TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 w Staszicu (ZDJĘCIA)

Czwartek, 01 września 2022 o 13:07, aktualizacja Czwartek, 01 września 2022 o 13:56, autor: 0
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 w Staszicu (ZDJĘCIA)

Po ponad dwóch miesiącach odpoczynku do nauki wrócili uczniowie I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Zgromadzonych na dziedzińcu szkoły uczniów, nauczycieli i gości przywitał dyrektor Piotr Wieland i oficjalnie zainaugurował rok szkolny 2022/23.

Podczas uroczystości głos zabrał Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, który przypomniał uczniom o przypadającej 83. rocznicy wybuchy II wojny światowej. Włodarz wspomniał także o inwestycjach, które Powiat Wschowski realizuje na terenie szkoły. Życzenia na nowy rok szkolny w imieniu 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego złożyła kap. Kamila Staśkiewicz, natomiast wicedyrektor I ZS Beata Wasyliszyn zaprosiła uczniów technikum i szkół branżowych do udziału w zagranicznych praktykach zawodowych.

Od września w Staszicu prace podejmą następujący nauczyciele: Iwona Bielecka (przedmioty ekonomiczne), ks. Witold Grabowski (religia), Bożena Jankowiak (przedmioty gastronomiczne i biologia), Karolina Jurgawka (j. angielski i przedmioty gastronomiczne), Aleksandra Kotowska (j. polski), Ida Lis (psycholog), Jarosław Łasek (przedmioty elektryczne), Robert Markowski (plastyka), Barbara Tarka-Powęska (pedagog), Sylwester Zgrzeblak (informatyka).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Przewodnicząca Rady Rodziców I ZS Renata Wojciech, Zastępca Komendanta KPP we Wschowie podkom. Andrzelika Łuczak, Komendant KP PSP bryg. Krzysztof Piasecki oraz kap. Kamila Staśkiewicz z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl