TworzymyGłos Regionu

reklama

Konferencja PiS we Wschowie: Nowe programy społeczne i odpowiedź na krytykę PO

Poniedziałek, 22 maja 2023 o 12:52, aktualizacja Poniedziałek, 22 maja 2023 o 14:44, autor: 42
Konferencja PiS we Wschowie: Nowe programy społeczne i odpowiedź na krytykę PO

Na Placu Farnym we Wschowie odbyła się konferencja lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, której głównymi tematami były nowe programy społeczne partii i odpowiedź na krytykę ze strony polityków Platformy Obywatelskiej. W imieniu PiS przemawiali Andrzej Bielawski i Piotr Wieland.

Stanowisko wobec Platformy Obywatelskiej

Podczas konferencji programowej PiS, która odbyła się 13-14 maja zapadły ważne decyzje dotyczące społecznych inicjatyw. Jak podkreślają działacze PiS, natychmiast po ogłoszeniu tych informacji, Platforma Obywatelska zaatakowała programy, krytykując je bez wnikliwej analizy. Andrzej Bielawski wyraził zaniepokojenie, zastanawiając się nad stanowiskiem Donalda Tuska i PO w sprawie programu 500 Plus oraz innych programów społecznych realizowanych przez obecną władzę.

Andrzej Bielawski przypomniał, że Platforma Obywatelska zawsze była przeciwna programowi 500 Plus oraz innym programom społecznym, które były realizowane przez rząd. „W przeszłości głosowali przeciwko tym inicjatywom lub wstrzymywali się od głosu” - podkreślił Andrzej Bielawski, pełnomocnik PiS w okręgu senackim nr. 22.

Polityk PiS zwrócił również uwagę na sprzeczność stanowiska PO, które teraz oczekuje, że duży program społeczny zostanie zrealizowany w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Według niego jest to niewykonalne i stanowi jedynie próbę wprowadzenia wyborców w błąd.

Do sprawy odniósł się również Piotr Wieland. Zauważył, że PO nigdy nie poparła tego programu, twierdząc, że brakuje na niego środków i zrujnuje budżet państwa. Wieland przypomniał, że za rządów PO budżet wynosił niespełna 290 miliardów złotych, podczas gdy obecnie przekracza 600 miliardów złotych. Wieland zaznaczył, że odpowiedzialne gospodarowanie i dbanie o mienie państwowe oraz generowanie zysków przez spółki są kluczowe dla utrzymania stabilności budżetu. Zwrócił również uwagę na korzyści, jakie program 500 Plus przyniósł już ponad 3 milionom dzieci w Polsce.

Skuteczność programów społecznych rządu Prawa i Sprawiedliwości

Andrzej Bielawski zaznaczył, że Platforma Obywatelska obraża Polaków, sugerując, że programy społeczne wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość negatywnie wpływają na motywację do podjęcia pracy. Przeciwstawiając się tym oskarżeniom, Bielawski przedstawił aktualne dane, które wskazują na rekordowo niską stopę bezrobocia na poziomie 2,8% na koniec kwietnia. Podkreślił, że obecnie ponad 17 milionów Polaków aktywnie pracuje, podczas gdy pod rządami Platformy Obywatelskiej bezrobocie wynosiło ponad 13%.

Piotr Wieland zwrócił uwagę na wagę wsparcia dla podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Wyraził dezaprobatę wobec określenia programów społecznych jako "rozdawnictwo". Podkreślił, że te inicjatywy są niezwykle istotne i wspierają rozwój dzieci oraz pomagają rodzinom inwestować w przyszłość. Wieland przypomniał, że już ponad 200 miliardów złotych zostało przeznaczone na program 500 Plus, a w czasie pandemii rząd Prawa i Sprawiedliwości zainwestował ponad 200 miliardów złotych w pomoc przedsiębiorcom i ochronę miejsc pracy. 

Programy społeczne rządu Prawa i Sprawiedliwości

Andrzej Bielawski poruszył także kwestię podwyższenia kwoty wolnej od podatku, która jest jednym z postulatów Platformy Obywatelskiej. Wskazał, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej kwota ta wynosiła zaledwie około 3000 zł, podczas gdy obecnie wynosi 30 000 zł. Bielawski zauważył, że Platforma Obywatelska była przeciwna temu projektowi i głosowała przeciwko niemu.

Piotr Wieland podkreślił także inne programy społeczne, które rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził w celu wsparcia seniorów. Przytoczył przykład 14. emerytury, która jest stałym świadczeniem dla seniorów. Wieland przypomniał również o postulacie poszerzenie listy leków refundowanych dla seniorów oraz objęcie darmowymi lekami rodziców dzieci do 18 roku życia. Wyraził przekonanie, że rządy Prawa i Sprawiedliwości są skuteczne i przynoszą korzyści Polakom.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

avatar

avatar
~Ewa
22.05.2023 15:34

Te wypowiedzi to chyba dowcip powinny być 1 kwietnia

avatar
~żałosne +
22.05.2023 16:32

Komentarz ; totalnie żałosne !!!!!!.

avatar
~Adaś
22.05.2023 17:29

Starosto, Ty nie pytaj i nie mów jak było (mamy 2013), to tylko ciebie inspiruje. Nie rozumiem też jak szybko zapomniałeś Panie, o możliwości partii PiS w nocnym, błyskawicznym tworzeniu prawa, prawa czyniącego dobroć Twojej partii ? Cyt. - " ... to jest niewykonalne, mamienie wyborców, tego nie przygotowuje się o takiej wartości w ciągu 2 tyg. ..." co, to teraz p. Tusk Was zaskoczył, odmówisz Panie swego głosu poparcia biednym dzieciom, znowu wina Tuska ? PiS nie da już 1. czerwca na Dzień Dziecka tym co to teraz za Waszych czasów klepią biedę, teraz jest to nieuzasadnione przy budżecie "sukcesu" 600mld ? Było stać Polskę (propagandowo) na trwonienie kasy poprzez NCBR, rezygnację z KPO, płacenie kar dla UE za ignorancję w decyzjach tworzenia prawa, za działania premiera RP w stylu "miękiszon" (słowa Ziobro) itp więc nie mówcie teraz nam, słowami wyśmianymi przez Was, że pieniędzy nie ma i nie będzie ? Czy można stwierdzić, że jak role się odwróciły to i interpretacja PiS zmienia kierunek "kręcenia" w główkach temu elektoratowi co to amerykańskiej prawdzie nie wierzy (TVN) ..... a przyjaciele z zza dużej wody już dzisiaj napominają. Ta dzisiejsza konferencja to polityka, tak mu kazali, prawda jest taka, że świadczenie 500+ na dzisiaj stało się "towarem" który w znaczy sposób antagonizuje Polaków i nie jest aż tak konieczną daniną. Dajcie Polakom tylko więcej "wolności" gospodarczej i prawnej a sami sobie doskonale poradzimy....., bez Was, bez pseudodanin. Adaś

avatar
~do W.
22.05.2023 17:33

Autostrady dał nam Tusk, Morawiecki dał nam 22 mosty w planach budowy p. Wieland.

avatar
~tom
24.05.2023 18:42

autostrady wschód zachód , dla kogo ...

avatar
~Ty czegoś nie rozumierz
22.05.2023 17:42

Autostrady darmowe za przykładem Niemiec - p. Wieland, a fuuu , ja już po nich nie pojadę. Pan Ziobro by powiedział - to zabranie kawał naszej suwerenności - „fur Deutschland” . Czy Pan aby rozumie myśli niepodległościowe koalicjanta p. Z. ?

avatar
~teza poza zasięgiem
22.05.2023 21:25

Czegoś nie rozumiem p. starosto Bielawski, co Pan tym dowodzi - cyt. " .... kolejnym postulatem D. Tuska jest podniesienie wolnej stopy od podatku do kwoty 60tys. , przypomnijmy jak to wyglądało za czasów kiedy rządziła PO, kwota wolna od podatków za czasów platformy była ok. 3tys., rząd PiS podniósł tą kwotę do 30tys. , PO była przeciwna temu projektowi i głosowała przeciw" . Panie starosto, to się nazywa transformacja PO - czy mamy rozumieć, że jest to poza zasięgiem Pana tezy ?

avatar
~Do-***teza poza zasięgiem***
23.05.2023 06:41

A co Pan się po nich spodziewał . Jak można komentować ich "przekaz dnia z Nowogrodzkiej" jak oni sami do siebie nie są w stanie merytorycznie się odzywać- przykład ; "" Morawiecki a Ziobro , jeden mówi coś o miększonie, a drugi o krowie, ze ryczy....." itd. Czy taki stopień wiedzy może coś wiedzieć o kwotach wolnych od podatku czy jak jest w Polsce inflacja i Totalne zadłużenie Naszego Kraju !!!.

avatar
~Eldo
23.05.2023 09:07

Uwolnic szkoly od polityki

avatar
~Widz
23.05.2023 09:55

Cytuje " Wy ludziom nie musicie dawać. Wystarczy, że przestańcie im zabierać a ludzie sami sobie poradzą"

avatar
~ada
25.05.2023 12:18

Lepper to jego słowa.

avatar
~Zatroskany Obywatel
23.05.2023 12:04

A gdzie informacja, o błędach obecnego rządu, np. o tym że nasze podatki wzrosły? Nie szukając daleko podatek dochodowy 12% plus składka zdrowotna od dochodu 9%, (wg mnie to również podatek dochodowy, tylko inaczej nazwany) to łącznie 21%. Ten ból najbardziej odczuwają Przedsiębiorcy, ale również pracownicy. Wmawia się im, że nie płacą podatku lub że jest niższy. A to nie jest prawda. I teraz fenomen - skoro wpłacamy, to czy pompowanie środków w nfz poprawia sytuację szpitali i przede wszystkim naszą - pacjentów? Co miesiąc robimy przelewy, często na kosmiczne kwoty, a w momencie potrzeby, kilka godzin oczekiwania na karetkę pogotowia lub kilka miesięcy na wizytę u specjalisty. I absolutnie nie mam pretensji do ludzi pracujących w służbie zdrowia. Chociaż rządzący zapewne ich obwinią. Bo zawsze ktoś jest winny, tylko nie oni. Pytam się - gdzie są te pieniądze? Generalnie tzw. nowy ład, to koszmar - dla przedsiębiorców, pracowników, księgowych, prawników... Wg teorii miał uprościć i pomóc, w praktyce utrudnił życie i zwiększył wydatki. A Ci Państwo z tzw. konferencji PIS - chyba wszyscy na posadach państwowych - mam wrażenie. że nie mają bladego pojęcia o codziennych realiach przedsiębiorców i obywateli tego kraju. I nie, że jestem zwolennikiem innych polityków. Przykre jest, że obywatel dla polityka to wyłącznie maszynka do robienia pieniędzy, maszynka która ma stale więcej i więcej wpłacać, a jak jest w potrzebie, to skazany jest na siebie i najbliższych sobie ludzi. A przepraszam - jeszcze ma przyjść na wybory i właściwie x postawić... Zastanawia mnie po co nam politycy, a jeżeli już są potrzebni, to dlaczego aż w takiej ilości?

avatar
~3 x Ż !!!!
23.05.2023 14:32

ŻENADA, ŻENADA, ZENADA + !!!. Co możemy powiedzieć o ludziach na posadach państwowych, którzy tak się zaangażowali i to TOPTALNIE w krytykę obecnej opozycji ????. Co dla nich znaczy ; - poszanowanie do PUBLICZNEGO PIENIADZA - czyli naszego ???. Co oni wiedzą : - o osobistym poczuciu posiadania wstydu i honoru ???. Nasi dziadowie nam zawsze powtarzali w takich sytuacjach ; na człowieka uczciwego i szanowanego przez innych trzeba sobie ZAPRACOWAĆ ; - uczciwością, szczerością, skromnością i poszanowaniem innych jak i poszanowanie Publicznego Pieniądza !!!!!. A co my mamy .......?.

avatar
~mg
23.05.2023 14:11

A czy ci ludzie widoczni na zdjęciu powinni komentować politykę nazwijmy to ogólnopolską? Może zajmijcie się własnym. czyli powiatowym podwórkiem.

avatar
~stolarka;
23.05.2023 15:30

Szanowny forumowiczu/ko ( mg) trzeba mieć to własne podwórko ...?. Czy oni wiedzą co to jest ( powiatowe podwórko) i jak trzeba na to zapracować ?. Obecny polityk od ponad 7 lat tak działa i pracuje jak obecny celebryta i artysta medialny - kasa się liczy ...kasa ....!!!!!.

avatar
~Przyszłość
23.05.2023 18:44

Moje pytanie do tych dwóch panów: Czy Panowie faktycznie wieżą w to co mówią czy świadomie próbują wcisnąć ten propagandowy bełkot ludziom. Bo jeśli wieżą w to co wygadują to tylko współczuć instytucją, które prowadzą. Szkoda szkoły, która stała się narzędziem politycznych gierek.

avatar
~Elwis
24.05.2023 17:11

Mysle, ze oni w to co mówią nie wierzą. Jednak nakazem KC PiS musza wciskać ciemnocie te wszystkie farmazony i imię zasady „kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawda”.

avatar
~Ela
23.05.2023 18:55

Radny Wieland proszę przestać szkodzić gminie i przestać na sesjach popierać kochanska bo to wstyd tak warcholic

avatar
~głowizna +
24.05.2023 07:31

Powiadają ludzie, że ryba psuje się od głowy !. Pytanie ; - gdzie oni maja głowy ...?. Paradoksalnie cytując ich klasyka , cytat ... " krowa, która dużo ryczy mało mleka daje ..." ---- czasami jak widać ich góra wie co mówi @@@@@.pl

avatar
~Obserwatorżyciapublicznego
23.05.2023 21:58

Elyty Wschowy, strach blady padł na nie, siejecie nienawiść (...).

avatar
~MK
23.05.2023 23:38

A gdzie tłumy zasłuchanych i popierających PIS wyborców? Czy to było takie gadanie dla gadania, żeby się pokazać?

avatar
~Ja
23.05.2023 23:51

Dlaczego członkowie PiS u na swoich spotkaniach opowiadają o działaniach PO. Niech opowiadają o swoim programie, o willach+,respirator,milionach Morawieckiego i pozostałych rządzących, o latających i znikających rakietach, balonach i jeszcze wielu innych aferach.

avatar
~Ja
24.05.2023 00:02

Dlaczego czlonkowie PiS u na swoich spotkaniach ciągle opowiadają o działaniach PO. Niech mówią o swoim programie: o willach+, o respiratorach, o handlarzu bronią, o milionach Morawieckiego ,Obajtka i pozostałych rządzących. Niech mówią o znikających rakietach, balonach i jeszcze wielu innych aferach. Mogą tak mówić przez cały dzień.

avatar
~Wschowianin
24.05.2023 09:03

Ale jazgot :))))). Ja jednak zostanę przy Pisie . Niektórzy powiedzą że jestem świrem ? Ale jak widzę te komentarze tzw opozycji , to nie chciałbym aby się zamienili miejscami . Nie jestem gotowy na kolejny bajzel w kraju

avatar
~do kom. powyżej
24.05.2023 09:47

To Twój wybór-trudno. Może jesteś młody wiekiem i nie pamiętasz, jak było za komuny...Te ostatnie kilka lat są gorsze -wierz mi! Zrewiduj swoje poglądy-dobrze Ci radzę.

avatar
~Bez jazdy &
24.05.2023 11:31

Po co mam mówić i ciebie dublować przecież już sam się nazwałeś, cytat *** jestem świrem ****. I niech tak przy tobie i tobie podobnych tak pozostanie !!!. My Zwyczajni tylko możemy za tobą PRZYKLASNĄĆ !!!. Najwyraźniej liczysz na "Willę Plus" i mercedesy od bezdomnego, albo działki w cenie komercyjnej od Kurii .... wam takie życie bezkarności jak widać pasuje !!!!.

avatar
~Zbigniew
24.05.2023 11:41

Wschowianin ale ty jesteś b****!.

avatar
~ bajzel
25.05.2023 12:21

to masz teraz

avatar
~Ekonomia
24.05.2023 13:51

Ludzie, którzy powinni wiedzieć sporo o ekonomii gadają bzdury. Może warto pójść na lekcję ekonomii!!

avatar
~Niepis
24.05.2023 21:03

Jak z człowieka uczynić niewolnika? Wystarczy dać mu pieniądze, których nie zarobił. PiS jest mistrzem w zniewalaniu ludzi

avatar
~emeryt
25.05.2023 08:31

Emerycie - bracie, pragnę Ci tylko przytoczyć dwa fakty aby przemówić do Twojego sumienia, a mianowicie nawet w takiej bogatej Szwajcarii czy USA nie ma tak, że ich OBYWATEL - OBYWATELE w przeciągu dwóch lat na etacie pracy w jednostce państwowej zostaje MILIONEREM !!!!. A tak jest w państwie PiS w Naszym Kochanym kraju gdzie na przełomie ostatnich dwóch - trzech lata człowiek partii pisu będąc na etacie Spółki Skarbu Państwa, np. ostatnio PZU rocznie zarobił ok. 2 miliony złotych !!!!! _ SZOK !!!!. To jest Szanowny emerycie 35 lat emerytury , to jest szanowny emerycie jedna jej pensja to 7 lat Naszej emerytury !!!!!. SZOK i ZENADA !!!!. Emerytowi, renciście, pielęgniarce, nauczycielowi - Ba! - osobie niepełnosprawnej to państwo daje OCHŁAPY , a sobie MILIONY !!!!!. Ich szef kiedyś coś mówił "" o tłustych kotach" , o tym "" że do polityki nie idzie się dla pieniędzy..." SZOK - ŻENADA !!!!. Jak to sie ma do bezwstydu tych powyżej ????.

avatar
~***Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie ***
25.05.2023 09:02

Wyborcy mają swój rozum i wiedzą kto ich nabija w BAMBUKO !!!!. Nieuczciwość nie popłaca i to w Naszej Wschowie !.

avatar
~obserwator
25.05.2023 08:09

Proszę spojrzeć na porównanie zasięgów, odsłon i komentarzy w zdarzeniach związanych z PIS tu 2415, a sześciu prominentnych polityków PO we Wschowie w tym 4 posłów "Politycy Platformy Obywatelskiej zapraszają na spotkanie we Wschowie" 1405 odsłon. Jest moc w Platformie!

avatar
~do obserwatora
25.05.2023 09:46

Bo PiS wzbudza obecnie emocje ale prawie wyłącznie negatywne, bardzo negatywne. Jeśli jesteś "obserwatorem" to powinieneś to zauważyć, no chyba że tez jesteś ich fanatykiem.,

avatar
~Do obserwatora
25.05.2023 11:39

Raczej w poziomie wku(...) społeczeństwa na to co się dzieje za rządów PiS, co widać po komentarzach...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl