TworzymyGłos Regionu

Meble dla seniorów

Piątek, 07 maja 2021 o 15:03, aktualizacja Czwartek, 04 sierpnia 2022 o 13:13, autor: 5 2003
Meble dla seniorów

W lutym burmistrz Konrad Antkowiak odwiedził członków Klubu Seniora w siedzibie przy ulicy Kopernika 7. Prócz rozmowy na temat sytuacji gminy, seniorzy wskazali swoje problemy. Jednym z nich był stan zaplecza kuchennego, potrzebnego do organizacji wspólnych spotkań czy wydarzeń. Dzisiaj wraz z dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych Anną Wiśniewską burmistrz mógł przekazać przedstawicielom klubu dobrą nowinę.

Dzięki podjęciu rozmów z firmą IKEA Industry Zbąszynek udało się pozyskać pełne wyposażenie mebli kuchennych na wymiar, które służyć będą członkom Klubu Seniora. Dodatkowo Gmina Wschowa przekaże kolejne elementy wyposażania sprzętowego.

- Kiedy odwiedziłem w lutym seniorów jednym z problemów jakie zostały mi przedstawione był stan zaplecza kuchennego. Jestem zadowolony, że szybko udało się ten kłopot rozwiązać, a nowe meble oraz sprzęt pozwolą przygotowywać wspólne spotkania, integrujące społeczność seniorów. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli nam w niedługim czasie spotkać się w większym gronie – mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~123
07.05.2021 16:46

Znaczy się, miast podatku gruntowego ikeła da kilka szafek kuchennych "na wymiar"?

avatar
~?
07.05.2021 23:29

Proszę o precyzyjną informację: kupiliśmy czy dostaliśmy za darmo?

avatar
~do powyżej
08.05.2021 15:00

Takie pytania to ślij pan od razu na "Berdyczów".

avatar
~SUPER!!!!
09.05.2021 08:27

TRAFNA INWESTYCJA - W dobie covida należy się wielki szacun i dla pana Burmistrza i Seniorów !!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
09.05.2021 11:00

Stawiałabym na "nieodpłatność"; wszak Pan Burmistrz mówi o "podjęciu rozmów" oraz "pozyskaniu". Jeżeli gmina by meble kupowała, to nie musiałaby niczego podejmować ani pozyskiwać. A tak na marginesie - IKEA zrobiła kolosalny interes w naszym mieście, więc mogłaby umeblować, niejedną instytucję użyteczności publicznej. I jeszcze jedna sprawa, bo tak jakoś to przycichło. Mam nadzieję, że Pan Burmistrz wykorzystał przywołany kontakt i przypomniał o zaległych obietnicach firmy wobec naszego miasta. Dzisiaj z perspektywy lat doskonale widać, że nie zadbano należycie o gminny interes, finalizując transakcję. Ale dopiero o tym wiemy dzisiaj - wówczas cieszyliśmy się, że ktoś taki się pojawił. A tak przy okazji - dziwi mnie, że radni nie drążą tematu. Mało ważny?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl