TworzymyGłos Regionu

Umowa na budowę systemu nawadniającego boisko w Siedlnicy podpisana!

Poniedziałek, 12 lipca 2021 o 16:09, aktualizacja Poniedziałek, 12 lipca 2021 o 16:17, autor: 0 1789
Umowa na budowę systemu nawadniającego boisko w Siedlnicy podpisana!

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podpisał umowę na dofinansowanie budowy systemu nawadniającego dla boiska piłkarskiego w Siedlnicy. Środki pokrywające 50% kosztu inwestycji pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. 

Gminie Wschowa przyznano 16 400,00 zł na zadanie „Montaż systemu nawadniania Boiska Sportowego w Siedlnicy”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 32 800,00 zł. 

Beneficjentem jest również Gmina Sława, która otrzyma 15 000,00 zł na zadanie „Modernizacja systemu nawadniania boiska zlokalizowanego na stadionie miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie”. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 30 000,00.

Celem programu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi rekreacji i sportu w województwie lubuskim, poprzez realizację inwestycji w systemy nawadniające istniejących, ogólnodostępnych boisk piłkarskich, wykorzystywanych do rozgrywek piłkarskich oraz szkolenia dzieci i młodzieży. Realizacja zadania przyczyni się do rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej i turystycznej województwa, zwiększy możliwości aktywnego spędzania czasu mieszkańcom regionu oraz wesprze wspólne starania w celu ochrony jakości i ilości zasobów wody.

W sumie Zarząd Województwa Lubuskiego na 11 zadań przeznaczył 298 741,86 zł. Całkowity koszt realizacji wszystkich inwestycji wynosi 682 698,69.

- W ubiegłym roku, kiedy nikt nie przewidział, że będzie to rok pandemii, baliśmy się, że nikt nie przystąpi do tego programu. Okazało się, że to bardzo trafiony pomysł. Przy jego realizacji współpracujemy z Lubuskim Związkiem Piłki Nożnej – to nasz „dobry duch”. Odpowiednio przygotowane boisko podniesie jakość treningów, co pozwoli wykształcić kolejne piłkarskie talenty – mówił na konferencji wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Źródło/foto: lubuskie.pl, fb.com/KonradAntkowiak

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl