TworzymyGłos Regionu

Kryminalni zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty

Piątek, 28 października 2022 o 08:51, autor: 0 703
Kryminalni zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty

Do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił 28 - letni mieszkaniec Sławy, który włamał się do piwnicy na jednym ze wschowskich osiedli. Na trop mężczyzny wpadł 59 - letni pokrzywdzony przeglądając w sieci wystawione oferty kupna – sprzedaży. Mężczyzna zaalarmował wschowskich kryminalnych, którzy ustalili personalia sprawcy. W wyniku przeszukania wynajmowanego przez 28 - latka garażu wschowskim mundurowym udało się odzyskać większość skradzionych przedmiotów.

W dniu 5 października bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zgłosił się 59 – letni mieszkaniec Wschowy, który poinformował policjantów, że na przełomie miesięcy od lipca do października 2022 roku nieznany sprawca włamała się do jego piwnicy skąd zginęły wartościowe przedmioty. Straty wyceniono na 2500 złotych.

Wschowscy kryminalni podjęli intensywne działania ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie sprawcy, jak również odzyskanie skradzionych przedmiotów. Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczne lombardy. W ramach współpracy z policjantami ościennych jednostek również tam poszukiwano skradzionych przedmiotów. Wschowscy kryminalni monitorowali strony internetowe z ofertami kupna - sprzedaży. W tym samym czasie pokrzywdzony również szukał ich w sieci. 59 – latek rozpoznał na jeden z aukcji swoje wkrętarki, pistolety do masy lakierniczej. Chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia zaalarmował wschowskich kryminalnych.

Już tego samego dnia podjęte czynności przez mundurowych pozwoliły na odnalezienie na terenie Sławy przedmiotów pochodzących z tego włamania. Mężczyzna zaskoczony był wizytą mundurowych, usilnie starał się odsunąć od siebie podejrzenia. Do samego końca okłamywał policjantów, chcąc tym samym uniknąć kary. Wschowscy kryminalni nie dając wiary opowieściom 28 - latka w wyniku przeszukania wynajmowanego przez niego garażu odnaleźli większość skradzionych przedmiotów pochodzących z tego włamania.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl