traktory”. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSP ze Sławy, a trzecie “Marynarze” (również I ZS). W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się piłkarki ze “Staszica”, a za ich plecami uplasowały się zawodniczki z “ Zana”. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Sławy. Podczas rozgrywek trwała “piernikowa loteria”, w której można było wygrać koszulkę Marcina Warcholaka oraz kuszulkę Wisły Kraków z autografem m.in. Jakuba Błaszczykowskiego.

W godzinach wieczornych rozpoczęto drugą część turnieju w kategorii open. Zgłoszono 8 drużyn, a najlepszą z nich okazała się ekipa “FC Mamroty”, która w finale pokonała “Nauczycieli”. Na najniższym stopniu podium stanęły “Karabinki”.

Podczas turnieju nocnego przeprowadzono również licytację reprezentacyjnej koszulki Przemysława Frankowskiego, której wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zwycięzca wylicytował ją za 1100 zł. Warto dodać ,że osoby które przegrały licytacje przekazały pieniądze na konto Dominika. Łącznie koszulkę wylicytowano za 2800 zł!

W trakcie obu turniejów można było skosztować pysznego ciasta, zjeść ciepły posiłek oraz wypić kawę i herbatę. Nie brakowało emocji, zaciętej rywalizacji, uśmiechów i radości z pomagania.

Szczególne podziękowania skierowane są dla Kamila Sylwestrzaka i Marcina Warcholaka, którzy już po raz piąty wspierają charytatywne granie w Staszicu. Dziękujemy również Przemysławowi Frankowskiemu, zawodnikom, dyrektorowi, nauczycielom i uczniom I ZS, Michałowi Złoczewskiemu, stowarzyszeniu “Katolicka Wschowa”, drukarni “DEBORA”, CKiR oraz stowarzyszeniu “Bliżej autyzmu”.