TworzymyGłos Regionu

Historia Straży Pożarnej na Ziemi Wschowskiej

Piątek, 09 listopada 2018 o 15:54, aktualizacja Piątek, 09 listopada 2018 o 15:58, autor: 0 1301
Historia Straży Pożarnej na Ziemi Wschowskiej

Dzisiaj w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy „Historia Straży Pożarnej na Ziemi Wschowskiej”. Wystawa jest ciekawym zbiorem dokumentów i sprzętu strażackiego, który może zainspirować nie jednego do tego by zostać strażakiem.

Nie tylko szkoły czy jednostki samorządu lokalnego chcą w jakiś sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Odpowiedzią na poszukiwanie sposobu by włączyć się obchody tego święta przez strażaków jest powstanie wystawy, która pokazuje historię nie tylko Straży Pożarnej we Wschowie, ale w ogóle rozwoju ochrony przeciwpożarowej. Przynajmniej tak w słowie wstępu opowiadał o wystawie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Powiatowy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wschowa, komendant powiatowy PSP st. bryg. Tomasz Sosnowski. Na uroczystym otwarciu prócz strażaków obecni byli między innymi burmistrzowie gminy Wschowa, Sława i Szlichtyngowa, starosta i wicestarosta powiatu wschowskiego czy Komendant Powiatowy Policji we Wschowie. Eksponaty prezentowane na wystawie prezentują zarówno historię Straży Pożarnej, ale nie jako przy okazji mogą zainspirować nie jednego by dołączyć do tej formacji.

Już jutro od godziny 10.00 do godziny 13.00 organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Będą prezentacje najnowszego sprzętu strażackiego, konkursy, zabawy i wiele wiele innych ciekawostek, które na pewno sprawią, że odwiedzenie wystawy będzie jeszcze przyjemniejsze. Wystawa czynna będzie do końca listopada w godzinach otwarcia biblioteki.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 161
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl