TworzymyGłos Regionu

Od marca burmistrz i jego zastępcy przyjmują interesantów w środę

Sobota, 02 marca 2019 o 09:00, aktualizacja Wtorek, 05 marca 2019 o 13:58, autor: 34 2525
Od marca burmistrz i jego zastępcy przyjmują interesantów w środę

Od marca burmistrz Wschowy, jego zastępcy, sekretarz oraz skarbnik będą przyjmować mieszkańców gminy w sprawie skarg i wniosków w każdą środę w godzinach od 13:00 do 17:00.

Jak informuje Agnieszka Tomczak, rzecznik prasowy UMiG Wschowa od marca zmienia się dzień i godziny przyjmowania interesantów.

- Zgodnie z art. 253 § 3 Kodeksu Postępowania Administracyjnego: „Dni i godziny przyjęć powinny być dostosowane do potrzeb ludności, przy czym przynajmniej raz w tygodniu przyjęcia powinny się odbywać w ustalonym dniu po godzinach pracy” – mówi rzecznik prasowy - Mając na uwadze powyższe podjęta została decyzja o zmianie dnia i godzin przyjmowania interesantów.

W związku z tym tak burmistrz, jego zastępcy, a także sekretarz gminy i skarbnik przyjmować będą interesantów w każdą środę w godzinach od 13:00 do 17:00.

Warto dodać, że w komunikacie przesłanym do mediów użyto liczby mnogiej w odniesieniu do funkcji zastępcy burmistrza. Wszystko więc wskazuje na to, że wkrótce poznamy drugiego zastępcę burmistrza Konrada Antkowiaka. Kto nim będzie? Oficjalnie brak na ten temat informacji. Z komunikatu wynikałoby, że najpóźniej powinniśmy poznać drugiego zastępcę w środę, 6 marca, bo od tej środy już nie zastępca burmistrza, ale zastępcy burmistrza będą przyjmować interesantów.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (34)

avatar

avatar
~ODNOWA!!!
02.03.2019 11:11

IDZIE ODNOWA W STARYM STYLU !!!: mamy rzecznika pana Burmistrza i Sekretarza i Naczelników i jak widać szykuje się nam drugiego wiceburmistrza! ?, - o zgrozo pychy i rozpusty nam panujących UMiG !!!, to jak 500+ w wydaniu dla koalicjantów pana Burmistrza, czyli spłata przedwyborczych zobowiązań!. Pytanie; który z liderów szeroko rozumianej przedwyborczej koalicji załapie się na to dodatkowe "koryto" w UMiG ???. Jak widać nowy burmistrz traktuje budżet MiG ( czyli nasze pieniądze) jak pisowcy spółki skarbu państwa ""SKOK NA KASĘ""!. Jak można tak doić ten biedny/ubogi godny politowania budżet naszego MiG ???. Nowy burmistrz i jego pomagiery nie widzą fatalnego stanu naszego miasta, brudnych skwerów, parku, dziurawych ulic i chodników, obskurnych kamienic, fatalnego stanu infrastruktur i gospodarki na co w kasie UMiG brak szmalu, ale widzą potrzebę piętrzenia i mnożenia nowych stanowisk/etatów dla nowych kolesiów ...... w stylu Socjalistycznej Reformy Ustrojowej (SRU) !!!.

avatar
~Adaś
02.03.2019 11:19

Ja już się domyślam kto nim zostanie ale to nie o personę chodzi, …… z pewnością pójdzie takie "tsunami" które na dzisiaj będzie trudno obronić ? Co dotyczy drugiego zastępcę burmistrza Wschowy to wyczuwam konieczność jego zatrudnienia z powodu okoliczności jednak nie ogarniania prawa administracyjnego gminy i tych wszystkich problemów z tym związanych ? Przy tym stanie rzeczy, a dokładnie stanie konta bankowego gminy nie widzę innego wytłumaczenia. II z-ca to potworne koszty a przed nami, przed inwestorem wielki "pączek" termomodernizacyjny pozostawiony p. burmistrzowi Antkowiakowi jako "bonus" do słów - .. pozostawiam Panu gminę i finanse gminy, w dobrostanie należytym - te słowa chyba padły na Sesji gdzie p. Patalas uprzejmie przekazała berło władzy ? Trudno mi dzisiaj sobie wyobrazić jak Panowie Czopek i Antkowiak mijają się na korytarzu ratusza …….. która ręka pierwsza odczuwa "swędzenie" ? Rok 2019 będzie z pewnością demonicznym starciem o samą egzystencję i reżim budżetu. Zadanie realizowane termomodernizacyjne szkół i przedszkola jest w stanie wielkiego nieszczęścia dla gminy ( powód jest znany) a przede wszystkim dla jego finansów więc tym razem nie rozumiem logiki tworzenia nowego wakatu. Przy tej okazji, chyba już nikt nie ma żadnej wątpliwości po chociażby odkryciach rozliczeniowych z b.p. prezes Janik SK, …... że ostatecznie został pogrzebany mit o ratunkowej kadencji "sanitariuszy" z pod marki "dobrej zmiany" . Adaś

avatar
~Widz
02.03.2019 12:24

Dobry komentarz popieram panie Adasiu .

avatar
~do Adasia
02.03.2019 17:37

Panie Adaś chyba masz pan rację . Po przeanalizowaniu stanu miasta i gminy niestety wyszło że powiedzenie ze dobiliśmy dna to mało powiedziane . Przebito już dawno dno , muł i szambo razem wzięte . Aby to wyprostować żeby to dalej się nie ciągnęło potrzeba jest natychmiast taka " demolka " decyzji poprzedniej burmistrz . A co do jej słów o tym stanie gminy że się dobrze ma to można miedzy bajki wstawić . Niestety ani ona ani jej zastępca i ci " prawnicy " z kancelarii prawnej byli raczej zieloni jak poprawnie administrować i zarządzać zgodnie z prawem miastem i gminą nie mówiąc o S.K . Tam był nacisk jak najwięcej wyciągnąć kasy dla siebie w świetle prawa i tylko tym działaniom przyświecał im cel utrzymania stanowisk . Niestety szambo jest i to bardzo wielkie które to nowy burmistrz musi posprzątać i sprząta co już zaczyna być widać .

avatar
~kl
02.03.2019 20:25

To jeszcze nic, jak zapoznacie się z nową strukturą w umig, to będzie szok, tak się rozmnożą funkcyjni pracownicy.

avatar
~Mieszkaniec
02.03.2019 11:53

Dla mieszkańców najważniejsze że przyjedzie Dżem ? na dni Wschowy . To fajny pomysł ok , idziemy na jakość a nie ilość , młodzi się wyszumią jak na Woodstock . Ale to przykrywka niestety do wprowadzenia kolejnego wice . Po wice będą kierownicy działów i ich zastępcy . Jeszcze brygadzistów niech zrobią !!!! . Pytanie do Pana Burmistrza ? Czy stać Wschowę a raczej nas ,bo Pan za to nie płaci ,aby piętrzyć koszty utrzymania biurokracji w Gminie ????? To może przestaniecie wliczać swoim pracownikom staż pracy do podstawy wynagrodzenia ??? Nie stać Pana na podwyżki których nie było od 5 lat a stać na nowego wice Burmistrza ???? Ludzie pracujący w Budżetówce mają 1570 zł na rękę !!!! Nawet nie jest Pan zainteresowany tym !!! podobno ? Widzę że Solidarność i ZNP zaczęli się upominać o swoich pracowników . I Tu ich popieram . Nawet jeżeli doprowadzą do strajki my ich poprzemy !!! Bo jeżeli nie stać Pana na podwyżki dla najmniej mniej zarabiających w budżetówce od 5 lat to chyba na wice Burmistrza też !!!

avatar
~Poparzony władzą
02.03.2019 19:37

Oj, czepiasz się. Przecież Pan Burmistrz dał sobie podwyżkę. ☺️

avatar
~Gekon
02.03.2019 13:45

Świetnie! Drugi vice, jest niezbędny. Przydałbysię i Gabinet Polityczny.

avatar
~mieszkaniec
02.03.2019 14:30

Dawno nie było pana Burmistrza na Sesjach, czyżby przykład od poprzedniej Pani Burmistrz?? miała być kawa czy herbata w relacjach bieżących i na bieżąco ? była raz? czy dwa? nic się nie zmieni , stanowiska dla kolesiów i spełnione obietnice a Wschowa jak będzie tak będzie.

avatar
~Gekon
02.03.2019 19:06

Drogi Mieszkańcu, to że „Burmistrz Frasobliwy” nie przychodzi na sesję i sporadycznie przyjmuje mieszkańców to i lepiej! Wolę popatrzyć na vice! Piękna, Inteligentna, czego chcieć więcej...

avatar
~Zuza
02.03.2019 14:51

Bardzo rozsądną decyzja, w końcu mieszkańcy nie będą musieli tracić calego dnia pracy zeby dostać sie do burmistrza. A co do drugiego zastępcy to bardziej interesuje mnie czy w urzędzie zostaną stanowiska pomocy do pomocy dla pomocy. Jak zamias 90 etatów bedzie 70 z kierownikami i naczelnikami to jakoś czuje ze nie bedzie drożej

avatar
~Zz
02.03.2019 15:03

Chcieliście zmian to macie, jeśli tamci byli gorsi to teraz macie lepszych i tańszych.

avatar
~Gekon
02.03.2019 18:59

A kto powiedział, że mają być tańsi czy lepsi? Wystarczy, że nie są czopkistami!

avatar
~Janek
02.03.2019 17:46

Widzę że szczujnia wschowska działa i się rozkręca .

avatar
~Kumaty
02.03.2019 19:05

Na zw.pl muszą takie komunikaty umieszczać, bo Miłoszek nawet o stronę Urzędu nie umiał zadbać… www.wschowa.pl :)

avatar
~Mieszkaniec
02.03.2019 19:52

Wschowa ma najwidoczniej pecha , patrzę na Sławę która się rozwija a my kolejne 5 lat bici w ciemię . Idziemy w biurokrację ,nic z tego nie będzie . Kolejne osoby z zewnątrz obsadzane w Urzędzie ,kolejne fikcyjne etaty . Apel do młodych którzy tak głosowali na Burmistrza ? Co teraz macie do powiedzenia ??? Jak ktoś powiedział baloniki odleciały ,mam nadzieję że upomnicie się o to co Wam obiecano !!!

avatar
~gżyp
02.03.2019 20:13

2019-03-03 w tym dniu mija magiczne 100 dni Antkowiaka. No to teraz już zbliża się pora na pierwsze rozliczenia obietnic wyborczych. Od czego by tu zacząć chwalenie nowej ekipy w urzędzie?

avatar
~SZCZUJ....
02.03.2019 23:27

Janek - jeśli używasz takiego określenia o innych piszących realnie i z poparciem dowodowym ( co w najbliższych dniach sam zobaczysz tzw. reformę stanowisk w UMiG) jakie kwiatki przygotował ci nowy Burmistrz, to jak ciebie by należało w tym przypadku nazwać ?. Wstyd powiedzieć ......... @. 100 dni rządów mija, a my mamy tylko SKOK na KASĘ ze strony nowej władzy, która szła pod hasłem R E F O R M Y, NOWOMOWY i błękitnych baloników..... Na dzień dzisiejszy CZAR BALONIKÓW prysł, a co niektórzy pozostali z wielkim moralnym kacem !!!!. OBY NIE...?, stało się tak jak w Głogowie, gdzie radni pisowcy w RP w b.tygodniu nie wytrzymali napięcia i złożyli wniosek o odwołanie Starosty Głogowskiego......, Jak widać to radni pisowscy już po 100 dniach maja takie parcie na władzę, że domagają się odwołania NIE ich Starosty ze stanowiska......, kto wie czy w naszych realiach i takiej pazerności jaką reprezentuje nowa władza w UMiG nasi wyborcy nie podejmą wzorem pisowców z Głogowa podobnych radykalnych kroków do ich odsunięcia .....????????????????????.

avatar
~grześ
03.03.2019 09:11

Trochę kultury bo twojej nauczycielce języka polskiego będzie przykro ,że przepuściła takiego ''.....a''.Nie radni pisowscy tylko radni PiS.Poza koalicją PO-KO nikt nikogo bez powodu nie odwołuje.

avatar
~xyz
03.03.2019 07:56

Dobrze, że zatrudniają drugiego ( drugą) v-ce, jak Burmistrz i pierwsza v-ce nie dają rady. Wugląda na to, że 5 osób będzie przyjmowało w środy mieszkanców. Będziecie panstwo zadowoleni.

avatar
~ja
03.03.2019 19:19

Ech szkoda, że także główny księgowy nie będzie przyjmował interesantów-nadaje się do kontaktu z ludźmi jak mało kto....

avatar
~Do ja
03.03.2019 20:23

Ciekawe co Ty sobą reprezentujesz, może właśnie boisz się o swoje byc albo nie byc w ratuszu, bo nie ma już parasola ochronnego!!!

avatar
~Do zainteresowanych
04.03.2019 14:25

Gdyby nie główny księgowy to kiepsko widze ten wydział. Teraz jak zablokowali internet to może niektóre panie zaczną pracowac, a nie wybierać meble w czasie pracy!!!

avatar
~Do gegona i kumaty
03.03.2019 10:11

To znaczy że nie chodzi tu o Wschowę tylko o rozgrywki kolezenskie

avatar
~wschowa
03.03.2019 20:55

Panie redaktorze, a może to tylko literówka, miało zapewne być zastępca a wyszło zastępcy? Wierzę w rozsądek naszego burmistrza i zapewne nigdy nie odważyłby się na takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Policzcie pensję wiceburmistrza, dodatkowe koszty tego uposażenia i policzcie to przez 4 i pół roku. Kilkaset tysięcy, nie nasz burmistrz nie jest taki lekkomyślny. Radziłbym jednak dopytać p. redaktorze.

avatar
~asd
04.03.2019 08:25

Trzeba było wybrać PiS...

avatar
~Gekon
04.03.2019 17:54

„sad” DRWISZ!!!

avatar
~ja do "do ja"
04.03.2019 18:36

Uspokój się i nie broń go.

avatar
~kopiuj-wklej
04.03.2019 20:56

Właśnie minęło 100 dni nowego burmistrza. I jakie macie wschowscy wyborcy odczucia ? (...) Pan Antkowiak w kampanii "skromnie" mówił o sobie że spośród wszystkich kandydatów ma największe doświadczenie samorządowe. No cóż minione 100 dni zweryfikowało to doświadczenie. Boję się że kolejne miesiące odsłonią miałkość (...) nowej ekipy. I co teraz powiecie wyborcom sygnatariusze tej kolorowej koalicji "PO-SLD-PSL-Nowoczesnej" Wybory we Wschowej wygraliście ale co dalej z tą Wschową ?

avatar
~Intarnauta
06.03.2019 13:20

Moim zdaniem, jedna z podstawowych rzeczy, jaką powinien zrobić Pan Burmistrz - w końcu specjalista od Public Relations, marketingów itp, to uruchomienie strony www.wschowa.pl !!! Dla mnie to skandal, żeby nie istniała najważniejsza strona w gminie. Oj Wschowo, cofasz się, cofasz...

avatar
~123
08.03.2019 17:23

Był komunikat w sprawie strony www.wschowa.pl

avatar
~obserwator
06.03.2019 19:41

Ilu petentów przyjął dziś szanowny Pan Burmistrz? Żadnego!!! gdyż pilnie wyjechał

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl