TworzymyGłos Regionu

Gramy na wspólną nutę - warsztaty Stowarzyszenia "Bis"

Środa, 11 września 2019 o 12:30, aktualizacja Środa, 11 września 2019 o 12:37, autor: 2 470
Gramy na wspólną nutę - warsztaty Stowarzyszenia

W dniach 30.08-1.09.2019 na terenie PSM I st. we Wschowie, odbyły się warsztaty muzyczne pt. „Gramy na wspólną nutę”, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Bis” W zajęciach udział wzięli uczniowie, absolwenci i nauczyciele PSM I st. we Wschowie -członkowie Stowarzyszenia „Bis” oraz muzycy z zaprzyjaźnionej orkiestry z niemieckiego Luckau - członkowie Stowarzyszenia „Musik und Leben”. Warsztaty były doskonałą okazją do podniesienia umiejętności gry na instrumentach, do wspólnych spacerów po Wschowie, Głogowie, Rejsu po Odrze a także do wspólnych rozmów. Młodzież mogła również doskonalić swój warsztat językowy, porozumiewając się w trzema językami:polskim, niemieckim i angielskim.

Symfonia Pokoju” Dona Nobis Pacem to utwór skomponowany przez Hazel Lach specjalnie dla orkiestry „Grenzenlos” , którą tworzą uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie oraz muzycy ze Stowarzyszenia „Music und Leben” w Luckau.

Ten międzynarodowy projekt ma być wkładem w budowanie pokoju na świecie. Pokój nie jest czymś oczywistym i należy o niego zabiegać przez tworzenie wielu pomostów pokoju. Wspólne przygotowanie utworów przez orkiestrę złożoną z muzyków różnych narodowości jest okazją do zrozumienia innych i do jednoczenia ludzi we wspólnych działaniach.

Dona Nobis Pacem” czyli prośba o pokój wyrażona jest we wspólnym śpiewie muzyków i publiczności.

1 września w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej „ Symfonia Pokoju” zabrzmiała w Głogowskiej Kolegiacie, najstarszej świątyni, która podobnie jak inne zabytki Głogowa w milczący sposób opowiada o barbarzyństwie wojny. Koncert w hołdzie ofiarom II wojny światowej zgromadził liczną publiczności, która nie kryła swojego wzruszenia i bardzo emocjonalnie włączyła się do wspólnego finalnego śpiewu.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Euroregionu Sprewa – Nysa – Bóbr.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~muzyk
12.09.2019 08:07

Pięknie ! Gratulacje dla p .Adrianny Knieć - Prezesa Stowarzyszenia za wielkie poświęcenie i zaangażowanie

avatar
~:)
14.09.2019 14:32

Wspaniały utwór! Świetne wykonanie. Oby więcej nas łączyło i dawało tak wspaniałe efekty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl