TworzymyGłos Regionu

reklama

Krzysztof Owoc: Pani jest tutaj tylko gościem

Wtorek, 20 marca 2018 o 14:01, aktualizacja Czwartek, 22 marca 2018 o 14:08, autor: 36
Krzysztof Owoc: Pani jest tutaj tylko gościem

W poniedziałek, 19 marca, odbyła się druga w tym miesiącu nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Jedyną poruszaną przez radnych sprawą było przeznaczenie 190 tysięcy złotych na remont więźby dachowej byłego zboru ewangelickiego Kripplein Christi. W związku z kolejnymi w tym miesiącu zmianami w budżecie padały krytyczne głosy dotyczące polityki finansowej gminy.

W piątek 9 marca po raz pierwszy radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej we Wschowie. Wówczas przestawione zostały im propozycje dwóch zmian budżetowych, pierwsza dotyczyła wygospodarowaniu środków jako wkładu gminy w remont linii kolejowej, druga wprowadzeniu 190 tysięcy złotych otrzymanych w formie dotacji od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont więźby dachowej byłego zboru ewangelickiego. W trakcie obrad okazało się, że gmina musi drugie 190 tysięcy wygospodarować jako wkład własny do tego projektu. Na sesję w trybie pilnym ściągano burmistrz Danutę Patalas, ale ostatecznie wniosek radnej Emanueli Stanek – Juśkiewicz, aby przenieść 190 tysięcy złotych na remont byłego zboru oraz 200 tysięcy złotych na remont sali gimnastycznej z zadania remontu ulicy Czeskiej i Węgierskiej nie został przez radnych przyjęty. W związku z goniącymi terminami radni znów spotkali się na sesji nadzwyczajnej, tym razem pochylając się nad propozycją przeniesienia tylko 190 tysięcy złotych wymaganego wkładu własnego z zadania budowy ulic na Zaciszu. Uchwała została przyjęta stosunkiem 17 głosów za przy 2 głosach wstrzymujących. Wstrzymali się radni Piotr Buczek i Krzysztof Owoc, którzy tak argumentowali swoją decyzję.

- Nie jest dla nas do zaakceptowania sytuacja, że zabiera się pieniądze z remontu ulic Czeskiej i Węgierskiej. Nie wierzymy w argumentację iż zadanie to powinno się zrealizować kompleksowo, za jednym razem. Historia remontów wschowskich ulic to historia budowania ich przede wszystkim etapami i wierzymy, że te środki można było przeznaczyć na ten remont – wyjaśniał radny Krzysztof Owoc. – Jednocześnie rozumiemy konieczność przesunięcia tych środków na remont dachu Kripplein Christi.

W dalszej części swojej wypowiedzi radny Owoc zauważa, że problem przesunięć środków na remont dachu byłego zboru nie pojawiłby się, gdyby w momencie tworzenia budżetu na 2018 rok został on uwzględniony. Jak przedstawiał radny gmina o środki na ten cel wystąpiła w październiku 2017 roku i jego zdaniem zabezpieczenie z wyprzedzeniem finansowania ze strony gminy byłoby o wiele bardziej rozsądne. Radny postawił także pytanie w jakiej sytuacji byłaby obecnie gmina, gdyby na sesji w styczniu radni opozycyjni nie zdecydowali się zrezygnować z zabezpieczenia środków na wykup budynku po kinie Hel. Krzysztof Owoc zauważył również, że w ostatnim czasie radni często stawiani są w sytuacji bez wyjścia, musząc zgodzić się na przesunięcia środków, gdyż inaczej gmina straciłaby dofinansowania lub utrudnione byłyby inwestycje. Jako przykład takiego działania wspomniał o problemach z termomodernizacją czy uchwaleniem zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwiały rozpoczęcie budowy galerii handlowej. W podobnym tonie wypowiadała się również radna Jolanta Pawłowska oraz radny Krzysztof Grabka, zaznaczyli oni, że ich zdaniem władze muszą znaleźć środki, aby remont ulic Czeskiej i Węgierskiej rozpocząć.

Koszty oświaty i kara wniesiona przez firmę IKEA?

Do dyskusji włączyła się również radna Emanuela Stanek – Juśkiewicz.

- Nie możemy zapominać o tym, że w momencie w którym zdecydowali się państwo o zabezpieczeniu środku na remont ulic Czeskiej i Węgierskiej zadałam pytanie o to jak będą czuli się mieszkańcy jeżeli nie wywiążemy się z tego zadania. W odpowiedzi usłyszałam, że możemy wrócić do dyskusji nad przeznaczeniem tych pieniędzy na inne ulice w mieście. Czyli mogę rozumieć, że to było fałszywe zapewnienie o gotowości do rozmów? – pytała przewodnicząca klubu Nasza Wschowa Nasz Samorząd. – Chciałabym również przypomnieć kwotę 1 200 000 złotych wzrostu kosztów oświaty, a także dwóch milionów jakie gmina otrzymała od IKEI. Wtedy też można było przeprowadzić remonty na Zaciszu.

Skończmy z tym co było oraz Pani jest tutaj tylko gościem

W trakcie wypowiedzi radnej usłyszeć można było wtrącenie burmistrz Danuty Patalas, która pytała przewodniczącej czy teraz będzie toczyć się dyskusja czy jednak radni przejdą do głosowania. Zachowanie burmistrz skomentował Krzysztof Owoc.

- Pani burmistrz chciałbym zauważyć, że pani jest tutaj tylko gościem, a na sesji Rady Miejskiej to radni są najważniejsi, pomimo, iż to pani ją zwoływała. A spoglądanie na zegarek i dawanie do zrozumienia, że się pani śpieszy jest nie na miejscu.

Danuta Patalas wyjaśniała, że według ustaleń sesja miała odbyć się tylko do przeprowadzenia głosowań, a nie planowana była dyskusja. Według burmistrz dyskusja odbyła się na komisjach i jest zbędna w trakcie sesji. Po tych stwierdzeniach Krzysztof Owoc stwierdził, że na sali posiedzeń nie ma warunków do rozmowy. Wcześniej radny zaapelował do strony rządzącej gminą, aby w końcu odeszła od retoryki jak było za burmistrza Grabki, bo mieszkańcy wybrali ich dlatego, że obiecywali iż będzie lepiej. Radnej Emanueli Stanek – Juśkiewicz odpowiedział także były burmistrz, który zauważa, że dzisiaj gmina jest w zupełnie innej sytuacji niż w momencie, w którym na konto gminy wpłynęły środki z kary, inaczej wygląda także poziom zurbanizowania Zacisza.

Cała dyskusja dostępna w materiale wideo.

(olek)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

avatar

avatar
~Kkk
20.03.2018 14:08

To co się tam wyprawia to żenada , wstyd dla miasta , panstwo radni i burmistrzowie jeżeli nie umiecie sie dogadać to nie trzeba było się pchać do urzedu !

avatar
~A
20.03.2018 14:22

Owoc na burmistrza

avatar
~referendum
20.03.2018 14:23

Dzisiaj należy tylko żałować, że się referendum nie udało. Chcieliśta takiej Patalas i Czopka to mata.

avatar
~do radnego
20.03.2018 14:46

burmistrz może i jest tylko gościem, ale i pan za to wichrzenie i mącenie, zapewne pierwszy i ostatni raz jest radnym. Tak w każdym razie jest pan postrzegany "na mieście".

avatar
~do A
20.03.2018 14:48

naprawdę chciałbyś by tak się ubierał burmistrz naszego miasta?

avatar
~Adaś
20.03.2018 15:33

Ad. "do A" - forumowiczu ........zastanów się nad sensem swojej wypowiedzi, ....... jeszcze nim nie jest , a jak będzie to zadaj dopiero to pytanie, a i tak dla mnie marynarka od "Suitsupply" nie zmieni Krzysia ....... nawet jak będzie popalał "Montecristo" ? Adaś

avatar
~A
20.03.2018 20:45

A co ma ubiór do tego? Haha wg mnie moze nawet przychodzic w piżamie. szkoda ze większość osób postrzega innych przez pryzmat ubioru...chociaż jak nie ma do czego sie przyczepic to mozna do marynarki czy butow....żenujące

avatar
~Hhh
20.03.2018 22:13

Co ma to tego ubranie , kazdy ubiera sie tak jak mu sie podoba

avatar
~Adam
20.03.2018 15:35

Stawianie przed murem radnych opozycji to jest nowy chwyt Czopka . Należy przerwać tą chucpę burmistrza .Nie pozwólcie sobie aby ktokolwiek wami tak zarządzał . Przeznaczyć pieniądze na taki cel jaki były one przeznaczone .Trudno pieniądze z dotacji które załatwił burmistrz bez wkładu własnego niech doktor się martwi co dalej . Dalsze tolerowanie takiego postępowania nic dobrego dla nas nie przyniesie . Było tyle czasu zapoznać się z warunkami dotacji a jak widać w tym ratuszu pracują same miernoty , zważywszy że to nie pierwszy raz zastosowaną taką sztuczkę na radnych . A co do pieniędzy ratusza to zapewne są pochowane po różnych kątach . Pieniądze na swoje odprawy po nowych wyborach zapewne mają zabezpieczone .

avatar
~sdf
20.03.2018 15:52

Owoc Ty też w tej radzie jesteś gościnnie, poczekajmy do wyborów

avatar
~Adam
20.03.2018 17:33

Radnym się bywa, burmistrzem się bywa. To oczywista oczywistość. Po co te nerwy ? Chyba, że trafił pan Owoc celnie

avatar
~Wyborca
20.03.2018 16:04

Głosowałem na niego wielki działacz zamęt tylko robi walczy o zacisze a dla okręgu gdzie prosił o głosy nie zrobił . Raem z. Buczkiem

avatar
~Nestor
20.03.2018 17:35

w każdym urządzeniu elektronicznym jest słownik. Polecam korzystać

avatar
~Oooooo
21.03.2018 12:04

Radni są wybierani z okręgów ale pracują dla calego miasta. Ale możemy i tak. To co zrobili dla swoich okręgów Jaworski, Bernacka, Najdzion, Nikolin, Grabka, Pawłowska, Drobnik itd. Jednocześnie Ci radni pracują normalnie w Radzie Miasta.

avatar
~Adaś
20.03.2018 16:54

Pomimo , że jako jedyny p. Grabka nawiązał do genezy sprawy , a mianowicie zgubnej decyzji w sprawie odkupienia kina Hel i jeszcze nie wydatkowania kwoty 383tys. bo inaczej to ta Sesja musiałaby mieć już charakter - podano , .... ale nie nalano! Sami poparliście radni aby pieniądze oddać , ..... czym byście dzisiaj dziurę łatali ? To jedno , to Wasza wina, to Wam powinno się oberwać ( obywatele to uczynią już niebawem) a to o czym słusznie , stosownie do stanu obecnego , mówił p. Owoc ( tydzień temu podobnie ) jest niewątpliwie winą władzy wykonawczej. Brak 100% profesjonalizmu, bo pisząc wniosek było już wiadomo w 2017 jakie konsekwencje pójdą w ślad decyzji pozytywnej ? Chyba , że ta decyzja , z MKiSz. zaskoczyła nasz władzę , że te 190tys. to "przypadek" .... królik z rondla ? Absolutnie popiera rozżalenie radnego O. , zasadna gorycz, uzasadnione niezadowolenie , bo to teraz władza z siebie zrobiła "Pinokia ", ...... kolejna decyzja w pozycji "na baczność" . Decyzja bez możliwości odwrotu. I tak na koniec, ....... nawet gdybyśmy mieli burmistrza znakomitego, to przy tej wizualizacji, stosunku do mediów , gestykulacji, elokwencji i tzw. towarzyskiego obycia ....... to ta niezwykłość staje się już tylko szarzyzną . Ja trzy razy odtwarzałem wypowiedż p. Patalas ........ i nie ona mnie interesowała , a w jaki sposób została ona radzie jej decyzja przedstawiona - niegrzecznie. Adaś

avatar
~Do radnego
20.03.2018 16:59

Panie Owoc wstydu oszczedz.To ma być kandydat na radnego i na dodatek burmistrza Wschowy.

avatar
~Nestor
20.03.2018 17:37

Może jakiś merytoryczny zarzut do wypowiedzi pana Radnego ? Czy już strach przed straceniem koryta wam mózgi plącze ?

avatar
~ext7
20.03.2018 18:13

A kto klepnął budżet na 2018r,czy aby nie przypadkiem RG?? Uwierzy ktoś (bo ja nie) ,że radni nie wiedzieli o wniosku na dofinansowanie??? Dlaczego zatem w owym czasie nie wnieśli stosownych poprawek do budżetu ?? Dlaczego RG wyraziła zgodę na odkupienie „Hell”?? Więc Szanowni Radni RG Wschowa, może przydałby się maciupci rachunek sumienia. A tak już na koniec to, pomny tego jak naszą ulicę remontowano – co prawda był to jeden etap ,ale za to bardzo długotrwały i uciążliwy. Dlatego nawet śmiertelnemu wrogowi nie życzę coby jego ulicę remontowano „etapami”.

avatar
~l4
20.03.2018 20:40

A skąd radni mieli wiedzieć o wniosku na dofinansowanie ? Po za tym to ten kto pisał ten wniosek powinnien zabezpieczyć środki na niego w budżecie. Pan Czopek i pani Patalas nie zarabiają po 100 zł miesięcznie więc musimy od nich wymagać. RG nie była jednomyślna w sprawie odkupu kina więc komu pan zaleca bicie się w piersi ?

avatar
~wyborca
20.03.2018 20:46

Tak to prawda Krzysztof jest osobą kompetentną i zdecydowaną , zarazem inteligentną, i nie dającą się skompromitować i sprowokować do agresji jak Danuta! Brawo Krzysztof!!!

avatar
~Xyz
21.03.2018 00:32

Brak komunikacji na linii rządzący i opozycja... każda strona chce pokazać, że jest górą... A wystarczyłoby zadać kilka rzeczowych pytań i byłoby wiadomo dlaczego środki zabezpieczono dopiero teraz... No ale może przed końcem kadencji zdarzy się cud i zamiast słownych pojedynków będzie merytoryczna rozmowa...

avatar
~Krzysztof Owoc
21.03.2018 07:22

@Xyz Moim zdaniem nie zabezpieczono tych środków dlatego by nie było nigdzie widać, że wniosek został złożony. W razie nie przyznania środków nikt nie zadawał by pytań dlaczego tak się stało. Jeśli są pytania, to i pojawiają się odpowiedzi. Na tym portalu udowodniono panu Czopkowi, że jego argumentacji w sprawie odrzucenia wniosku na dofinansowanie ulic Czeskiej i Węgierskiej po prostu nie trzymała się kupy

avatar
~do Hhh
21.03.2018 08:02

Masz rację, ale tylko w połowie. Jeżeli jesteś osobą publiczną, standardy obowiązują. Nie chcesz się do nich dostosować - nie ma przymusu nią być. Jasne?

avatar
~Oooooo
21.03.2018 12:00

To jakiś mundur jest dla osób publicznych ? Gość jest na sesji w ciemnej marynarce. Inni siedzą w swetrach. O co chodzi ? Banda troli i tyle. Niech ktoś od czopkistow po prostu merytorycznie odniesie sie do problemu albo niech zamilknie

avatar
~Adaś
21.03.2018 12:21

Ad. K.Owoc - forumowiczu, ..... a to niespodziankę zrobił Pan nam , mnie i ext7 , swoim przypuszczeniem czy oświadczeniem .....spory zamęt ? Jeśli dobrze rozumiem to Pan jako radny nie wiedział , że burmistrz takowy wniosek składa do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie na K.P. ? i wysuwa Pan domniemanie (przeczucie) , że to przewrotny spryt, temat który został tak przemyślany przez burmistrza aby zawsze spaść na cztery łapy ? Czyli jednak taki królik z kapelusza , jak się uda to sukces NASZ , a jak NIE, to nie ma sprawy ...... karawana dalej jedzie. Ooojojoj ....... to już tak się stawia sprawę, ryzykanckie wahadło , jestem tym nie ukrywam , że zaskoczony i zdumiony bo to nie ma nic wspólnego z rzetelnością i wiarygodnością . Ja nie wiem jaki jest teraz cel Pana informacji, ....... czy Pan chce nas teraz uświadomić , że władza jest "szpakami karmiona" bo ma taki pomysł, na koniecznym zabraniu jednym aby uratować to z czego można zrobić dla siebie sukces . Naprawdę szkoda utracić tych przyznanych 190tys . ale , że jest to krętactwo i wyrachowane działanie nie ma żadnych wątpliwości i jak zwykle, wszystko odbywa się za "dnia", bez utraty własnych apanaży . Te ostatnio pokazane nam odsłony pracy i współpracy RMiG chyba co niektórym pozwoliło zrozumieć, że nawet ta najmniejsza polityka (gminna) jest od dna poplamiona rozpasanym mniemaniem o sobie - ja nie mam takiego obowiązku tu bycia, ...... ja jestem zapracowana, kontrolowana i zagoniona ...... ja nie mam tu z kim rozmawiać ..... a jak często brakuje mi takich stwierdzeń - przyzwoitość , rzetelność i najzwyklejsza życzliwość i uczciwość ! Burmistrz jak zaczyna skupiać się nie na rozwoju miasta a na własnym wizerunku , na obrazie medialnym i korzyściach propagandowych to może już tylko jedno oznaczać ........ witamy w gronie klientów biur podróży. Adaś

avatar
~do Adasia i radnego
21.03.2018 13:30

Pokażcie mi taki samorząd, gdzie urzędnicy informują radnych z wyprzedzeniem o każdym złożonym wniosku na dofinansowanie. Weźcie wreszcie pod uwagę po co tam siedzicie, czy aby nie dla wspólnego naszego dobra? Zobaczcie na "elce" jak radni działają w innych miastach. Uczcie się od nich współpracy, bo czasu zostało niewiele.

avatar
~Krzysztof Owoc
21.03.2018 15:47

Tu problem polega na tym, że wniosek jest złożony w końcówce roku, a ewentualne przyznanie środków w wysokości 50 procent nie więcej niż 190 tys odbędzie się w następnym roku budżetowym. Po drodze jest projekt budżetu gdzie można zabezpieczyć swój wkład i wprowadzanie ponad miliona złotych w styczniu gdzie można taką samą operację wykonać. W chwili gdy środki zostały przesunięte z wykupu kina Hel trafiły one na budowę/remont ulic. I można się wtedy spierać czy mamy tą czy tamtą ulicę reanimować. Tymczasem propozycję władz Wschowy całkowicie zabierają z "ulic" te pieniądze. Trzeba dołożyć do remontu zboru ewangelickiego i nagle komuś się przypomniało, że trzeba ( decyzja sanepidu zamykająca salę ) przy okazji termomodernizacji wyłożyć 200 tyś zł na remont sali gimnastycznej w SP1

avatar
~ext7
21.03.2018 15:05

ad „Xyz” Czy możliwa jest jakakolwiek komunikacja w atmosferze permanentnej „kłótni” ,powodowanej wzajemną niechęcią ad persona?? Ad”l4” A skąd radni mieli wiedzieć o wniosku na dofinansowanie ? Pytanie dziwne, ponieważ jak ktoś szwęda się po ratuszowych korytarzach to, przy odrobinie dobrej woli dowie się wszystkiego. Oczywiście tak nie powinno być!! Tego typu informacje powinne być jawne. Przyznaję ,że nie rozumiem, po co skrywać informację o projekcie ,który służy gminie . Jak o „Hell” chodzi to ja wiem kto i jak głosował, co nie zmienia faktu, że jednak większość radnych przepchnęła ten „dziwaczny pomysł”.. Oczywiście rodzi się pytanie dlaczego?? Zna może ktoś odpowiedź???

avatar
~Xyz
21.03.2018 19:32

Panie Krzysztofie, o ile się orientuję to wiele Gmin nie zabezpiecza środków dopóki nie ma informacji o otrzymaniu dofinansowania. Posiadanie wkładu własnego na etapie aplikowania nie jest wymagane. Wystarczy oświadczenie że te środki się zabezpieczy... można tylko się cieszyć że udało się pozyskać środki z MKiDN co przyczyni się do zabezpieczenia tak cennego zabytku... A tak na marginesie... chyba można pytać u źródła...

avatar
~Głos
21.03.2018 21:36

Szukacie winnych jak czas art jest głównym sprawcom tego balaganu czy nikt z mondrali co tak wszystko krytykuje tego nie widzi żal mi was nieudaczniki

avatar
~do ext7
21.03.2018 23:06

Nawet jak się szwenda po ratuszu nic się nie dowie bo wszyscy mają zakaz jakiejkolwiek puszczać informacji pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego tak w ratuszu jak i S.K . Tam wszystko jest pod kluczem nawet dokumenty potrzebne do pracy są zamykane i jest blokada na wszystko . Podejrzewam że bank nie jest tak strzeżony jak u nich papiery i wiadomości . Przejdź się po ratuszu i zapytaj kogoś z pracowników to zobaczysz w ich oczach strach . Tak jest w ratuszu i S.K żadnych wiadomości się nie podaje a jeżeli już przyjdzie ktoś z radnych np Owoc to dostaje pisemną odpowiedz napisaną przez tych fachowców z kancelarii prawnej i piszą tak że z tej odpowiedzi albo nic nie wynika albo omija temat lub co gorsza piszą półprawdy . Zauważ że jak któryś radny chce otrzymać odpowiedz na swoją interpelację na sesji to odpowiedz jest zawsze taka sama że otrzyma odpowiedz na piśmie w późniejszym czasie . Przecież muszą coś zakombinować i wymyślić a na to trzeba trochę czasu . Stara metoda na nieuczciwą zagrywkę i stawianie kogoś pod ścianą .

avatar
~Krzysztof Owoc
22.03.2018 13:23

@Xyz Można oświadczać, że się te środki zabezpieczy i jest to dla mnie zrozumiałem lecz wydaje mi się, że jeśli mamy po drodze dwie możliwości by wpisać je w budżet, to trzeba to zrobić. Dla spokoju po prostu. Takie działanie pozwoliłoby uniknąć na np. wzywanie Pani Burmistrz na sesję i całego tego zamieszania

avatar
~do ext7
21.03.2018 19:38

odpowiedź znam - by ratować resztki przyzwoitości. Popieram głosujących na tak.

avatar
~Adaś
23.03.2018 11:32

Mam wiele szacunku do Pana K. Owoca , wiem , że się przynajmniej stara, ........ to nie ma nic wspólnego z tym , że niektórzy widzą go już na stanowisku burmistrza . Ale muszę coś zestawić - cyt. K.O. " Moim zdaniem nie zabezpieczono tych środków dlatego by nie było nigdzie widać, że wniosek został złożony. W razie nie przyznania środków nikt nie zadawał by pytań dlaczego tak się stało. Jeśli są pytania, to i pojawiają się odpowiedzi " Czy to jest aż tak ważne ? ........ cyt. A. - " Jeśli dobrze rozumiem to Pan jako radny nie wiedział , że burmistrz takowy wniosek składa do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie na K.P. ? i wysuwa Pan domniemanie (przeczucie) , że to przewrotny spryt, temat który został tak przemyślany przez burmistrza aby zawsze spaść na cztery łapy " Można by było na tym zakończyć nasze rozważania , ale jednak jak się okazuje, to burmistrz mógł tak postąpić , czyli na etapie wnioskowania nie miał obowiązku koniecznego zabezpieczenia wkładu własnego ? A to jednak jest różnica ....... mój komentarz , na podstawie Pana stwierdzenia - " by nie było nigdzie widać, że wniosek został złożony " - jest nie do końca neutralny ...... zgubiło mnie to - "nigdzie widać" . Nie można za każdym razem , nawet jak brak w tym logiki , "chłostać" władzy jeśli prawo im na to pozwala ...... to moje zdanie i czuję się z tym żle jak dokonałem nadinterpretacji . Adaś

avatar
~ext7
23.03.2018 13:09

ad ”Adaś” Nie wiem ,czy dobrze zrozumiałem i w związku z tym pozwolę sobie dopytać. Czy mam rozumieć ,że na ten czas skreśliłeś K.O z Twojej listy kandydatów na przyszłego burmistrza?? Pamiętasz zapewne, tą jego niskobudżetową wyborczą kampanię, w której nie obiecywał przysłowiowych gruszek na wierzbie ,a z wielką determinacja akcentował pełną transparentność wszelkich działań władzy. Właściwie to był jedyny punkt programu w całej tej kampanii godny uwagi. Ja bym nie przekreślał K.O ,bowiem to takie „polityczne zwierzę”. „wyborca „napisał: „Krzysztof jest osobą kompetentną i zdecydowaną , zarazem inteligentną, i nie dającą się skompromitować i sprowokować do agresji” -.a ja do tego dodam ,że dość konsekwentną. I to nie o to chodzi ,że się mnie nagle cóś odmieniło .bo tak nie jest. Przecież światopoglądowo miedzy K.O a moją nikczemną osobą jest przepaść, ale ta Owocowa transparentność mnie się podoba.

avatar
~Adaś
23.03.2018 15:47

Ad. ext7 - Krzychu..... nie zrozumiałeś mnie, nie tym torem. Wszystko co napisałeś jest i moim wątkiem ..... ale do momentu przypisania stanowiska - "burmistrz" ? Szacunek co do osoby p.K.O. mam wielki ale to co dalej już żeśmy sobie "pokłapali" private. Teraz to mnie chodzi o to , że te dwa ostatnie komentarze p. K.O. nie zabrzmiały jednolicie , po to przytoczyłem cytaty , ..... a ja tym pierwszy bazowałem . To ja się zagalopowałem za daleko , myśląc , że człowiek z RM i G stawia domniemanie wielce prawdopodobne, zmyliło mnie - cyt. "........ by nie było nigdzie widać, że wniosek został złożony. " Co i Ty też skomentowałeś - nie wierzę aby radni nie posiadali tej wiedzy ! Ja bezmyślnie uderzyłem w ten sam "dzwon" co radny ...... a przecież burmistrz mógł tak ( czy świadomie, czy nie ? , tego nie wiemy) w 2017 nie wykazać woli zabezpieczenia środków w budżecie (tych kolejnych 190tys. ) . Pozostałą kwestię niebawem rozważymy na private, też na pewno zauważyłeś, że idzie "odwilż" ......... prezes coraz bardziej nie ufa sondażom , "biała księga" stała się groteską a wczorajszy występ "zioma" daje już tylko współczucie ....... dlaczego to akurat przypadło na niego ? Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl